Skocz do zawartości
lypnik413

Ps 2 Czy Xbox?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem PS2 i mam Xboxa. Moim zdaniem X-box jest 100 razy lepszy. Fakt na PS2 jest wiecej gier ale na x-ie jest lepsza grafika mozliwosci odtwrazania flimow w kazdym formacie oraz zbydowany dysk twardy co według mnie jest wspaniałą sprawą. Wybierz jak chcesz wkońcy to ty chcesz konsole. Ale jak mówie polecam X-boxa!!!

 

Dobra ban na x-box live ale śa programy komputerowektóre udostępniaja X-boxowi pc-linka. Też się da grać w sieci. Dla mnie najlepszym chipem jest Alladin 1.6 z biosami lepiej nic nie ruszać a rodzaje sofotw masz 4.

1. Avalunch

2. Evolution X

3. Xbox-media center

4. UnleashX

 

Dla mnie najlepszy jest Avalunch i Evolution X. Avalunch ma wiele funkcji choćby np. odtwaraznie muzyki z dysku twardego w tle. Evolution X jest bardzo prosty w obsludze i w konfigurowaniu. Wybeierz co chcesz jak być chciał coś więcej wiedzieć to pisz na PW

 

szkoda jednak, że microsoft olał już xboxa, wiec w tym momencie kupno tej konsoli za bardzo się nie opłaca. ps2 ma jednak wiekszą przyszłosć.

 

 

z dasboardów najlepszy jednak jest unleashx, ma wszystko w sobie. żadnych programów wtedy wiecej nie trzeba. no chyba że mediacenter do odtwarzania filmów. Sam testowałem wszystkie dashe wiele miesiecy :)

 

 

tak naprawdę Alladin 1.6 nie jest dobrym chipem nie jest kompatybilny z wieloma grami i potrafią wychodzić szopki! , do tego jest dużo podrubek. O wiele lepszy i niezawodny jest DUOX2.

 

tak nawiasem mowiąc w tym momencie podłaczenie do duzej ps2 dysku twardego też nie stanowi problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku miałem zawsze Soniaczka... :) Począwszy od Psx poprzez PS2 zaraz jak wyszła az po wersje Slim PS2. Używam Swap Magica. Przemieniam sobie płytki i nie narzekam. Na Play'a jest cała seria Tekken i Metal Gear'a, kocham się w nich od zarania dziejów także gorąco polecam PS2 jako wybór konsolki. :) Ktoś może zarzucić tutaj oczywiście rzecz gustu, no ale... Ja mam tak i jestem Heappy :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacyfic Bruce: czy ja dobrze widze, ze zamieniles stara PS2 na Slima ze Swap Magiciem? :blink:

 

Szaleju zes sie chlopie najadl? ;)

 

Notabene ostatnio dopadla mnie wymiana lasera w mojej PS2... 230zl do tylu (caly blok lasera wraz z prowadnicami + robocizna) :(

Przy okazji sie szarpnalem i zalozylem sobie Rippera 3.2u zamiast DUO2SE. Sporo mnie to wynioslo, ale nie zaluje.

W tej chwili nie korzytsam wogole z czytnika. Gierki trzymam na HDD, konsole bootuje z programu umieszczonego na memorce, za pomoca ktorego moge sobie uruchamiac inne programy lezace na HDD, memorce, pendrivie USB (ale niestety moj pen cos nie chce dzialac, PS2 jest wybredne pod tym wzgledem) czy plycie w czytniku.

Pelen wypas :)

 

Zdecydowanie polecam tekie rozwiazanie - chip moze drogi, ale komfort korzystania jest po prostu niesamowity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacyfic Bruce: czy ja dobrze widze, ze zamieniles stara PS2 na Slima ze Swap Magiciem? :blink:

 

Szaleju zes sie chlopie najadl? ;)

 

Notabene ostatnio dopadla mnie wymiana lasera w mojej PS2... 230zl do tylu (caly blok lasera wraz z prowadnicami + robocizna) :(

Przy okazji sie szarpnalem i zalozylem sobie Rippera 3.2u zamiast DUO2SE. Sporo mnie to wynioslo, ale nie zaluje.

