Skocz do zawartości
fipa

Black Ice Xtreme 2 @ Fipa

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Chłodnica to Black Ice Xtreme 2. To moja pierwsza tak wydajna i tak ładna chłodniczka do WC. Została gruntownie odnowiona: oczyszczona z farby, delikatnie wypolerowana. Jest szczelna - testowałem. Nie jest zabezpieczona lakierem bezbarwnym (a może powinienem to zrobic?), więc pewnie po jakimś czasie zmatowieje i straci piękny kolor. Czekam na opinie. Czy uważacie, ze oczyszczenie jej z farby może mieć wpływ na wydajność?

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO - Wydajność będzie większa ;-) Tylko pewnie niewiele. Chyba nikt testów nie robił... Nawet nie wiem czy dałoby się to sprawdzić - może gdyby jej nie chłodzić (pasywnie oddawałaby ciepło) to by można stwierdzić różnicę... albo z niewielkim przepływem powietrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda, niezła robota, chociaż mi sie podoba bardziej w oryginalnej wersji (czerń). Może gdyby sam posiadał czarna nagrzewnice, to bym zmienił zdanie i byłbym za naturalnym kolorem miedzi.

Moim zdaniem nie powinno mieć to negatywnego wpływu na wydajność. A pozytywny? Też raczej nie. Niby znajdowała się tam farba która nieco mogła zmniejszać pwierchnie "przewieu", ale imo jest to naprawde niewyczuwalne! Więc wszystko raczej bez zmian w wydajności. A jakbyś jakieś zauważył, to się podziel ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna, jakim środkiem usuwałeś farbę z finów? Na pewno poprawi to wydajność bo w końcu warstwa farby izoluje w niewielkim stopniu finy od powietrza ale czy to będzie odczuwalna różnica to ciężko powiedzieć, mogłeś sprawdzić wydajność przed i po oczyszczeniu :).

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Na pewno poprawi to wydajność bo w końcu warstwa farby izoluje w niewielkim stopniu finy od powietrza ale czy to będzie odczuwalna różnica to ciężko powiedzieć, mogłeś sprawdzić wydajność przed i po oczyszczeniu :).

pozdr.

Moim zdaniem, to raczej bez sensu, ponieważ może być roznica 1st C., którą tak naprawde mozna zgonić na wszystko. Ja tam wciąż obstaję przy swoim, że jest to niezauważalna różnica, a własciwie jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to raczej bez sensu, ponieważ może być roznica 1st C., którą tak naprawde mozna zgonić na wszystko. Ja tam wciąż obstaję przy swoim, że jest to niezauważalna różnica, a własciwie jej nie ma.

musze przyznac tobie racje, tez tak uwazam, a to ze wzgledu ze tej farby na black ice'y nie naklada pan Ziutek w piwnicy, wiec grubosc tej farby nie jest tak znaczaca zeby obnizyc wydajnosc

 

ps. robiles elektrolize ? bo finy tak nie bardzo wygladaja

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to raczej bez sensu, ponieważ może być roznica 1st C., którą tak naprawde mozna zgonić na wszystko. Ja tam wciąż obstaję przy swoim, że jest to niezauważalna różnica, a własciwie jej nie ma.

Oczywiście że nie będzie to porażająca różnica (żeby ją zmierzyć trzeba by pewnie przeprowadzić pomiary w jakimś laboratorium ;) ) ale z drugiej strony, są ludzie którzy wydają kupe kasy żeby mieć 0,1*C na procku albo żeby wycisnąc 10mhz więcej... a że nie da to absolutnie nic poza własną satysfakcją to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnej elektrolizy nie robiłem, czyscilem specjalnym srodkiem chemicznym do usuwania farb, w postaci żelu. Moze dlatego finy nie są w idealnym kolorku.. ;]

 

Czas poswiecony na chłodniczke to jakies 2h.

 

Chyba zrezygnuje z lakierowania zbiorniczków.. Nie są na tyle ładnie wyczyszczone, aby je malowac, a zreszta jestem leń.. ;)

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe ... a tak dla proby ... w lato jak bedzie upalnie prosze założyć czarną koszulke, a potem dla porównania białą. Zobaczsz w której bedzie ci cieplej.

Ale to jest inna dziedzina i w water coolingu nie ma to znaczenia.

