Skocz do zawartości
lypnik413

Ps 2 Czy Xbox?

Rekomendowane odpowiedzi

żal.pl --->przykro.onet

__________________________________________________

 

Tak więc zostane posiadaczem PS2 :D:D

Gierek jest więcej :D i nie są aż takie drogie...

Nie kupuj ani PS2, ani Xbox'a! Są to stare konsole, na które za niedługo nie będzie gier! Lepiej kup Xboxa 360! TO JEST FAJNA KONSOLA, A NIE JAKIS GRAT Z PRZED CZTERECH LAT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj ani PS2, ani Xbox'a! Są to stare konsole, na które za niedługo nie będzie gier! Lepiej kup Xboxa 360! TO JEST FAJNA KONSOLA, A NIE JAKIS GRAT Z PRZED CZTERECH LAT!

 

dobre :) a te gry co wyszły ( jest przynajmniej ze 30 które są mega hitami), to co one już będą za stare zeby w nie grać? :-P a moze już ich nie bedzie?

 

ps2 ma przed sobą conajmniej rok dobrych gier, i kilka exlusiw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef SCEE w jakims wywiadzie powiedzial cos na ksztalt "To w PS2 i PSP sa pieniadze przez najblizsze dwa lata".

 

PS2 teraz tanieje, stajac sie dostepna dla coraz wiekszej rzeszy ludzi - a nadal majac opinie nowoczesnej konsoli oferujacej rozrywke na wysokim poziomie (o odtwarzaczu DVD nie wspominajac). A ma te przewage nad next-genami, ze pelnie mozliwosci pokazuje juz na zwyklym TV (rzecz istotna w segmencie budzetowym, gdzie koszt jest isitonym czynnikiem decydujacym o zakupie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś costi tylko dodać, że na zwykłym tv giery z nextgenów też będą dobrze wyglądać (choć na hd lepiej). Bo jeszcze któryś z pieniaczy się wbije na ten temat :lol:

Pewnie, ze tez beda dobrze wygladac. I na pewno lepiej, niz current-geny :)

 

Chodzilo mi o to, ze na current-genie i zwyklym TV nie gramy ze swiadomoscia ze "moze byc lepiej", tudziez "nie moge skorzystac z pelni bajerow nowej konsoli, bo mam za slaby TV".

 

@quarantino - w PS2 tez mozna miec HDD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz x i jestem bardzo zadowolny wedłu mnie ciszej chodzi od ps2, lepsza grafa, hdd :D Polecam jak masz jakies pytania odnośnie x wal :)

 

nie wiem moze miałeś wiatrak w ps2 uszkodzony? xbox to strasznie głosna maszyna, sam mialem 3 xboxy, ( 2 crystale i jednego czarnucha) ten wiatrak z tylu, bo tylko jeden jest w wersji 1.6, jest głosny jak suszarka do włosów. i to w każdym xboxie z jakim miałem do czynienia, najgorsze są crystale pod tym wzglendem. ps2 jest przyajmniej połowe cichsza od xkolca. zawsze miałem też tego pecha, że trafiałem na dysk seagate ( 8 GB) jest tak głosny że .... słychać każdy ruch głowicy, i czasami ma tendencje do stukania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam chec lyknac jakas konsolke. Na temat PS2 dowiedzialem sie juz duzo na temat dzilania i exclusivy (5 tytulow) ktore mnie cholernie interesuja. Osoby ktre maja X moge cos powiedziec jak wyglada sprawa serwisowania i zakupu X w polsce (czy zostaje tylko allegro)? Jak wyglada obsluga internetu (www, komunikatory)? Slyszalem ze nie ma problemu z zainstalowaniem linuxa i sporo innnego softu na dysku czy wtedy konsola nie traci wlasciowsci konsolowych? Podajcie jeszcze tytulu must have na klocka :) Bo wiem ze zdublowanych tytulow jest sporo. Moj dylemat polega na tym ze na PS2 sa tytuly na ktore sie slinie od dawna a w strone X ciagnie mnie ogromne mozliwosci softwerowe i internetowe coby kompa uzywac tylko jako wypalarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi- wiem :wink: ale za na plus 130zł (jak dobrze pamiętam) no i w slimkach (zreszto w grubych tez) baardzo wolny transfer danych

