Skocz do zawartości
night_crawler

Fsc Amilo M1437 G - Wadliwy Egzemplarz ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

laptopa kupilem 2 tygodnie temu (jeszcze nie podbilem gwarancji)

 

problem pojawia sie przy sluchaniu muzyki (mp3), ogladaniu filmow, grach i przy normalnej pracy...

sa to 1-2 sekundowe przyciecia pojawiajace sie co 1 moze 2 h.

 

najwyrazniej odczuc to mozna podczas sluchaniu muzyki - pojawia sie dzwiek przypominajacy przeskakiwanie lasera na porysowanej plycie CD, i oczywiscie w grach i filmach - ekran staje i slychac ten sam dzwiek... a pod 2 dni jest jakby glosniejszy.

 

po takim "przycieciu" wszystko leci dalej jak gdyby nigdy nic, lecz staje sie to uciazliwe i niepokojace.

 

odpalilem memtest86 na 5h i nie wykryl bledow, boje sie ze to moze byc dysk lub procesor

 

nie wiem czy to ma znaczenie ale mam 5 partycji:

1 podstawowa FAT16 - na pagefile.sys (pod winde) 2GB

2 podstawowa NTFS - winXP 20GB

3 rozszerzona FAT32 45 GB

4 rozszerzona swap 1GB

5 rozszerzona ext3 11GB

 

sa kolejno sektorami tak jak napisalem

 

co myslicie o tym problemie ??

 

 

 

BTW: laptop ma rowzniez problemy po linuxem - nie moge uruchmic karty dzwiekowej (ubuntu breezy badger), ale z tego co wiem madrzejsi odemnie tez tego nie zrobili ^^ - czekam na nowa implementacje kernela, bo podobno alsa nie obsluguje w tej wersji chipsetu i915.

Edytowane przez night_crawler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

laptopa kupilem 2 tygodnie temu (jeszcze nie podbilem gwarancji)

 

problem pojawia sie przy sluchaniu muzyki (mp3), ogladaniu filmow, grach i przy normalnej pracy...

sa to 1-2 sekundowe przyciecia pojawiajace sie co 1 moze 2 h.

 

najwyrazniej odczuc to mozna podczas sluchaniu muzyki - pojawia sie dzwiek przypominajacy przeskakiwanie lasera na porysowanej plycie CD, i oczywiscie w grach i filmach - ekran staje i slychac ten sam dzwiek... a pod 2 dni jest jakby glosniejszy.

 

po takim "przycieciu" wszystko leci dalej jak gdyby nigdy nic, lecz staje sie to uciazliwe i niepokojace.

 

odpalilem memtest86 na 5h i nie wykryl bledow, boje sie ze to moze byc dysk lub procesor

 

nie wiem czy to ma znaczenie ale mam 5 partycji:

1 podstawowa FAT16 - na pagefile.sys (pod winde) 2GB

2 podstawowa NTFS - winXP 20GB

3 rozszerzona FAT32 45 GB

4 rozszerzona swap 1GB

5 rozszerzona ext3 11GB

 

sa kolejno sektorami tak jak napisalem

 

co myslicie o tym problemie ??

BTW: laptop ma rowzniez problemy po linuxem - nie moge uruchmic karty dzwiekowej (ubuntu breezy badger), ale z tego co wiem madrzejsi odemnie tez tego nie zrobili ^^ - czekam na nowa implementacje kernela, bo podobno alsa nie obsluguje w tej wersji chipsetu i915.

wiesz co. u mnie był podobny problem. u mnie słychać było trzaski podczas muzy. pomogły starsze sterowniki do muzy. sprawdź jaki masz chipset, jak jest to realtek to sprawdź jaki i poszukaj na necie starszych driverów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co. u mnie był podobny problem. u mnie słychać było trzaski podczas muzy. pomogły starsze sterowniki do muzy. sprawdź jaki masz chipset, jak jest to realtek to sprawdź jaki i poszukaj na necie starszych driverów.

...to nie wina sterownikow i napisalem wyraznie ze nie to tylko dzwiekowe objawy - komputer staje na 1-2 sek.

 

zapomanilem napisac ze laptop strasznie sie grzeje co zwrocilo moja uwage od samego poczatku. juz chwilke po wlaczeniu jest bardzo goracy po prawej stronie zas po 30 minutach pracy jest nagrzany jak maly piec ...

Edytowane przez night_crawler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak... tylko ze czytalem na amilo-forum.de ze wszystkie amilo tej serii sie tak grzeja.

 

niestety nic nie znalazlem o takim przycinaniu sie ;/

Pusc moze goldmemory czy memtesta - ale raczej to pierwsze. Mialem podobne objawy na NF-2 gdy mocno przekrecilem pamieci. Wlasnie takie freeze oraz rowniez freeze gdy np kliknalem na jakimkolwiek filmie PPM (zeby zobaczyc wlasciwosci).

 

Oczywiscie domyslam sie, ze nie musiales krecic pamieciami, ale moze fabrycznie cos jest uwalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj doszly kolejne objawy:

- po wlaczeniu klawaitura nie dzialala - nie moglem sie zalogowac

- wczesniej kilka razy nie przeszedl w stan wstrzymania po zamknieciu O_o

 

w sklepie powedzieli mi ze do 7 dni by go wymienili, tyle ze dowiedzialem sie o tym po czasie ...

w poniedzialek 3 tygodniowy laptop za 6 tys idzie do servisu ... - paranoja...

Edytowane przez night_crawler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj doszly kolejne objawy:

- po wlaczeniu klawaitura nie dzialala - nie moglem sie zalogowac

- wczesniej kilka razy nie przeszedl w stan wstrzymania po zamknieciu O_o

 

w sklepie powedzieli mi ze do 7 dni by go wymienili, tyle ze dowiedzialem sie o tym po czasie ...

w poniedzialek 3 tygodniowy laptop idzie do servisu ... - paranoja...

Wspolczuje. Mam nadzieje, ze uda sie szybko odzyskac sprawnego laptopa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx

 

dzisiaj odebralem laptopa z servisu... o dziwo nie przycial sie im ani razu przez 3 dni ciaglego chodzenia... ktos podobno siedzial i non-stop ogladal filmy... cos nie chce mi sie wierzyc .. ehh.. jeszcze nie mialem czasu go przetestowac, ale mam nadzieje ze jakims cudem te przycinki zniknely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...