W tej chwili nie korzytsam wogole z czytnika. Gierki trzymam na HDD, konsole bootuje z programu umieszczonego na memorce, za pomoca ktorego moge sobie uruchamiac inne programy lezace na HDD, memorce, pendrivie USB (ale niestety moj pen cos nie chce dzialac, PS2 jest wybredne pod tym wzgledem) czy plycie w czytniku.

Pelen wypas :)

 

Zdecydowanie polecam tekie rozwiazanie - chip moze drogi, ale komfort korzystania jest po prostu niesamowity.

 

powiedzmi kolego, jak wgrywasz na twardziela gry? musisz go wyciagać i podłanczać do kompa żeby gierki skopiować ? czy już jest jakiś sensowny program którym przez sieciówke w kompie i kabelek mozna gry na ps2 przesyłać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguly wyciagalem i podlaczalem do kompa. Malo wygodne, ale zgrywanie z czytnika jest strasznie wolne, poza tym mialem zjechany laser :(

 

Teraz chce potestowac HDL Dump przez kabelek sieciowy. Niestety jest to podobno rownie wolne co czytnik :? Ale przynajmniej nie bedzie trzeba dysku wyciagac, a az tak strasznie mi sie nie spieszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem x’a. To co, że jest już nowy x... gier ma mało, a na stareńkim wybór aż głowa mała! Jest w co grać, z oglądaniem filmów też nie ma problemów! Ciekawe kiedy nowy x będzie miał takie możliwości...

Nowe gry będą jeszcze wychodzić... mniej nie oznacza gorzej!

Teraz jak mam x’a to wiem co to jest granie, a nie jak wcześniej bawiłem się z kompem tylko by gra ładnie chodziła!! Paranoja!!! Wydajesz mnóstwo kasy by pograć, a nie grasz bo się bawisz by się dało!!! Teraz mam święty spokój. Dobra idę grać w Fable... na x'ie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes_s: kumpel ostatnio kupil kabel component do X'a i odpalil HD.

 

Sam tego jeszcze nie widzialem, ale mowi, ze obraz jest masakryczny (w sensie pozytywnym oczywiscie). Co prawda lista gierek obslugujacych wyzsze niz 480p tryby HD jest krotka (720p - kilkadziesiat tyulow, 1080 - kilka), ale i tak jest super :)

 

Notabene, HD mozna uzyskac tez na PS2, tylko jest straszne zamieszanie z kablami - trzeba odpalic konsole na zwyklym kablu, potem w menu gry uaktywnic progressive scan, przelozyc kabel na component i dopiero mozna grac. No chyba, ze on cos zle robi... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym chipem jest Alladin 1.6 z biosami lepiej nic nie ruszać a rodzaje sofotw masz 4.

to chyba tylko dla ciebie :blink: strzezcie sie przed alladinami, jezeli sa zamontowane na kosci winbond gry moga sie wieszac szczegolnie te nowe, ze swojej strony polecam DuoX2 - DuoX3 to podrobka alladina. a jezeli alladin to tylko na SST i chipa dac do zamontowania tylko komus kto sie na tym naprawde zna.. polecam Juchego ze Szczecina lub maldiniego z Torunia

 

fakt PS2 ma wiecej exclusivow, gry moga bardziej interesowac - ale ta konsola jest strasznie awaryjna, i lepiej grac na niej tylko na orginalach, jezeli chodzi o kopie to tylko dobre nosniki Verbatim, TDK nagrywane na szybkosci 4x, plyty nie moga byc porysowane, jezeli duza konsola to tylko z dyskiem! nie oplaca sie brac grubego czarnucha i grania z plytek bo laser kosztuje 250 zł, najlepszy model to 39004 ! slim - granie na kopiach z plytek ale lepiej na orginalach :), laserki 50-80 zł !

