Skocz do zawartości
ent

Podzialka Na Wykresie (os X) - Excel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie wiem jak zmienic podzialke osi X. Robie wykres sprawnosci swietlnej od mocy, ale jesli ustawie etykiety osi X, na odpowiednie dla danego pomiaru to sa one wyswietlane pod wykresem, a chcialbym zeby opisywane byly tylko konce i poczatki przedzialow na osi X. Prosze o pomoc.

pozdro

ent

 

PS. Mam nadzieje ze zrozumieliscie o co mi chodzi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak to podzialki? Chodzi Ci o to, jak czesto maja byc kreseczki z etykieta na osi?

 

Zmien wartosc w polu "jednostka glowna".

 

Przypominam, ze przy kazdym polu, ktore ma byc "po Twojemu", trzeba odznaczyc ptaszka po lewej - w przeciwnym wypadku bedzie decydowal automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada to tak:

Dołączona grafika

A chce zeby na Osi X zamiast wartosci funkcji w danym miejscu byla taka podzialka ze skala, jak na osi Y (tylko skala inna).

 

Bylbym bardzo dzwieczny gdybys mi pomogl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie to zrobic :D Dzieki za pomoc Costi, Twoje rady byly jak najbardziej skuteczne z tym ze osiagnac to co chcialem i moc zmieniac skale o ktorej mowiles, trzeba bylo zrobic wykres punktowy zamiast liniowego (ciekawi mnie tylko kto wpadl na pomysl takich opisow?).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...