Skocz do zawartości
SZUK

Operacja Na Bloku Cpc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niedawno kupiłem sobie blok na CPU firmy CPC. Ot tak żeby sprawdzić jaka jest różnica. Gdy blok do mnie dotarł coś w nim grzechotało więc zanim go przetestowałem postanowiłem go rozlutować :lol2: ....

 

Efekt takiego rozlutowania zapewne może ktoś widział ale na pewno nie wszyscy, a więc:

 

BLOK PRZED ROZLUTOWANIEM:

 

Dołączona grafika

 

BLOK PO ROZLUTOWANIU:

 

Dołączona grafika

 

Jak widać efekt tej "operacji" nie jest zaskakujący... luźno ułożone rzędem miedziane rureczki heh... czy to w jakimś stopniu przypomina dyszę venturiego tak gwarantowaną w bloczku? :lol2:

 

Napewno da to do myślenia posiadaczom cpc... wystarczyło dmuchmąć w jedną z rurek bloku aby wiedzieć że woda miała duże trudnośći z wywędrowaniem z bloku

Mam nadzieję ze ten post się komuś przyda Pozdro B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dysze venturiego robia te rurki dwie z zagietym koncem za pomoca kombinerek ;] albo dwoch uderzen mlotkiem ;]

 

ale powiem wam ze gosc co to robi, jak juz ma taki site i wogole sie reklamuje...

 

to by przylootowal do sposdu te rurki albo nie wiem jakas narzynke zrobil na tym spodzie..

 

bo to jest po prostu lenistwo i chamstwo za ktore chce wcale nie mala kase..

Edytowane przez Lovtza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku teraz bloki CPC są pokryte zlotem....w sprayu :P

 

Moje zdjęcia do dziś krążą po sieci ;] Dobrze że nie mieszkamy w USA bo by mnie Pan rurka mogł pozwać za antyreklamę :P

 

 

Ps. Obrazek wymiata...lolol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAZIR -> co Ty chcesz, ten malan na górze niezły jest :D

 

No, a o "turbinach" w bloczku już kiedyś było :P ale w historii nie raz "wynalazki" się powtarzały ;)

 

PS. Chcesz ten blok jeszcze zlutować i używać :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ta cudowna i niezawodna konstrukcja :lol2: Zmieniam swojego F2S na to cudo bo napewno jest wydajniejsze a cena poprostu bomba no :mrgreen: A tak na powage... ten ktoś kto robi te ekhm "bloki wodne na CPU" to sobie kpi z ludzi i jest niezłym naciągaczem... ehh i szkoda że jeszcze sie na tyle głupi ludzie znajdą na to że kupują to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAZIR -> co Ty chcesz, ten malan na górze niezły jest :D

 

No, a o "turbinach" w bloczku już kiedyś było :P ale w historii nie raz "wynalazki" się powtarzały ;)

 

PS. Chcesz ten blok jeszcze zlutować i używać :>

Zlutowac i uzywac :-P (w zamiarze to miałem go przetestować ale widzę że nawet tego się nieopłaca robić,

 

... blaszka na spodzie tego cpc ma wymiary 60x50x5mm i napewno jest z miedzi :lol: więc jest jak znalazł na mój nowy własny blok (o którym może kiedyś napiszę) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. blaszka na spodzie tego cpc ma wymiary 60x50x5mm i napewno jest z miedzi więc jest jak znalazł na mój nowy własny blok (o którym może kiedyś napiszę

I nazwij go Frankenstein !! (nie wiem czy dobrze napisałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

bloczki cpc żondzom! normalnie fotka rozbraja :lol2: :banana: kaszle ten niczego sobie :lol2:

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlutowac i uzywac :-P (w zamiarze to miałem go przetestować ale widzę że nawet tego się nieopłaca robić,

 

... blaszka na spodzie tego cpc ma wymiary 60x50x5mm i napewno jest z miedzi :lol: więc jest jak znalazł na mój nowy własny blok (o którym może kiedyś napiszę) :lol2:

dobrze rozumiem, dno ma 5mm grubości , czy cały blok? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak spód ma około 5 mm

 

 

PS. już wiem dlaczego jak kiedyś miałem taki "bloczek" (ciężko przechodzi przez gardło) w rękach to coś latało w środku :wink:

 

aha i mam nadzieje że producent będzie się smażył w piekle za takie shity jakie sprzedaje i te wszystkie kłamstwa co wypisuje :rolleyes: :rolleyes: i dziwie się że jeszcze mu chaty nie spalili B)

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak spód ma około 5 mm

PS. już wiem dlaczego jak kiedyś miałem taki "bloczek" (ciężko przechodzi przez gardło) w rękach to coś latało w środku :wink:

 

aha i mam nadzieje że producent będzie się smażył w piekle za takie shity jakie sprzedaje i te wszystkie kłamstwa co wypisuje :rolleyes: :rolleyes: i dziwie się że jeszcze mu chaty nie spalili B)

ale ludziom wciaż sie podoba złoto w sprayu

nie mówiąc o tym że nie zapłaca wiecej za nie firmowy bloczek niż cpc.... myśłaę że firma znaczy wydajnośc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

albo to:

technologia Frigid Pipe z turbulizatorami wewnętrznymi oraz układem kryza-fala – kinematycznym odpowiednikiem dyszy Venturiego,

piętnaście kanałów wewnętrznych gwarantuje najlepszą wymianę ciepła

 

nie mam pojecia co to znaczy ale brzmi PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo to:

technologia Frigid Pipe z turbulizatorami wewnętrznymi oraz układem kryza-fala – kinematycznym odpowiednikiem dyszy Venturiego,

piętnaście kanałów wewnętrznych gwarantuje najlepszą wymianę ciepła

 

nie mam pojecia co to znaczy ale brzmi PRO

Ta brzmi zajebiscie ale...... otwierasz blok i widzisz 15 latajacych rurek, jak ktos umiescił tyle "wynalazkow" w tym bloku respekt dla tego pana :mur: :lol: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

Ta brzmi zajebiscie ale...... otwierasz blok i widzisz 15 latajacych rurek, jak ktos umiescił tyle "wynalazkow" w tym bloku respekt dla tego pana :mur: :lol: :blink:

Hahaha zacznij przy swoich dopisywac "turboultra dziura przyspiesza przeplyw babelkow przez mikrokanaliki z platyny w techonolgi 0.9nm!" dotego doklej pare naklejek patent no. 252332fsfs;)

zobaczysz jaki wzrost sprzedazy zaobserwujesz;)

ale niech mi ktos powie na **uj te rurki tam? oO zastanawiam sie czy blok nie mial by lepszej wydajnosci gdyby tych rurek tam nie bylo...

no pewnie troszku spowalniaja przeplyw wody;) jeszcze jak w srodku jest siakis syf... Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...