Skocz do zawartości
Gość lechu1777

Ruter Sdi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lechu1777

Jak powszechnie wiadomo modem HIS od SDi nei współpracuje z Win XP. Niestety mam go... Albo mi zresetuje pc, albo mi zaśnie połączenie, a czasem sie pc zawiesi... nie mam już siły jak gram w Counter-Strika:D Podobno można kupić zamiast modemu ruter do SDI i z nim nie będzie problemów z połączeniem!! Pomocy jaki ruter i czy jest trudna konfiguracja, czy potrzebny potem jest jeszcze modem? Pozdrawiam i plx o odpowiedzi.

 

P.S - cena też się przyda lub link :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL byłem na obydwu tych stronkach :) Te wszystkie ustawienia działają na 1/10 komputerów...:(

Skad taki wniosek? Stosunkowo dawno temu korzystalem z SDI i Windowsa XP. Po prawidlowej konfiguracji i zaaplikowaniu latki komputer chodzi stabilnie i zadnych problemow nie bylo. Niedawno (cos ponad miesiac temu) rowniez konfigurowalem SDI wedlug tych zalecen i komputer i SDI rowniez chodzilo stabilnie na Windowsie XP z SP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

LOL masz bardzo wielkie szczęście, wierz mi.... Tak jak mówiłem 1/10 komputerów może zaczyna chodzić lepiej... ja nigdy nei miałęm takiego szczęścia i się mecze, mam ustawione zresztą tak jak jest w centrumxp.pl i nie za dużo to daje... Najbardziej denerwujące są zwiechy i wygasanie aktywności SDI. Jakie sterowniki masz? Ja próowałem już orginalne,v3,v4....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Hmmm. Dobra nowinka. Pokombinowałem troche( bez rzadnych ustawień zbędnych prócz wyłączenia LCP, i kompresji PPP coś tam) i naprazie zero zwiechów pc przez cały dzień!!! Nigdy mi się to nei zdarzało! Troche potestuje i napisze czy w 100% rozwiązałęm problem i jakie mam ustawienia, może komuś jeszcze pomoge...Pozdrawiam i thx za posty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol to chyba mam wielkie szczescie bo jak mialem SDI to nigdy nie mialem zadnego problemu z jego uzywaniem pod xp... a kompow w tym czasie przewalilo sie kilka ;]

 

a co do rutera to tak jak pisal Myszaqu, tylko ja bym powiedzial ze nawet mozna zejsc ponizej 100pln... i nie trzeba koniecznie uzywac freesco, jest wiecej tego typu dystrybucji, czesto lepszych niz freesco, zarzadzanych z poziomu www itd... wymienmy chocby smoothwall, ipcop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z lepszych routerow pod SDI był (już nie ma go w ofercie hurtowej) Planet IG-2000. Przeznaczony w zasadzie tylko do SDI i modemów, prosty i niezawodny.

http://www.planet.a.pl/filemanager/fileview/1155/

Trafiają się na allegro w cenie poniżej 100zł. Był jeszcze Umax UGate II, ale tego nie znam za dobrze (podobno też działa ;) ).

Swoją drogą pod windowsXP sterowniki muszą działać, chociaż teraz jak szukałem to widzę że niewiele stron na ten temat zostało :(

Router ułatwia sprawę, szczególnie jeśli w domu jest więcej niż 1 komputer. Rozwiązania typu "komputer i dyskietka z Freesco" też działają, ale:

- są droższe w eksploatacji (router sprzętowy ma zasilacz 30W)

- zajmują więcej miejsca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Nic już nie kupuje. Denerwują mnie te teksy na stronach typu SP1 ma łątke do problemu SDI, KTÓRA NIC NIE DAJE, nawet jak nei amsz SP1 i zainstalujesz ją sam...:/ Moja konfiguracja i drivery okazały się być bardzo trafne, jak na razie 0 zawieszeń!!! Grałem w CS'a, ściągałęm coś dla testu i nic... Wszystko chodzi jak wracam:) Jak ktoś ma problem taki to moge mu drivery zapodać. Naraska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...