Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

No i możliwość konfiguracji z poziomu interfejsu przeglądarki, nie wspominając już o możliwości chwilowego wyłączenia jednym kliknięciem jak adblock z czymś się gryzie + dobry support + kwestia laika, bo dzięki niej moja mama mogłaby używać adblocka. Nie lubię firefoxa, ale dla mnie ten dodatek to jego najmocniejsza strona.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale w Operze też konfigurujesz (trochę za mocno powiedziane, ale w pliku tez za wiele nie zrobisz) z poziomu przeglądarki reguły blokowania + jeden dodatkowy przycisk dodany na pasek i możesz włączać i wyłączać blokowanie kiedy chcesz.

 

Support? Znaczy, że ktoś podpowiada, jak zablokować daną reklamę?

 

 

Włączanie i wyłączanie blokowania:

opera:/button/Set%20preference,%20%22Network%7CEnable%20Content%20Blocker=1%22,%20,%20%22Odblokuj%20zawartość%22,%20%22Transfer%20Stopped%22%20%3E%20Set%20preference,%20%22Network%7CEnable%20Content%20Blocker=0%22,%20,%20%22Zablokuj%20zawartość%22,%20%22Transfer%20Success%22

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i możliwość konfiguracji z poziomu interfejsu przeglądarki, nie wspominając już o możliwości chwilowego wyłączenia jednym kliknięciem jak adblock z czymś się gryzie + dobry support + kwestia laika, bo dzięki niej moja mama mogłaby używać adblocka. Nie lubię firefoxa, ale dla mnie ten dodatek to jego najmocniejsza strona.

 

Tzn jakiej konkretnie konfiguracji? Pytam, bo nie używam Firefoxa. W Operze przecież też z poziomu przeglądarki można dodawać/usuwać wpisy, wyłączać reklamy dla konkretnych stron poprzez preferencje dla witryny. Globalnie również można wyłączać dodając odpowiedni przycisk - trzeba tylko pogooglać.

Ja swojej matce zainstalowałem gotowy urlfilter i od kilku miesięcy nie narzeka na reklamy, także jak widać nawet częste aktualizacje nie są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak urlfilter jest dobry, to nic z nim nie trzeba robic, wystarczy potem recznie blokowac rzeczy, ktorych nie wytnie.

 

Inna rzecz, ze jest on kompletnie opcjonalny, bo jak ktos chce, to moze po prostu blokowac reklamy wchodzac po raz pierwszy na dana strone. I nie wymaga to instalacji niczego, bo ta funkcjonalnosc jest juz w przegladarce. No i operowe rozwiazanie ma jedna zalete: po kliknieciu "zablokuj zawartosc" widac, co na stronie zostalo zablokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła dzisiaj pierwsza alpha Opery 11 z rozszerzeniami. Szczególy.

 

Kilka słów ode mnie:

 

Zaktualizowałem swoją 10.70, jednak po kilku chwilach wróciłem do przedostatniego buildu 10.70 i zainstalowałem 11 w katalgou obok i będę ja prowadził w ten sposób az do stabilki i wtedy pozbęde się 10.70. Chyba, że 11 będzie już w miarę stabilna i funkcjonalna wcześniej, to przeniosę się już na stałe. Poza tym przyda się stworzenie profilu od podstaw, bo obecny mam bodajże od pierwszych alph 10.00.

 

Po aktualizacji nie mogłem ściągnąć polskiego jezyka do sprawdzania pisowni i nie było dostępu do karty Extensions wprost z menu. Poza tym po instalacji rozszerzeń powinny pojawiać się ikonki obok paska adresu, ale po aktualizacji musiałbym zresetowac ten pasek i straciłbym wszystkie strony tam wrzucone, a nie chciało mi się z tym bawić. Próba instalacji kilku rozszerzeń konczyła się crashem, co przy nowej instalacji nie ma miejsca.

