Jump to content
Sign in to follow this  
SGJ

Opera

Recommended Posts

Żadne z powyższych, przeglądarka została zresetowana i jest w najnowszej wersji, a mimo tego nie ma takiej opcji.

Nie wiem jak u was, ale u mnie Opera 11.11 muli na youtube i często tam się łapie zwiechę i odwiesza się po jakimś czasie. Flash, java i kodeki najnowsze, nie wiem co jest grane.

Mam dokładnie to samo.Opera 11.11 i łapie freezy takie że nic nie można zrobić ale dźwięk leci (video stoi).

Hmm to nawet nie wiedziałem, że Opera teraz ma jakiś taki wtyczko menadżer.Zrobiłem jak mówiłeś i testuje.Zdam relacje nie długo.

Wie ktoś w jaki sposób zmusić tą przeglądarkę, aby zakładki były poniżej ikonki menu? Na oficjalnych filmach Opery jest takie ustawienie.

Edited by shoq

Nie o to mi chodzi. Na tym filmie - http://www.youtube.com/watch?v=JuadsZwWBIg&width=800&height=480 jest ten efekt o który mi chodzi (menu nad paskiem kart). Takie coś można uzyskać jak przeglądarka nie jest uruchomiona w trybie pełno ekranowym, tylko że ja chciałbym to mieć w pełno ekranowym :).

Witam

Ponieważ to mój pierwszy post witam też uczestników forum.

Co do twojego problemu shoq to wyłącz maksymalizację okna Opery, a samo okno ręcznie rozciągnij od krawędzi do krawędzi ekranu.

post-187741-0-87376400-1309176165_thumb.jpg

Właśnie zainstalowałem. Jeszcze nie czytałem release notes, ale mocno zmienił się interfejs. Generalnie zmiany mi nie przeszkadzają. Nie podoba mi się jednak motyk kółka rodem z Chrome i FF, które pokazuje się w miejscu favicon przed jego pobraniem. Generalnie za jakiś czas przeglądarki wyglądem chyba już w ogóle różnić się nie będą.

Nowością jest na pewno możliwość przechowywania haseł w Opera Link. Dobrze, że domyślnie opcja ta jest wyłączona. O ile chętnie korzystam z OL to, gdyż działa świetnie i jest wygodne, to nie mam ochoty gdzieś w eterze przechowywać haseł do różnych stron.

Zauważyłem też wzrost szybkości działania. Nawet na antycznym XP-ku działa szybciej niż poprzednia wersja. Co do stabilności to jeszcze nie spotkałem problemów.

Wyglada też na to, że Dragonfly w końcu jest uruchamiane z dysku, a nie ściągane za każdym uruchomieniem. Szkoda tylko, że jeszcze trochę brakuje temu narzędziu do Firebuga.

Leciutko zmienił się interfejs, w końcu nie wieszają mi się filmiki na Youtube, z wcześniejszą wersją miałem problem. Całkiem niedawno zacząłem używać Opera Link, z przechowaniem tam haseł rzeczywiście przegięli. Na zaszyfrowanym dysku chowam wszystkie hasła ;).

Ja wiem, czy przegięli - skoro da się to wyłączyć i jest domyślnie wyłączone, to problemu nie widzę. Kto chce, to skorzysta, a reszta nie będzie mieć niespodzianki.

Dużo osób domagało się synchronizacji haseł, więc w końcu ją dodali, żadnego przegięcia w tym nie widzę :) Ale sam z tego nie używam, bo raz że nie korzystam z operowej synchronizacji, a dwa że nie mam zaufania do trzymania haseł na obcym serwerze.

Edited by USB

Czy u was po aktualizacji do 11.50 brak jest możliwości rozwinięcia paska adresu (po prawej jego stronie) ? Sprawdzałem na dwóch kompach - identyczna sytuacja. Po powrocie do 11.11 jest znowu ok.