 

wawrzol- u mnie linuks śmiga aż miło :) tytuły must have to forza motosport,doa, halo, ninja gaiden (jeszcze nie grałem ale tak powiadają ;) ) ja się zagrywam rallysport 2 :) z www i komunikatorów nie korzytsałem ale na x jeszcze fajna sprawa to emulatorki :) w ps2 najgorsze to że bardzo awaryjne ustrojstwo :/ nówki x można wyrwac na np robson.pl Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze najlepiej kupować xboxa u juchego, wpisz sobie w gogle juchy xbox, lub od gościa ksywa maldini, są to osoby które naprawde znają się na rzeczy. Prowadzą to tego sklepy internetowe.

 

dla mnie jedynymi must have na xkloca to

 

odword stranger wrath

ninia gaiden

forza motorsport

 

 

z tymi grami spedziłem najwiecej czasu, i są jedynymi które mnie zainteresowały. Pozostałe to średnaiki przynajmniej dla mnie . miałem chyba z 70 tytułów na klocka, ale tylko te były warte grania :) wcześniej miałem ps2 i było troche wiecej gier które mnie zainteresowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi- wiem :wink: ale za na plus 130zł (jak dobrze pamiętam) no i w slimkach (zreszto w grubych tez) baardzo wolny transfer danych

Jaki wolny transfer danych w "grubasie"? Przeciez tam jest zwykle ATA, HDD smiga tak, jak czytnik nawet nie marzyl.

Co innego w "cieniasie" - tam jest USB1.1 i z tej okazji HDD chodzi wolno jak nieszczescie.

 

Fakt, do grubej konsoli trzeba dokupic Network Adapter za ok. 130zl. I nie bede udawal, ze w PS2 podlaczenie i obsluga HDD sa rozwiazane lepiej niz w X'ie - bo nie sa. Wogole uwazam, ze w kwestii komfortu obslugi X jest duzo lepszy. Chcialem tylko zaznaczyc, ze w PS2 tez mozemy miec dysk twardy (w razie, jakby ktos traktowal to jako kryterium przy zakupie).

 

Jesli ktos ma zamiar inwestowac w PS2, moim zdaniem "grubas" + HDD to rewelacyjna opcja. Gry wczytuja sie szybciutko, chodza pieknie i nie zuzywamy lasera. Co wiecej, majac odpowiedniego chipa mozemy program do obslugi HDD wrzucic na memorke i z niej bootowac konsole - w tym momencie czytnik nie jest juz wogole potrzebny (znam ludzi, ktorzy graja w ten sposob majac kompletnie padniety laser).

 

Swoja szosa - chce ktos sprzedac X'a za 200-300zl? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quarantino widzialem screeny z Gentoo na X :D Toz to nie rozni sie niczym od "zwyklego" na PC wiec cala masa mozliwosci. Jednak nie mam pewnosci jak to bedzie wygladac na TV? Sa jakies rozmycia jak w przypadku stosowania wyjscia TV Out z kompa? Rozdzielczosc jest PAL'owska da sie czyta z oddleglosci mniejszcze czczionki powiedzmy o rozmiarze 12? Jak masz aparat moglbys strzelic pare fotek Tv podczasz czytania np tweak'a?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie polaczyc kabelkiem sieciowym i robic FTP (HDLDump sie chyba program nazywa), ew. z plyt za pomoca czytnika w konsoli.