 

Co do istniejących rozszerzeń, to w sumie aż tak innowacyjne to nie jest. Jedynie próba podgonienia konkurencji. Niektóre rozszerzenia są całkiem ciekawe (np. pogoda z yr.no czy facebook chat). Napewno będzie można pozbyć się kilku skryptów userJS (np. gestureTrails) czy skryptozakładek (Delicious). Liczę na to, ze i w takiej formie pojawi się LastPass.

Fajnie, że całkiem szybko powstają nowe rozszerzenia. Może pojawią się jeszcze jakieś ciekawe.

 

Poza tym jest nowy instalator. Szybszy i mniej waży.

 

W RSSacg można tworzyć katalogi :)

 

EDIT: byłbym zapomniał. Większość posiadanych przeze mnie skinów na 10.70 nie poradziła sobie w 11 i nie wyglądają jak powinny. Trzeba poczekać na jakieś aktualizacje.

 

W każdym razie nie polecam bezpośredniej aktualizacji 10.70 do 11.00, mimo, że 11 jest kontynuacją 10.70.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czat facebookowy faktycznie fajny, podobnie downloader filmów z Youtube. Imo za wcześnie jeszcze o konkretne opinie, trzeba poczekać aż więcej rozszerzeń się pojawi. Widząc ile naprodukowało się widżetów do obecnej opery, nie ma się o co martwić,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Operę 11 i mam trzy zagadki.

 

1.Jak wyłączyć ikonkę w tray'u ? -notrayicon nie działa

 

2.Jak zmienić kierunek przerzucania kart przez rolkę ? Obecnie jest tak,że PPM + Rolka w dół = poprzednia karta a w 10.70 była to karta następna.Przyzwyczaiłem się i troche mi to doskwiera.Da się to zmienić?

 

 

3.Po wpisaniu google.pl wyskakuje

301 Moved

The document has moved here.

działa tylko z WWW a na poprzedniej wersji działa bez.Też tak macie?

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano 10.6x sypały się mi często, 10.70 raz/dwa;

 

11 alpha (ma prawo) sypie się często (ostatnia ver z desktop team blog) + ... znowu nie wczytują się wszystkie obrazki (np. Allegro);

 

Trzeba wrócić do 10.70 i czekać na finalną 11;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 alpha (ma prawo) sypie się często (ostatnia ver z desktop team blog) + ... znowu nie wczytują się wszystkie obrazki (np. Allegro);

 

Właśnie na dzisiejszym buildzie nie zauważyłem problemu z obrazkami na Allegro..

 

W dzisiejszym buildzie Opery 11 sporo poprawek - głównie dla rozszerzeń i UNIXów, ale wiadomością dnia jest działanie dodatkowych przycisków myszy -> link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dodali sugestie wyszukiwania google'a przy szukaniu przez "g ..." w pasku adresu. :) Ale niestety gmail się tylko w widoku podstawowym ładuje. W operze wiedzą o tym i mają to naprawić dopiero w następnym buildzie. Ogólna stabilność przeglądarki nie jest idealna ale na 4+ zasługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy build wprowadza dużo poprawek i kilka nowości. Wklejam treść posta z forum my-opera, w którym wszystko jest fajnie opisane:

Opera Desktop Team - Meet your new address field, mouse gestures, and updated mail panel and extensions

 

Z nowości:

Ulepszono pasek adresu:

Dołączona grafika

 

Od tej pory pełny adres jest pokazywany tylko wtedy, gdy na pasek adresu jest ustawiony fokus.

Domyślnie nie będą pokazywane protokoły HTTP, HTTPS oraz prefiks opera: - zamiast nich będzie odpowiedni znaczek. Kliknięcie na ten znaczek pokaże więcej informacji o bezpieczeństwie strony. Parametry na końcu adresu również będą domyślnie ukrywane. Jeśli chcemy zobaczyć pełny adres będziemy musieli po prostu kliknąć na pole adresu. Aby jednak pełny adres był zawsze wyświetlany trzeba zmienić ustawienie opera:config#UserPrefs|HideURLParameter. Poza tym będzie dodatkowy znaczek przy włączonej usłudze Opera Turbo.

