Skocz do zawartości
paulo

Jak Wygląda Twoj Pulpit ?

Rekomendowane odpowiedzi

Temat z Windowsowymi pulpitami istnieje już od dawna (link) (wiem, że jest tam też kilka screenów z Linuxa).

Myślę, że warto założyć osobny temat dla Linuxa, BSD i innych, bo "sposób wykonania", użyte programy, WM - są całkowicie inne.

 

Dołączona grafika

- fluxbox

- aterm

- gdeskcal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zadziwiająco ciekawy może być pulpit linuxowy, nie to co już nudny windows. Mam Mandrive na drugiej partycji ale nie wiem jak tak ładnie wszystko ustawić.

 

Szkoda że nie ma więcej wolnego czasu aby poświęcić go dla lina. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz..tqakich tematow jest na peczki na forach dot. *nixow...

 

wiesz co?

bardziej jednak tu sie liczy wiedza i kompetencja niz wyglad...w ogole co ma na celu ten temat? chwalic sie wygladam czy jak?

to moze zaczniesz udzielac sie tylko na forach dot. nixow :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale lubie ogladac "twory" innych, wiec niech i moj sie tutaj pojawi. Sam temat nie jest zlym pomyslem. Przyda sie troche postow nie dotyczacych problemow z linuksem tym dziale ;)

 

Dołączona grafika

 

 

Gentoo + e17 + gnome-terminal + amarok + masa programow dzialajacych w tle ;)

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pokażę ten swój skromny pulpit, ale także uważam, że w Linuksie | Uniksie | BSD najważniejsze są umiejętności. Te pulpity są tylko dla ozdobki.

Bo ja wiem... Napisanie dobrego konfigu dla FVWM wymaga lektury baaaardzo długiego manuala i nierzadko pisania prostych programów/skryptów. Można więc rzec, że w przypadku konfiguracji niektórych desktopów ważne są te umiejętności. Dobrze zorganizowany pulpit to całkiem ważna rzecz przy pracy, czy to przy przeglądaniu stron czy to administracji wielkimi serwerami. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Fluxbox + Przezroczystosc

Nie tylko w Atermie [;

 

@lofix: to forum dla moderow i overclockerow, a modding pulpitu to w koncu tez modding ;)

@paulo: nie przesadziles za bardzo z alpha transparency? :P

Edytowane przez mkl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ?

Moje menu jest całkowicie czytelne (czego nie mogę powiedzieć o Twoim toolbarze). ;]

chodzi mi o alpha transparency w atermie ;P

a moj toolbar jest bardzo czytelny [;

Edytowane przez mkl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na serwie tak, ale samemu trudniej :)

chociaz nie slyszalem o tych co konfiguruja serwer z pod kde :lol: (no chyba, ze przez ssh do tego serwa wchodza, a sa akurat na kde, a nie na nim je maja)

Edytowane przez mkl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...