 

czyli jezeli nie chcesz awaryjnej konsoli bierz Xa lub GCN (konsola praktycznie z samymi exclusivami, ale gry nie musza ciekawic wszystkich;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w ktorym miejscu PS2 jest awaryjne?

 

Jedyne na co trzeba uwazac to laser - ale jak ktos umie dbac o konsole, to wystarczy mu okresowa regulacja.

 

Poza tym panie faza555 chyba nie doczytales tutejszego regulaminu odnosnie piractwa... potraktuj teo posta jako ostrzezenie, jeszcze jakies takie teksty i pograsz na kopiach poza tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;o ? gdzie ja pisze ze gram na kopiach panie moderatorze znawco konsol costi ? pisze tylko jak jest, zreszta posty wyzej tez sa o kopiach itd itd

 

chyba wiadomo ze chodzi o laser :| dbanie o konsole tu nie wystarczy, a regulacja raptem na kilka razy wiem to po sobie dlatego nie gram na piratach od dluugiego czasu oraz wielu innych uzytkownikach Ps2 i nie mowie tego jako fanboy xboxa bo mam obie konsole, tylko tak jest, laser predzej czy pozniej i tak padnie - chodzi oczywiscie o piractwo

Edytowane przez fAzA555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się :D Po dokladnie 5 latach i 1 dniu PS2 zamarło. Tzn nie czyta płyt. Kto wie, moze wystarczy przeczyszczenie, ale boje sie ze nie. Znalzlem taka oferte na allegro. Wg Was dobra?

 

Co myslicie o czipie?

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=78696670

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się :D Po dokladnie 5 latach i 1 dniu PS2 zamarło. Tzn nie czyta płyt. Kto wie, moze wystarczy przeczyszczenie, ale boje sie ze nie. Znalzlem taka oferte na allegro. Wg Was dobra?

 

Co myslicie o czipie?

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=78696670

 

powiem ci tak, miałem pstwo wlasnie przerobione tym modobo. gry wczytują się ok, ale jak grasz powyżej 30 minut i chcesz włozyć nową plytke to nie wczyta się, konsola tak się nagrzewa, że ponoć żaden chip nie wytrzymuje i robią się róznego rodzaju szopki

 

Sama konsola jest ładna i taka mała, ale ma bardzo istotne wady, jak chcesz wcisnąć przycisk reset lub power to zamiast przycisnąć przycisk przesuniesz całą konsole :) Klapka od napędu nie otwiera się do końca, zawsze trzeba jej troche pomóc. Moim zdaniem wysowana tacka jest o wiele wygodniejsza niż wkładanie płyt jak w pstwo.

 

Do tego pady z tych nowych soniaczy nie wyglądają już tak tak te stare, są z gorszym materiałów tak samo jest z konsolą.

 

Gadałem z gościem z jednych serwisów i powiedzial że pstwo to g.ó.w.n.o.

 

nawet się nie zastanawiaj tylko wymieniaj laser w swoim "grubasie", a jak już koniecznie chcesz kupić pstwo to jedynie polecam http://www.konsole.px.pl/

 

Gość ma ksywe maldini i naoprawdę zna się na konsolkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się :D Po dokladnie 5 latach i 1 dniu PS2 zamarło. Tzn nie czyta płyt. Kto wie, moze wystarczy przeczyszczenie, ale boje sie ze nie. Znalzlem taka oferte na allegro. Wg Was dobra?

 

Co myslicie o czipie?

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=78696670

 

Od MODBO z daleka!

 

Ten chip jest tak zenujaca podroba Matrix Infinity, ze wejscie do setupu powoduje jego nieodwracalne zniszczenie. Do tego kosztuje tyle, ze juz lepiej dolozyc te 20-30zl do Rippera 3.2 i miec pelen luksus.