 

Wgrywanie via PC jest jednak najszybsze, zgranie gierki na HDD trwa 2-3 minuty (jesli z plyty to troche wolniej)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quarantino widzialem screeny z Gentoo na X :D Toz to nie rozni sie niczym od "zwyklego" na PC wiec cala masa mozliwosci. Jednak nie mam pewnosci jak to bedzie wygladac na TV? Sa jakies rozmycia jak w przypadku stosowania wyjscia TV Out z kompa? Rozdzielczosc jest PAL'owska da sie czyta z oddleglosci mniejszcze czczionki powiedzmy o rozmiarze 12? Jak masz aparat moglbys strzelic pare fotek Tv podczasz czytania np tweak'a?:D

pewnie jak będe miał czas to pobawie się www na x :) jak chcecie mgoe wrzucić screeny z gier albo linuks/filmu, troche jedynie nie ciekawie że mam bardzo małe tv (17') o a jeszcze chciałem się spytać czy na ps2 palowskie gierki są czasami czarnobiałe? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nalezy zadac pytnie w co lubi sie grac.

Na XKloca jest wiecej tytulow ktore znajduja sie na blaszaku, gry typu FPP, niektore prawdziwe rodzynki np. Riddick. Swietny Halo1/2, za to bijatyki sa w/g mnie gorsze bo DOA3 czy SC2 to troche malo oraz bardziej podoba mi sie seria Tekken :).

Platformowki rowniez bardziej podobaja mi sie na PS2 oraz jest ich chyba wiecej niz na klocu :)

RPG to zaleznie co kto lubi ale i tutaj i tutaj mozna znalezc cos ciekawego.

Ale ogolnie wiecej gier jest na PS2 co nie oznacza ze wiecej oznacza gorzej(w sensie gry gorszej jakosci ;)). Mimo wszystko PS2 ma bardzo duzo hiciorow, wicej niz XKloc.

Do tego X360 juz jest wiec ciekawe co zrobi MS czy olejke XKloca czy jeszcze przez jakis czas beda powstawac gr na niego.

PS3 jeszcze nie ma i pewnie jeszcze pol roku(jak nie dluzej) nie bedzie dostepna w sklepach na calym swiecie(moge sie mylic) wiec ten czas napewno beda powstawac gry na PS2 po premierze PS3 rowniez przez rok napewno beda powstawac gry na PS2, podobnie bylo z PSX'em i PS2 ale wiadomo ze z casem gier bedzie mniej az znikna ;)

 

Za to wydaje mi sie ze XKloc lepiej nadaje sie do ogldania filmow divx. Ale mimo wszystko PS2 i tak lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze chciałem się spytać czy na ps2 palowskie gierki są czasami czarnobiałe?

Z niczym takim sie nie spotkalem. Na starszych TV (i przy starszych przerobkach) obraz z gier NTSC jest czasami zielonkawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy to od systemu w telewizorze. U kumpla na PSX-ie gierki NTSC były czarno-białe przez telewizow, bo konsolce to rybka.

Ja mielaem ten problem na PSX'ie ale wymiana kabla pomogla wtedy :)

Na PS2 duzo pomaga przerobka bo np. przy wlutowywaniu Rippera(1/2/3) mozna przy okazji przylutowac jakis tam kabelek i od tego momentu wszystkie gry beda kolorowe niezaleznie ot standardu w jakim jest nasz TV czy gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z podlaczeniem ps2 i xboxa do netu? jesli tak to jakie jest wejscie na kabel telefoniczny czy sieciowy?

Duza PS2 = kupujesz Network Adapter

Mała PS2 = NA juz wbudowany

X-Box = NA wbudowany

 

Ja to robiłem tak, ze jak miałem neo+ to w komp był podpiety do sieci, a kabel z sieciówki z kompa szedł do NA i włączona opcja "udostepniania łacza internetowego innym komputerom" na kompie. Chodził cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bracik opowiadal, ze kumpel rowniez sie zastanawial nad PS2 vs Xbox

Wybral ta druga platforme oczywiscie z przerobka i ma kompa z mozliwosciami konsolki - czego chciec wiecej ?