Dzięki serdeczne. Oczywiście zadziałało. Sam bym w życiu do tego nie doszedł. A tak swoja drogą, co było powodem usunięcia tego przycisku ?

Dzięki serdeczne. Oczywiście zadziałało. Sam bym w życiu do tego nie doszedł. A tak swoja drogą, co było powodem usunięcia tego przycisku ?

Jak to co? Programiści dostają polecenie "wprowadzenia zmian" to zmieniają jakieś duperele mało znaczące, a do których użytkownicy się przyzwyczaili. Potem szukanie po forach, jak przywrócić drobne ustawienia z których korzystało się z powodzeniem od miesięcy.

Jak to co? Programiści dostają polecenie "wprowadzenia zmian" to zmieniają jakieś duperele mało znaczące, a do których użytkownicy się przyzwyczaili. Potem szukanie po forach, jak przywrócić drobne ustawienia z których korzystało się z powodzeniem od miesięcy.

Dokładnie tak, twórcy Opery znani są z tego, że chcą uszczęśliwiać użytkowników na siłę :) Tak samo jak chociażby w nowym speed dialu nie ma już opcji wyłączenia go, trzeba pogrzebać w opera:config żeby go wyłączyć.
  • Downvote 1

:D No taki niestety mamy trend we wszystkich softach, albo przynajmniej w większości. Właśnie zaktualizowałem operkę do nowej wersji i co... ano poznikało parę pierdółek i musiałem na nowo szukać i ustawiać. :lol:

----- Edit -----

I jak wyłączyć tego SD?

Edited by toms83

No nie zupełnie :) opera:config#UserPrefs|SpeedDialState tutaj dajemy zero i speed dial znika.

Dobra coś odemnie co mnie bardzo wkurza. Co z tym z tym zrobić?

1. Filmy na youtube się się tną jak mam włączona duża ilosc kart, czasami nawet przy małej ilosci sie tna, Przeinstalowanie Flash, java i kodeki na wszystkie sposoby.

2. Gdy wyłącze Opere dalej jest w procesach, zle sie zamyka.

3. Przy duzej ilosci kart muli strasznie, na ff tego nie ma.

4.Czasami jak widze ile bierze ramu to jest jakas masakra , czasami dochodzi do 600mb a użycie procesora dochodzi narawde wysoko.

5. Laptop win7, i3 , 4gb ram,

Chyba czas na zmiane!

Opera 11.50

1. Też mi się to zdarzało ale na 11.10, obecnie jest dobrze,

2. Muszę to jeszcze sprawdzić na 11.50, ale na 11.10 też się to zdarzało,

3. U siebie mam często otwartych ponad 20 stron i takich rzeczy nie mam,

4. Jeśli chodzi o pamięć to nic niezwykłego, ale procesor używa minimalne zasoby, ja bym stawiał na jakieś śmieci w systemie (użyj ccleaner do czyszczenia).

Zmieniać nie zamierzam, bo nie ma drugiej tak dobrze konfigurowalnej i ciekawej przeglądarki.

4.Czasami jak widze ile bierze ramu to jest jakas masakra , czasami dochodzi do 600mb a użycie procesora dochodzi narawde wysoko.

5. Laptop win7, i3 , 4gb

Powinieneś się cieszyć że korzysta z ramu a nie np pliku wymiany. Dzięki temu działa szybciej. Poza tym masz 4GB pamięci - chyba po to by z niej korzystać?

U mnie Opera od wersji 11 zaczęła wariować. Czasem było okej, czasem jakieś dziwne wycieki pamięci (potrafiła zająć 2,5GB), przy okazji użycie procesora było wysokie, co skutkowało 'zamuleniem' przeglądarki jak i zresztą całego systemu. Jakiś tydzień temu przestała się nawet uruchamiać (tzn. zaraz po starcie łapała zwisa, można było tylko ubić proces).

Przy okazji instalacji 11.50, postanowiłem usunąć katalogi profilu, itp., wszystkie problemy znikły. Opera Link to naprawdę fajna sprawa :)