 

A poza tym - po diabla kupowac nowa, gorsza konsole? Skoro nie czyta plyt, znaczy zdechl laser. Mnie przed swietami dopadlo to samo. Wymiana calego bloku lasera do mojej V4 kosztowala mnie (wraz z robocizna) 230zl.

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym - po diabla kupowac nowa, gorsza konsole? Skoro nie czyta plyt, znaczy zdechl laser. Mnie przed swietami dopadlo to samo. Wymiana calego bloku lasera do mojej V4 kosztowala mnie (wraz z robocizna) 230zl.

Costi, ja mam V3 i nie wiem czy w ogole dostane do niej laser, bo to jest pierwszy model jaki był w PAL'u i z tego co slyszalem to laser W PEŁNI SPRAWNY do niej bardzo cięzko dostać, a jak juz za straszną cene, taką, że mam połowe PSTwo, jesli nie wiecej. PSTwo nowego, a nie 5 letniego tak jak moje PS2, w ktorym za moment moze sie posypac np Mobo lub zasilacz :F Kurde, sam juz nie wiem. Nie spotkalem sie z taka opinia o PSTwo ze to taki szankiel :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi, ja mam V3 i nie wiem czy w ogole dostane do niej laser, bo to jest pierwszy model jaki był w PAL'u i z tego co slyszalem to laser W PEŁNI SPRAWNY do niej bardzo cięzko dostać, a jak juz za straszną cene, taką, że mam połowe PSTwo, jesli nie wiecej. PSTwo nowego, a nie 5 letniego tak jak moje PS2, w ktorym za moment moze sie posypac np Mobo lub zasilacz :F Kurde, sam juz nie wiem. Nie spotkalem sie z taka opinia o PSTwo ze to taki szankiel :? .

Zadzwon do warszawskiego Robsona (www.robson.pl) i zobacz co Ci powiedza. Zdaje sie ze goscie wymyslili patent na przystosowanie lasera ze Slima do starszych konsol. Ja robilem u nich, a moja konsola to V4 z UK, ktora w Polsce nigdy nie byla sprzedawana. Laser, ktory mi wyjeli to KHS-400B.

 

W razie czego impreza bedzie Cie kosztowac wiecej o bilet w dwie strony, lub kuriera (albo bezposrednio do nich, albo moge Ci pomoc to zalatwic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta... plus koszt tego, co jest potrzebne, zeby to wszystko gralo ;)

 

Nie wiem, czy tak jest naprawde, ale walow nie kreca - jest to chyba jedyny godny zaufania serwis w Warszawie i robiacy naprawde solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałem na paru forach... Weź X'a i luksus :)

Niestety, bardziej mi odpowiadają tytuły z PS2.

 

Kurde... lukk ma slima i jedzie bez przerobki na swap magicu. Slim mnie kusi - nie powiem. Moze sie ktos jeszcze wypowiedziec co ma slima? Czy to rzeczywiscie taki rzęch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, bardziej mi odpowiadają tytuły z PS2.

 

Kurde... lukk ma slima i jedzie bez przerobki na swap magicu. Slim mnie kusi - nie powiem. Moze sie ktos jeszcze wypowiedziec co ma slima? Czy to rzeczywiscie taki rzęch?

 

 

rzęch to moze nie jest, ale jakościowo odbiega od starszych braci. wystarczy zobaczyć po ile na allegro chodzą w idealnym stanie lub nowe ( dawno nie widziałem ) duże ps2 . są droższe niż slimy. to o czymś świadczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzęch to moze nie jest, ale jakościowo odbiega od starszych braci. wystarczy zobaczyć po ile na allegro chodzą w idealnym stanie lub nowe ( dawno nie widziałem ) duże ps2 . są droższe niż slimy. to o czymś świadczy....

Moze o tym, ze czesci juz nie ma do starych PS2 no a w ogole ceny PSTwo poszly w dol, w koncy to 5 lat i jeden miech na europejskim rynku, co nie? W MM byly swego czasu PS2 po 499 zł. Zaluje ze wtedy nie kupilem, tak jak to zrobil kumpel. Przerobil Ripperem i gra sobie jak chce :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, bardziej mi odpowiadają tytuły z PS2.