Gierek od zarabania, filmow tez, na necie siedzi na klocku.

Dla mnie wybor jest prosty.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bracik opowiadal, ze kumpel rowniez sie zastanawial nad PS2 vs Xbox

Wybral ta druga platforme oczywiscie z przerobka i ma kompa z mozliwosciami konsolki - czego chciec wiecej ?

Gierek od zarabania, filmow tez, na necie siedzi na klocku.

Dla mnie wybor jest prosty.

no tak masz racje xbox ma wieksze możliwości, tylko że to kwestia gustu co kto woli, ja np. wole sony ps2, miałem 3 xboxy w ciagu 2 lat i bardziej podobają mi się exlusiwy na ps2. na xkloca jest zdecydowanie za malo exlusiwów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

no tak masz racje xbox ma wieksze możliwości, tylko że to kwestia gustu co kto woli, ja np. wole sony ps2, miałem 3 xboxy w ciagu 2 lat i bardziej podobają mi się exlusiwy na ps2. na xkloca jest zdecydowanie za malo exlusiwów!

jesli ktos nie ma kompa (albo ma kompa glosniejszego niz XBox) i szuka "maszynki do wszystkiego" to faktycznie XKlocek jest lepszym rozwiazaniem. ale jesli sie szuka platformy do grania, to chyba plejak wygrywa. tym bardziej ze w ciagu najblizszych 2-3 miesiecy pewnie X1 powoli bedzie wymierac (bo juz jest X360 i gry beda na nowego Xa) a plejak jeszcze pol roku (albo i dluzej) - az do premiery PS3 bedzie sie trzymal.

chociaz to tez zalezy od tego jakie gry kto lubi. jak pecetowe - to klocek. jak wszystkie inne - to plejka. howgh :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie X'a. Najprawdopodobniej to go sprawiam sobie na gwiazdkę i jestem ciekawy jakim chipem go przerobić - czym specjalnym one w ogóle sięróżnią? Da siędo X'a wgrać jakiś nowy bios czy soft? Słyszałem nawet, że WMC działa bezproblemowo...

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedź albo jakikolwiek link do strony gdzie można o tym wszystkim poczytac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie X'a. Najprawdopodobniej to go sprawiam sobie na gwiazdkę i jestem ciekawy jakim chipem go przerobić - czym specjalnym one w ogóle sięróżnią? Da siędo X'a wgrać jakiś nowy bios czy soft? Słyszałem nawet, że WMC działa bezproblemowo...

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedź albo jakikolwiek link do strony gdzie można o tym wszystkim poczytac...

Ogólnie X-box to konsola z największą U-sceną.

 

Można z nim zrobić naprawdę wiele. Wiec jednak, że każda przeróbka = ban na X-Box live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem PS2 i mam Xboxa. Moim zdaniem X-box jest 100 razy lepszy. Fakt na PS2 jest wiecej gier ale na x-ie jest lepsza grafika mozliwosci odtwrazania flimow w kazdym formacie oraz zbydowany dysk twardy co według mnie jest wspaniałą sprawą. Wybierz jak chcesz wkońcy to ty chcesz konsole. Ale jak mówie polecam X-boxa!!!

 

Dobra ban na x-box live ale śa programy komputerowektóre udostępniaja X-boxowi pc-linka. Też się da grać w sieci. Dla mnie najlepszym chipem jest Alladin 1.6 z biosami lepiej nic nie ruszać a rodzaje sofotw masz 4.

1. Avalunch

2. Evolution X

3. Xbox-media center

4. UnleashX

 

Dla mnie najlepszy jest Avalunch i Evolution X. Avalunch ma wiele funkcji choćby np. odtwaraznie muzyki z dysku twardego w tle. Evolution X jest bardzo prosty w obsludze i w konfigurowaniu. Wybeierz co chcesz jak być chciał coś więcej wiedzieć to pisz na PW

Edytowane przez Blad3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...