Jump to content
fipa

Kawa

Jaka kawe pijasz?  

194 members have voted

1. 1. Czy pijesz/jaka kawe

• czarna, mielona, sypana
      45
    • rozpuszczalna
      70
    • saszetki 3in1
      18
    • nie pije
      52

Recommended Posts

A ja nie pije kawy strasznie jej nie lubię za to herbata :D

Dobrze prawi, nalejcie mu :D

Ale herbata zimna, nie cierpie goracych napoi (no czasami jak jest bardzo zimno lub jestem chory...) i lisciasta (saszetki sa be)

Edited by ridczak

Słyszałem opinie, ze jesli ktoś lubi mocną herbate, to nie lubi kawy i odwrotnie, tzn Ci co lubią kawe nie piją mocnej herbaty? To prawda?

W moim przypadku nieprawda. Piję mocną, gorzką kawę i takąż herbatę (może być z cytryną).

Czasem rodzicielce podpijam zolta Tchibo, gorzka, bez dodatkow i musze powiedziec, ze calkiem pyszna :-P Tymbardziej, ze na co dzien ciagne na slodkiej (2 lychy cukru), herbatce cytrynowej i zwykle nie przepadam za gorzkim, ale kawka to wyjatek B) Cappucino tez dobre. Zwykle Mokate. Na Slowacji kiedys pilem takie z kremem na wierzchu ...zapomnialem nazwy jak zwykle <_< Mniejsza z tym. W kazdym razie bylo przeMiodne ;]

Parzona Jacobs zielona w domciu, parzona Woseba w szkole, Woseba z Ekspresu u jednej babci, Jacobs / Tchibo z Ekspresu u drugiej ;)

Parzona & Expres rox... Precz z rozpuszczalną xD

Ja pijam fusiastą, z 2 czubatych łyżeczek, bez cukru. W pracy Maxwell House, w domu - Gala. Co ciekawe, jakoś te droższe kawy (np granatowe Tchibo) - nie specjalnie mi smakują.

Czasem skuszę się na rozpuszczalną, wtedy już z cukrem i śmietanką.

Mój rekord to 7 mocnych kaw pod rząd, ale raczej nie polecam - mało nie wykitowałem :blurp:

A ktoś z was pił juz Nestle Ricore :D bo chyba sobie kupie i spróbuje

edit

Polecam tą kawe koszt 250g 16zł ale według mnie warto mi smakuje.

Dobra i smaczna ta kawa. :>

W pracy pije Jacobs Kronung, zregoly sypie 1 - 1.5 czubatej lyzeczki na filizanke, bez cukru z mlekiem. W domu raczej tylko Lavazza. Kiedys probowalem Nescafe i Maxwell House (rozpuszczalne)...po pierwsze dziwi mnie jak mozna to nazwac kawa a po drugie jak to mozna pic. :blink:

Kawę pije tylko wtedy, gdy chce się rozbudzić (czyli gdy wogóle nie śpie lub tak z pare godzin)

Nescafe, samo mleko (kawa z wodą jest ochydna) i duuuużo cukru - jakoś daje rade, ale wolę herbate :)

Edited by AragornPL

Ja pije takie coś: po łyżeczce kawy Nescafe, cukru, cappuccino i kakao. Zalewam to goracą wodą tak do 2/3 kubka i reszte daje mleka lub śmietanki. Pyszne :)

Edited by Chemik4

No ja pije rozpuszczalna - 2 lyzeczki kawy, lyzeczka cukru i pol na pol woda i mleko (taka pije rano) Po poludniu jakos wole mielona - rez 2 lyzeczki :) Kaw typu cappuccino i 3in1 - nie pije bo uwazam ze to bardziej napoj o smaku kawy z duza iloscia chemii niz kawa :]