 

Jeśli chodzi o samą chłodniczke, to fajna, moim zdaniem lepiej sie prezentuje niż oryginalna wersja. Byś ją troche bardziej dopieścił i by był wypas.

Różnicy w wydajności po zdjęciu farby nie zauważysz ... bo jej nie ma. Warstwa farby na zbiorniczkacz i po bokach jest tak mała, że nie warto o tym mówić, a na finach jak zakładam farba jest tylko w części widocznej dla obserwatora, w głębi chłłodnioczki zapewne finy są czyte .. nie pokryte farbą.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe ... a tak dla proby ... w lato jak bedzie upalnie prosze założyć czarną koszulke, a potem dla porównania białą. Zobaczsz w której bedzie ci cieplej.

Ale to jest inna dziedzina i w water coolingu nie ma to znaczenia.

To chyba chodzi o to, że czarny bardziej absorbuje ciepło:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe ... a tak dla proby ... w lato jak bedzie upalnie prosze założyć czarną koszulke, a potem dla porównania białą. Zobaczsz w której bedzie ci cieplej.

Ale to jest inna dziedzina i w water coolingu nie ma to znaczenia.

wiesz wogle po co teoretycznie anoduje sie chlodnice na czarno czy nadal bedziesz pisal glupoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz wogle po co teoretycznie anoduje sie chlodnice na czarno czy nadal bedziesz pisal glupoty?

To co zacytowałeś z mojego wczesniejszego posta nie ma nic wspólnego z chłodniczkami ... czytaj dokładnie. :mur:

To co napisałem miało przypomniec innym jakie własciwosci ma czarny kolor.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zacytowałeś z mojego wczesniejszego posta nie ma nic wspólnego z chłodniczkami ... czytaj dokładnie. :mur:

To co napisałem miało przypomniec innym jakie własciwosci ma czarny kolor.

napisales ze w Wc nie ma to najmniejszego znaczenia :D

 

kolor czarny absorbuje szybciej cieplo (w przypadku absorbcji poprzez promieniowanie)

ale kolor czarny pomaga takze podczas odawania ciepla i w tym wlasnie ten kolor ma pomoc przy np. chlodnicach, radiatorach etc...

ogolnie anodowanie miedzi/alu etc... jest to dosyc zmudny i drogi proces, ale teoretycznie pomaga jak to wyglada w praktyce - nie chce sie wypowiadac bo musialbym opierac na nie swoich doswiadczeniach.

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dzikie.net/index.php?art=termowizja tutaj macie coś o kolorach i innych ciekawych rzeczach :D. Może termowizjia nijak ma się do chłodnic ale nic ciekawszego nie znalazłem :D

 

"U podstaw działania termowizji leży prawo Stefana-Boltzmanna, które mówi że całkowita energia wypromieniowywana przez ciało doskonale czarne jest proporcjonalna do czwartej potęgi jego temperatury. Opisuje je prosty wzór: E0 = c0*T4 , gdzie: E0 - energia, c0 - stała Stefana-Boltzmanna 5,67*10-8 (W/m-2*°K-4) , T - temperatura. Ponieważ nie ma rzeczy doskonałych, w praktyce stosuje się pojęcie ciała szarego. Jak łatwo się domyślić, emituje (lub absorbuje) ono mniej energii niż ciało doskonale czarne. O ile mniej - zależy od współczynnika emisyjności (absorpcji), danej powierzchni, który z kolei jest funkcją składu chemicznego oraz stanu tejże powierzchni. Tak więc współczynnik c0 zastępujemy współczynnikiem c = ß * c0, gdzie ß"

Edytowane przez Morf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dzikie.net/index.php?art=termowizja tutaj macie coś o kolorach i innych ciekawych rzeczach :D. Może termowizjia nijak ma się do chłodnic ale nic ciekawszego nie znalazłem :D

 

"U podstaw działania termowizji leży prawo Stefana-Boltzmanna, które mówi (...)

To zjawisko ma pomijalnie-znikomy wplyw na kwestie oddawania ciepla przez chlodnice. Ma znaczenie np jak pomalujemy poklad tankowca (powierzchnia kilku boisk) farbia biala i czarna. W upalne dni roznica jest dosc rzucajaca sie w oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...