Skocz do zawartości
Gość kev

Need For Speed Most Wanted

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście na każdych ustawieniach gra trochę haczy. Obecnie gram w rozdzielczości 1280 na 960 detale na maxa AAx4 AFx8 i mam 25-42fps. Zazwyczaj są 33pfsy. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze trzeba przeprowadzic sledztwo (deduckje:F)...spisac wszystkich tych ktorym sie przycina, spisac ich sprzety...moze dojdziecie do tego co jest odpowiedzialne za to ze jednym haczy a innym nie..ja osobisice moge walic winampa w tle i jesce jakies inne programy i przycinek ani freezow nigdy nie mam...a system mam paromiesieczny ale straszny smietnik..prawie 60gb niewiadomo czego :P...i srednio po 20-25 procesow dzialajacych w tle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po małym śledztwie myślę, że to może być wina DX9c. Ten Direct wgrywany z SP2 jest skopany, a jak już wgram DX9c na swieży system jeszcze przed zainstalowaniem SP2 wszystko działa ok, bez przycinek. To jakiś nowy DX9c z października 2005:

http://www.pobieralnia.pl/index.php/category-show/61480da/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja po małym śledztwie myślę, że to może być wina DX9c. Ten Direct wgrywany z SP2 jest skopany, a jak już wgram DX9c na swieży system jeszcze przed zainstalowaniem SP2 wszystko działa ok, bez przycinek. To jakiś nowy DX9c z października 2005:

http://www.pobieralnia.pl/index.php/category-show/61480da/

Ja nie mam SP2, DX9c zainstalowany z płyty z grą i też ostatnio ma czkawke a tego nie miałem do tej pory :angry: Sądze więc że nie w tym problem. W takim radzie gdzie? No ale już jestem coraz bliższy ukończenia gry. Pozostał mi tylko Razor ;) POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma winy sprzętu, aktualnie grałem na X2 i SLI GF7800GTX 256, i płynniutko działała, ale czasem animacja zwolniła, choć komp sie nie dławił (to nie to). Po prostu koderzy już sobie podarowali dorabianie linijek:) ale co.. gra jest zajebista i te chrupnięcia nie występują często, choć nawet wcale. Na moim sprzęcie gram w 1024x768 FULL ALL (synchronizacja pionowa właczona) i działa fajnie!

 

btw. Ktos napomniał, że bez cieni gra lepiej wygląda...

 

Z CIENIEM:

Dołączona grafika

BEZ CIENIA:

Dołączona grafika

 

Z CIENIEM:

Dołączona grafika

BEZ CIENIA:

Dołączona grafika

 

Mój wybór pada na "Z CIENIEM".

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poseq, Ty to masz fajny cień, mój jest strasznie kwadratowy!!! Ale tak to chodzi całkiem całkiem. Gram 1024x768 i chdozi mi płynnie. Tylko mi zwalnia jak np. palę gumę i dużo dymu się zrobi. To wynik tylko 4 potoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Przegladam teraz rejestr i widze 2 interesujace linijki :twisted:

CacheSize z wartoscia 2988354560

oraz

SwapSize z wartoscia 73400320.

Bawi sie ktos w zmiany? :twisted:

Jak zaczołeś to dokończ :wink:

Ja naprzykład mam zbyt wiele do stracenia by się bawić :P

 

Wiem! Gra to propaganda w której EA chce pokazać że PC to nie platforma do gier i dlatego jest niedopracowana B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie poradzić z kolesie z 9 miejsca BL ? mam Supre zrobioną na maksa jaki moge osiagnąć w tym momencie gry, pierwszy wyscig na prędkość robie z palcem w xxxxx a sprintu nie moge za nic przejsc, koleś ma taki dopał ze odrazu mnie odstawia i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladam teraz rejestr i widze 2 interesujace linijki :twisted:

CacheSize z wartoscia 2988354560

oraz

SwapSize z wartoscia 73400320.

Bawi sie ktos w zmiany? :twisted:

Ja sie bawiłem i podwoiłem cache size i wiecie co to dało ? Absolutnie NIC B) Mam nawet wrażenie że te przycinki są "dłuższe". może zmniejsze cache i podwje swap i zobacze co to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie poradzić z kolesie z 9 miejsca BL ? mam Supre zrobioną na maksa jaki moge osiagnąć w tym momencie gry, pierwszy wyscig na prędkość robie z palcem w xxxxx a sprintu nie moge za nic przejsc, koleś ma taki dopał ze odrazu mnie odstawia i koniec.

a) Popraw sobie skilla, bo to przykre nie przejsc nawet za pierwszym razem jakiegokolwiek wyscigu na poziomie trudnosci jaki oferuje nam gra, no moze poza dragami i probami predkosci :lol:

b)Kup Caymana :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] el0&pr0 ;]

 

wpadłem na kolczatkę jednym kołem ;]

a po tym udało mi się ucuec policji na 5 poziomie :D

 

jestem pr0 :>???

 

jutro zapodam filmik ,w którym jeżdże sobie po mieście bez jednej opony ;]

fajnie tak bez policji ...

 

komuś jeszcze się to udało ;>???

 

aha-niestety nie mam filmiku jak to pięknie zrobiłem policje bo bałem się że jak zaczne wychodzić do windy i włączać frapsa to coś padnie i nici z mojej gry i z mojego filmiku ...

