Skocz do zawartości
rafi1430

Utrata Mac Adresu Karty Sieciowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki mianowicie problem, zacząłem sie bawic w nowym biosie do mojej płyty no i oczywiście nie omieszkałem załączyć przez głupotę zmiany adresu MAC na karcie po czym wyskoczyło okienko do wpisania nowego adresu czego nie uczyniłem ale zamiast nacisnąć Esc nadusiłem Enter menu przeszło w tryb wpisywania hex i koniec komputer sie zwisł i koniec. teraz jest FB FF fF FF FF FF , próbowalme juz zmieniłem na jakis z zakresu dowolny ale to nie pomaga , jak mniemam adres MAC jest konkretnie przypisywany dla producenta potem jako jego część odpowiada kolejnemu numerowi parti itd.

 

Prosze pomóżcie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli potrzebujesz do czegos konkretnego adresu MAC (a w BIOSie juz nie mozez zmieniac) i nie masz w sterach opcji do zmiany MACa to w Win2K i wyzszych mozna ustawic na sztywno w rejstrze

 

odpalasz Regedt32.exe (nie regedit.exe) i szukasz klucza

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

tam w zaleznosci od ilosci sieciowek beda klucze 0000, 0001, ...

 

interesuje nas tylko ten w ktorym przy wpisie o nazwie DriverDesc widnieje nazwa naszej sieciowki i w tym kluczu edytujesz wpis NetworkAddress wpisujac nowy adres MAC

 

moze to sie przyda na cos :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję koledzy za wszelką pomoc ,

już po problemie, nie wiem jakim cudem , bo próbowałęmwpisywać rózne dowolne MACi i nic natomiast dziś wpisałem taki sam jak jest na drugiej karcie Realteka w mojej płycie ze zmienionym jednym baitem i zadziałało (MACa mogę wprowadzać z poziomu biosu mobo więc jest on teraz na stałe a nie maską )

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...