Skocz do zawartości
szmidziak

Problem Z Routerem?

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec zakupilem taki router (przez internet) i nie zauważyłem ze ma 1xLan. Neo chce rozdzilic na 2 kompy. Co mam teraz zrobić zakupić switcha czy co?( neostrade mam 1024 to najnowsza mistrzowska promocje) Opis routera:

link [url=http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C1700531

 

DSL-502T

 

Te rutery stanowią skrzyżowanie bramy internetowej z modemem ADSL. Umożliwiają one współużytkowanie konta połączenia ADSL u operatora Internetu jednocześnie przez 253 użytkowników zarówno w zastosowaniach domowych, jak i małych biurach. Rutery obsługują szybkość pobierania do 8 Mb/s. Przy wysyłaniu danych można osiągnąć szybkość 1,5 Mb/s. Urządzenia są przez aktualizację oprogramowania zgodne ze standardem ADSL-2+. W ten sam sposób będzie je można dostosowywać także do obsługi nowych technologii. Połączenie z komputerem centralnym odbywa się za pośrednictwem 10BaseT/100BaseTX lub USB 1.1. Gwarantuje to najwyższą elastyczność podłączania. Urządzenia obsługują zarówno stawkę płaską, jak i wybieranie operatora w zależności od połączenia. Wbudowana zapora z filtrem skutecznie chroni przed hakerami. Funkcja konfigurowania serwera wirtualnego umożliwia współużytkowanie jednego, widocznego z zewnątrz adresu IP przez serwery FTP, WWW i gier wieloosobowych. Serwer i stacje robocze są wtedy chronione przed nieuprawnionym dostępem. Ruter obsługuje protokół UPnP umożliwiający proste i stabilne połączenie między heterogenicznymi, standardowymi urządzeniami sieciowymi.

 

Charakterystyka:

 

Annex A - modem przeznaczony do pracy na liniach analogowych (współpracuje np. z usługą Neostrada+) - przed zakupem należy sprawdzić u operator usługi typ wykorzystywanego łącza/aneksu

1 x złącze RJ-11 linii ADSL

Standardy ADSL: ANSI T1.413, wersja 2; ITU G.992.1 (G.dmt), dodatek A/B; ITU G.992.2 (G.lite), dodatek A/B; ITU G.994.1 (G.hs)

Standardy ADSL2 (możliwość aktualizacji oprogramowania wbudowanego): ITU G.992.3 (G.dmt.bis), dodatek A/B; ITU G.992.4 (G.lite.bis), dodatek B

Standardy ADSL2+(możliwość aktualizacji oprogramowania wbudowanego): ITU G.992.5, dodatek A/B

Port hosta/sieci LAN 10BaseT/100BaseTX i USB 1.1

Obsługa protokołów: Ethernet z mostem/rutingiem na ATM, klasyczny IP na ATM, PPM na ATM i PPP na Ethernecie

Wirtualne sieci prywatne (VPN): przekazywanie VPN przez L2TP, PPTP i IPSec

Obsługa DMZ

Rozpoznawanie znanych metod ataku przy użyciu SPI

Zarządzanie przez przeglądarkę internetową i telnet

Zapisywanie i odtwarzanie ustawień konfiguracji

Dzienniki systemowe

Obsługuje wszystkie popularne systemy operacyjne

Edytowane przez szmidziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie pomoze?

Najprostsze rozwiązanie: kupić switcha. Widzę, że routerek ma USB - wiem, że w którymś z modeli można było puścić jednago kompa po RJ-ce, a drugiego via USB - sprawdź dokładnie w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...