Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam jako dobry dodatek do Opery:

 

http://www.operaadfilter.com/

 

Bezpośrednio ściągamy stąd: http://www.operaadfilter.com/download/OperaAdFilter15.zip

 

Potem uruchamiamy program. Następnie tak jak na rysunku (Klikamy "Get Our Ad Server List"). Dzięki temu wszystkie znane strony z reklamami automatycznie zapiszą się w Operze jako te, które należy blokować. Co jakiś czas powtarzamy tę funkcję, aby uaktualnić blokowane adresy.

 

Dołączona grafika

 

B)

Edytowane przez AAF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy od ~5 lat mam problem z operą. Kilka dni temu postanowiłem posprzątać jej katalog, ponieważ w ciągu lat używania zaliczył on kilkadziesiąt jej wersji, pozostawało pełno śmieci, nieużywanych wtyczek, a dane użytkownika wylądowały w trzech katalogach. Po przeanalizowaniu i edytowaniu wszystkich ini wszystko działało świetnie, więc wywaliłem stare katalogi shift+del. Z tym, że się walnąłem i wywaliłem nie te, wysyłając w kosmos dane min. menadżera haseł i zakładki. Na szczęście udało mi się je odzyskać, ale od tego czasu opera zachowuje się głupio w kwestii niektórych czcionek w interfejsie użytkownika.

Wygląda na to, że jej domyślną czcionką jest courier albo courier new, bo taką czcionkę ma u mnie zaraz po instalacji i taką ma jeżeli wywali się jej wszystkie wpisy o fontach z plików ini. Ponieważ od zawsze miałem w systemie i wszystkich aplikacjach MS sans serif, to taką od razu ustawiłem. I zonk - poskie czcionki wyglądają albo jak z innego zestawu, albo przynajmniej nie ten rozmiar. Ponadto w powiększeniu (np. nagłówek okna wyboru sesji przy otwieraniu opery) wyglądają jak po prostu hamsko powiększona bez antialiasingu czcionka 12. Dodam, że problem dotyczy tylko niektórych czcionek - na szczęście tahoma i verdana działają normalnie, jednak przez lata przyzwyczaiłem się do MS sans serif.

 

Ktoś ma pomysł, co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jako dobry dodatek do Opery:

 

Potem uruchamiamy program. Następnie tak jak na rysunku (Klikamy "Get Our Ad Server List"). Dzięki temu wszystkie znane strony z reklamami automatycznie zapiszą się w Operze jako te, które należy blokować. Co jakiś czas powtarzamy tę funkcję, aby uaktualnić blokowane adresy.

wystarczy zrobic sam plik filter.ini zgodnie z info w 1 poscie i efekt bedzie taki sam... mozna tez zamienic plik HOSTS w windzie z dopisanymi adresami takich stronek typu "reklamy.pl 127.0.0.1" i tez dziala super... kazdy adbloker prawie taki myk robi :P nie widze potrzeby dodawania osobego softu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra, nie wiem co to jest, ale raz mialem cos podobnego. Z czcionką nic nie moglem zrobić, bo jakiej bym nie wybrał, nie wygladała tak jak powinna. Pomogło dopiero usunięcie calej opery(z program files i documents and settings) i ponowne zainstalowanie.

 

 

A przy okazji. Jest już Opera 8.51.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra, nie wiem co to jest, ale raz mialem cos podobnego. Z czcionką nic nie moglem zrobić, bo jakiej bym nie wybrał, nie wygladała tak jak powinna. Pomogło dopiero usunięcie calej opery(z program files i documents and settings) i ponowne zainstalowanie.

Kurde, instalowałem i odinstalowywałem ją kilka razy, próbowałem kilka wersji...

Jak mi się zechce, to zapytam jeszcze na opera community - jak tam nikt nie wymyśli, to pewnie będę musiał czekać aż się samo naprawi.

 

A przy okazji. Jest już Opera 8.51.

Od dłuższego czasu testuję v9 i nieśmiało dochodzę do wniosku, że jest stabilna, oprócz tego że czasem cookies gubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasku adresu> opera:config

powinien byc trzeci, przynajmniej u mnie jest.

omfg :blink: siedze na operze od "numerka" 7,5 a nie zdawalem sobie sprawy z istnienia takiego "ficzera" :lol2:

Wielkie dzieki sgj, widac musze jeszcze niezle posiedziec nad opera :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm topik o Operze jest baardzo rzadko odwiedzany przez ludzi ;) swiadczy to zapewne o jej bezawaryjnosci ;)

 

Ale nie o to mi chodzilo.

 

Czy i wy macie czasami problemy z drukowanie w Operze 9? tzn. wysylam cos do druku wybieram druk 2- stronny i np 13 kopii, wszystko pieknie sie zaznacza niby wyslal wszystko ale jak ide do drukarki to okazuje sie ze wydrukowala sie tylko 1 strona :blink:

 

Z innych rzeczy, ktore zauwazylem to niestety, nie jest jeszcze tak stabilna jak opera 8,5, potrafi sie czasami "wylozyc " ale to sporadycznie (praca w duych bazach danych przez "www" [ 2-3 mb do sciagniecia na strone] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko-wiem ,że można zapisać wszystkie obrazki bez ich otwierania po kolei,ale nie pamiętam jak to leciało :? Pomoże ktoś?