 

Dodano wizualny przewodnik po gestach myszy:

 

Dołączona grafika

Abu go uruchomić należy długo przytrzymać prawy przycisk myszy :)

 

Wiele zmian w Opera Mail:

Dołączona grafika

 

 

Parę nowości w rozszerzeniach:

Od teraz działają one na protokole HTTPS, dodano ustawienia prywatności (możliwość wyłączenia lub włączenia rozszerzeń na stronach z bezpiecznym połączeniem HTTPS oraz w trybie prywatnym), dodano możliwość posiadania przez rozszerzenia stron preferencji/ustawień. Poza tym zaszło parę zmian w obsłudze rozszerzeń, więc niektóre mogą nie działać dopóki nie zostaną zaktualizowane.

 

Known issues

Some Linux and FreeBSD builds are not yet available due to changes relating to PGO. We will try to add them later.

DSK-318727 (Extension blocks execution of userjs)

DSK-317999 (Extension + UserJS blocks page loading)

DSK-319065 (Privacy setting is not applied for some extensions)

Download

Poza tym naprawili błąd z ładowaniem się Gmaila i instalator dostał nową ikonkę. IMO jest fajna :)

 


Jutro premiera oficjalnej pierwszej bety wersji 11. Są ciekawe nowości, jak np. przypinanie kart skraca ją do ikonki i przesuwa na lewo czy możliwość scalania/grupowania kart na pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie - Internal Server Error.

 

Ogolnie wszystko spoko, ale:

1. czy da sie przywrocic wyglad panelu poczty do tego sprzed wersji 11? KOnktertnie chodzi mi o tlo pod nazwami kategorii (Wszystkie wiadomosci, Kanaly informacyjne, Etykiety itd.) - ladniej to wygladalo gdy nie mialy one tego ciemnego paska pod spodem

2. gdzie sie wylacza "kolorowanie" linkow? Pomysl fajny, tylko na Z1 Glass niewyrozniona czesc prawie sie nie odroznia od tla i nie wiadomo, gdzie sie link konczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czy da sie przywrocic wyglad panelu poczty do tego sprzed wersji 11? KOnktertnie chodzi mi o tlo pod nazwami kategorii (Wszystkie wiadomosci, Kanaly informacyjne, Etykiety itd.) - ladniej to wygladalo gdy nie mialy one tego ciemnego paska pod spodem

2. gdzie sie wylacza "kolorowanie" linkow? Pomysl fajny, tylko na Z1 Glass niewyrozniona czesc prawie sie nie odroznia od tla i nie wiadomo, gdzie sie link konczy.

 

Poczty nie używam, poza RSS, więc Ci nie pomogę. Jednak wątpię by można było to jakoś w opcjach przywrócić. Ewentualnie pokaż może na screenie ocb?

Linki? chodzi Ci o pasek adresu? PPM na znaczku Web -> Pokaż cały adres

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tlo elementow zaznaczonych na zolto:

 

Nie znam żadnej solucji.. Może jakaś kompozycja będzie to miała..

 

Cavior: Pasek kart chyba? A, chodzi o Tab bar. Ja go mam po prawej, a nad paskiem adresu dałem sobie pasek główny, wyczyściłem i trzymam sobie tam różne strony ;)

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, też mnie to niepokoi. Chcę mieć karty po staremu. Jak będę chciał pod spodem to sobie FF zainstaluje ;) Ale jedna rzecz bardziej mi się nie podoba. Nie mogę przesuwać kart swobodnie. Tzn nie mogę zmieniać ich kolejności, co bardzo mnie boli. Mogę je tylko grupować, co przy dużej liczbie otwartych kart jest może i fajne, ale bardziej cenię sobie możliwość ich przesuwania.

Na pierwszy rzut oka, to największe zmiany jakie odczuwam.

 

Mam nadzieję, że DragonFly jest przynajmniej tak samo dobry jak był w wersji 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...