 

Kurde... lukk ma slima i jedzie bez przerobki na swap magicu. Slim mnie kusi - nie powiem. Moze sie ktos jeszcze wypowiedziec co ma slima? Czy to rzeczywiscie taki rzęch?

ja tam bym ci radził Slima + Swap magica :P tak jak sam mam jak juz mowileś..zreszta byłeś wiele razy u mnie i widziałeś..zero problemów..oczywiście odezwa sie malkontenci pewnie zaraz ze "zamienianie plytek jest bleeee, lepiej chip itp"...ale ja sobie naprawde chwale...da się z tym zyc..mozna sie pofatygowac troche bardziej... poza tym gware ciagle mam, nie przepadła, jakby konsolka padła, zdejmuje blokady i oddaje na gware..i co wiecej..100% gierek działa..naprawde 100% (no jak narazie wiadomo ze wszystkich mozliwych sie nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym ci radził Slima + Swap magica :P tak jak sam mam jak juz mowileś..zreszta byłeś wiele razy u mnie i widziałeś..zero problemów..oczywiście odezwa sie malkontenci pewnie zaraz ze "zamienianie plytek jest bleeee, lepiej chip itp"...ale ja sobie naprawde chwale...da się z tym zyc..mozna sie pofatygowac troche bardziej... poza tym gware ciagle mam, nie przepadła, jakby konsolka padła, zdejmuje blokady i oddaje na gware..i co wiecej..100% gierek działa..naprawde 100% (no jak narazie wiadomo ze wszystkich mozliwych sie nie ma)

Sa gry, ktore nie dzialaja na swapie... poza tym niech Ci sie plytka porysuje, a masz przerabane ;)

 

Co do listy niedzialajacych gier: http://www.tech-forums.net/computer/topic/9111.html Co prawda Swap 3.3, ale chyba wiele sie nie poprawilo, w dodatku lista jest niekompletna, brakuje np. Star Wars Battlefront 2. Ogolnie kazda gra, ktora ma rozmiar wiekszy niz 4.35GB (rozmiar dysku SM) bedzie miala klopoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa gry, ktore nie dzialaja na swapie... poza tym niech Ci sie plytka porysuje, a masz przerabane ;)

 

Co do listy niedzialajacych gier: http://www.tech-forums.net/computer/topic/9111.html Co prawda Swap 3.3, ale chyba wiele sie nie poprawilo, w dodatku lista jest niekompletna, brakuje np. Star Wars Battlefront 2. Ogolnie kazda gra, ktora ma rozmiar wiekszy niz 4.35GB (rozmiar dysku SM) bedzie miala klopoty.

ok a teraz pytanko :) wiesz to z autopsji czy z netu?? bo jesli z netu to wiesz..ludzie brednie wypisują :?

 

co do tej listy to ratchet napewno działa, soul calibur 2 tez :) reszta gierek jest imho troche hmmm "nieodpowiednia" :? nie wiem ale o wiekszosci nie slyszalem (no dobra jest max payne, hitman 2 ale przeciez to juz zabytki) wiec pewnie jakies budzetówki wiec "mi tam rybka" ze niby nie działaja

 

co do wilekosci gier pow. 4.3GB..zgoda sa problemy..ale wtedy bierzesz i przebudowujesz obraz i wszystko smiga :) SSX On Tour zajmuje wlasnie ponad 4.3 GB..wiesz ile zajmuje po przebudowie?? 1,5GB :lol: :lol: :lol: (oczywiscie spox działa ubiegajac pytania :) )

 

podstawa to dobry nosnik DVD-R (tdk) oraz własnie niekiedy przebudowa...no i czasami patch

 

powiem tylko ze FIFA street jak i NBA street vol. 3 tez smigaja (patch) a te gry ponoc sa "najtrudniejsze" na PS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...