Nie wiem czy to pomoże ale szukając przycisku uruchamiającego IE znalazłem PRZYCISK "Zapisz jako + zapisz z obrazkami jako (strzałka)" może się przyda...

 

Polecam w ogóle stronkę:

-> http://nontroppo.org/wiki/PrzyciskiUzytkownika <- +godne uwagi narzędzie do tworzenia własnych przycisków: http://nontroppo.org/tools/buttonmaker/

Edytowane przez bartas39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jak zmienic katalog w którym opera zapisuje takie informacje jak zakładki, zapisane okna itp. U mnie dane te są zapisane w folderze "C:\Documents and Settings\Przemek\Dane aplikacji\Opera\Opera", a chciałbym je przenieść na dysk "D:\" tam gdzie mam zainstalowaną opere.

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w Operze a dokładniej w jej poczcie taka funkcja jak w Outlooku żeby zarządać potwierdzenia otrzymania wiadomości? Żebym wiedział czy osoba odbierająca mojego maila przeczytała go. Wszędzie szukałem ale kurcze nigdzie nie widzę, na innych forach pytałem ale bez odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś wogóle nie zaglądał do zakładki "Narzędzia"?! :blink:

Dźwięki -- Narzędzia > Szybka konfiguracja > Odtwarzaj dźwięki na stronach WWW

Strona główna -- Narzędzia > Preferancje > Ogólne

 

Zajrzyj tu: "Jak Operę skonfigurować" :)

Edytowane przez Placio74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne działają od rana bezpieczne połączenia w Operce.

 

Pojawia się taki oto komunikat:

 

Bezpieczne połączenie: błąd krytyczny (810)Niedozwolony lub niemożliwy do potwierdzenia certyfikat.

Ktoś wie jak temu zaradzić?

 

Update.

Znalałem lakarstwo.

Może się komuś przyda.

 

Należy dodać do sekcji [security Prefs] w pliku opera6.ini w profilu (lokalizacja: Pomoc->O Operze) wpis:

 

OCSP Validate Certificates=0

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czy tez macie problem z obsluga flasha w operze 9 Beta build 8348 ? Tzn nie tyle w obsludze co zamykaniu reklam?! Na wyskakujacych flaschowych reklamach jest krzyzyk do zamkniecia, gdy na niego klikam nic sie nie dzieje. Co dziwniejsze na niektorych jest jeszcze przycisk minimalizacja i on dziala !

 

Wie ktos jak temu zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest parę reklam, które się zamknąć w operze nie dadzą- nawet 8.5coś (mam tak na lapku). Na stacjonarnym mam 9.b8371 i powyłączane pluginy. Przed chwilą włączyłem pluginy i specjalnie powchodziłem na parę stron z reklamami- te nie dające się zamknąć okna są tylko w kilku reklamach- pewnie pr0 k0d3rzy piszą kiepskie skrypty we flashu (pod IE? retoryczne).

 

Myślałem że nowy flash pomoże (8.0.24.0), ale gdzie tam... jak shit był, tak jest.

 

Mój sposób na to jest następujący- klikasz ppm gdzieś na stronie i wybierasz "block content".

W tym momencie pojawia się u góry pasek z trzema przyciskami i instrukcją. Postępujesz w/g niej i klikasz na okienko flasha, czy czegokolwiek co chcesz zablokować.

 

Widzisz wtedy takie coś:

Dołączona grafika

 

Jak klikniesz "done", to szare pola z tymi czerwonymi paskami znikną i już ich więcej z tej domeny nie zobaczysz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam problem z operą. Czasem, gdy wejdę na jakąś stronę (obojętnie jaką) opera zawiesza się. Przed chwilą wywaliło komunikato o błędzie przy wyłączaniu. Dzieje się tak od wersji chyba 8.50 na win xp sp 1. Na sp2 mam to samo. Teraz mam Operę 8.54. Ma ktoś jakieś rady?

 

Edit:

Mam java runtime environment 5.0 U6

Edytowane przez Sysak13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam problem z operą. Czasem, gdy wejdę na jakąś stronę (obojętnie jaką) opera zawiesza się.

wyrejestruj wszystkie pliku użytkownika .js i .css i sprawdź czy problem ustąpi

 

używasz przypadkiem skryptu: hide-objects.js ?

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem, opera jakoś dziwnie odtwarza (online oczywiście :wink: ) filmiki w formacie WMP, tzn kolory sa... jakby to ujać takie jak w paincie odwroci sie kolory strasznie pstrokate, do tego stopnia, że trzeba się domyślać co jest wyświetlane... Jakieś pomysły? Może jakiegoś kodeka brakuje ale zaznaczam że dzieje się tak tylko, w WMP. Mam zainstalowany Combined Community Codec Pack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...