Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kotoś może mi napisać czy opłacalne jest kupno laptopa za oceanem. Sprawdzając ceny w amerykańskich sklepach internetowych (sonystyle etc...) doszedłem do wnoisku że ceny są bardzo porównywalne... Czy istnieje coś takiego jak zwrot podatku (VAT) przy wywożeniu sprzętu poza obszar celny USA ? Z góry dziękuję za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kotoś może mi napisać czy opłacalne jest kupno laptopa za oceanem. Sprawdzając ceny w amerykańskich sklepach internetowych (sonystyle etc...) doszedłem do wnoisku że ceny są bardzo porównywalne... Czy istnieje coś takiego jak zwrot podatku (VAT) przy wywożeniu sprzętu poza obszar celny USA ? Z góry dziękuję za pomoc...

Dowalą ci cło i inne. Dochodzi brak gwarancji. Można też ominąć to i owo. A ceny wiadomo, lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kotoś może mi napisać czy opłacalne jest kupno laptopa za oceanem. Sprawdzając ceny w amerykańskich sklepach internetowych (sonystyle etc...) doszedłem do wnoisku że ceny są bardzo porównywalne... Czy istnieje coś takiego jak zwrot podatku (VAT) przy wywożeniu sprzętu poza obszar celny USA ? Z góry dziękuję za pomoc...

Wiec tak, po pierwsze nie sluchaj ludzi ktorzy mowia "dowala Ci clo"

CLA na sprzet komputerowy z USA NIE MA.

Jest 22% podatek VAT ktory pozniej mozna sobie odliczyc od dochodow.

 

Co do sprowadzenia laptopa to oplaca sie o ile ktos Ci go osobiscie przywiezie... Takie jest moje zdanie. Pomimo tego ze cla nie ma, a vat mozna odliczyc i tak nie oplaca sie sprowadzic sprzetu, bo

* Przesylka do Polski komputera to wydatek rzedu 130$

* Kosztowna i ryzykowna wysylka $$ dla sprzedawcy.

 

p.s Jesli interesuja Cie notebooki ASUS'a to polecam sprzedawce: "istnc" z ebaya.

 

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Jezeli interesuje Cie lapik z USA to oplaca sie "TYLKO" kupowac wypasione sprzety, tanich modeli nie warto sprowadzac poniewaz w kraju za podobna cene mozna nabyc podobnie wyposazone komputerki.

 

Ja kupilem Sony Vaio PCG-GRT360ZG za 2500$ (prawie 2 lata temu) i u nas na komputroniku za podobnie wyposazony w owym czasie rzadali ponad 17.000 zl

Mialem w nim jedna awarie, ktora unieruchomila mnie na kilka miesiecy - zanim nie sprowadzilem odpowiedniej czesci (Inverter Unit) z USA. Pomimo "przejsciowego" problemu jestem z niego zadowolony bo jest naprawde wypasiony i caly czas wszystko na nim chodzi (czytaj: najnowsze gierki), ale zastanawiam sie czy nie dolozyc mu ramu i czy bede mogl wymienic w nim grafe :/ (niestety ma tylko 64mb)?

 

Tak jak wspomniano juz wczesniej sa dwie wady sprowadzanych laptopow, otoz:

- ktos musi Ci go kupic;

- brak gwarancji (chyba ze bedziesz go odsylal do USA)

in plus zas:

+ nie ma oplat celnych !!!

+ super ceny

 

Pozdrowionka

 

PS. Najlepiej sprawdzic ceny na: compusa.com lub bestbuy.com

Edytowane przez sir.maximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- brak gwarancji (chyba ze bedziesz go odsylal do USA)

PS. Najlepiej sprawdzic ceny na: compusa.com lub bestbuy.com

Gwarancja obowiązuje pod warunkiem że masz wykupioną międzynarodową. Wtedy każdy oficjalny serwis będzie honorował tą gwarancję.

Co do tematu wątka to pewnie, że się opłaca. Nawet bardzo!

 

Spójrz sobie jeszcze na strony.

www.pricewatch.com

www.pricegrabber.com

ewentualnie www.yahoo.com i tam w zakładce shopping wpisz "notebook".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...