 

 

aaa ;] filmik zapodam dopiero jutro bo dzisiaj troche późno jest...

 

a co do patcha 1.3 to dzięki niemu zniknęły u mnie te klatkowania(spadki FPS) czyli patch ogólnie działa i się przydaje ... i wogóle jakieś wrażenie mam ,że gra chodzi troche szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. ja gram na maksymalnych ustawieniach z AA2x oprócz detali otoczenia (mam na średnie) i motion blur'a i to w rozdzielczości 800*600. Ogólnie gra chodzi płynnie tak w granicach 25 fps chociaż czasami spada do 18 (karta to GF fx 5600). Producenci mogli by sie bardziej postarac i lepiej zoptymalizowac gre bo z tego co widze to nawet na najszybszych konfiguracjach czasami zdarzy sie poważny spadek FPS'ów :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze all wiem ze bedziecie mnie nazywac lama ale nie moge wyrobic z poscigami :( wyscigi ida gladko jak po masle ale z psami porazka nie moge przejsc kamienia milowe gdzie trzeba pzrjechac 8 blokad strasznie mnie to zdolowalo napiszcie moze jakies rady albo jak wy robicie ze macie notowania po 500 000 PLEASE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO:

 

Ostatnio posiadałem (tymczasowo) GF 2 400MX 64 MB i nfs chodził płynnie na lekich detalach i 640*480. Dzisiaj włożyłem GF 6600GT 500/1120 Vivo Ultra i co ?? Tnie :| Nie popisali sie programiscie z EA, Podejzewam ze gdzies jest bug w obsłudze moze PixelShader 2.0 lub cos w tym podobne. Na kartach które nie maja nowych technologi i gdzie gra nie wykorzystuje wodotrysków w nie wbuddowane chodzi płynnie.

Edytowane przez Electric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanko, sorki, brak czasu nie pozwala mi sledzic calego tematu

 

Czy warto inwestowac w upgrady unique???

 

i jesli mam takowy - to mozna go ladowac na wszystkie wozy, czy jak zapakuje w jeden, a pozniej go sprzedam, to razem z upgradem(czyli bez mozliwosci instalacji w innym wozie)???

 

Pozdro all

 

gra spoko, tylko wqurzają mnie(po raz kolejny) skopane cienie made by ati czipset/stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze all wiem ze bedziecie mnie nazywac lama ale nie moge wyrobic z poscigami :( wyscigi ida gladko jak po masle ale z psami porazka nie moge przejsc kamienia milowe gdzie trzeba pzrjechac 8 blokad strasznie mnie to zdolowalo napiszcie moze jakies rady albo jak wy robicie ze macie notowania po 500 000 PLEASE!

Nie ładuj się w centralną część samochodu tylko w tył/przód lewej lub prawej strony blokady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze all wiem ze bedziecie mnie nazywac lama ale nie moge wyrobic z poscigami :( wyscigi ida gladko jak po masle ale z psami porazka nie moge przejsc kamienia milowe gdzie trzeba pzrjechac 8 blokad strasznie mnie to zdolowalo napiszcie moze jakies rady albo jak wy robicie ze macie notowania po 500 000 PLEASE!

 

1.Ładuj w tył samochodu ,który blokuje drogę

2.Stara się przejeżdżać na Slow Motion - jest prościej :D

3.Jeżeli się da to omijaj blokady(autostrada jest szeroka i się da :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Ładuj w tył samochodu ,który blokuje drogę

2.Stara się przejeżdżać na Slow Motion - jest prościej :D

3.Jeżeli się da to omijaj blokady(autostrada jest szeroka i się da :D)

AD1. Po mojemu jest lepiej wladowac sie centralnie w bok police cara, duzo wieksze prawdopodobienstwo ze wyleci w powietrze niz po uderzeniu w tyl, lub przod. Po takim uderzeniu czesciej obraca sie w kolko niz uda sie go wyrzucic. :cool:

 

AD2. Slow motion + nitro

 

AD3. No jezeli chcesz zdobyc duzo punktow notowania,to nie ma co omijac, tylko ladowac po radiowozkach, za kombinacje jest sporo punktow. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policyjne radiowozy powinno uderzac sie tam gdzie nie ma silnika(tyl radiowozu)-jest taki tip w grze i to sie sprawdza-bardzo mnie ten smaczek uradowal-inny tip to uderzanie w szlaban postawionej blokady.Omijanie blokad, poscigow praktykuje na autostradzie-duza predkosc, zadyma jedyny minus to probujace taranowac cie naprawde ciezkie SUV-y---punto-eclipse-cayman-DB9- Gallardo-pokonalem nr 5 w corvet a teraz niewiem na jakie autko sie zdecydowac...moze murcielago- Swoja droga ktorym autem lepisj sie jezdzi Gallardo czy murcielago ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;] el0&pr0 ;]

 

wpadłem na kolczatkę jednym kołem ;]

a po tym udało mi się ucuec policji na 5 poziomie :D

 

jestem pr0 :>???

 

(...)

 

komuś jeszcze się to udało ;>???

(...)

Nie raz. Fiatem z uszkodzonym tyłem da się jechać ~200 kph. Mocno zarzuca przy skręcie.

Viperem z uszkodzonym przednim kołem prawie nie daje się manewrować (logiczne :] ), Vmax nie sprawdziłem, bo ciężko to zrobić w poniiższej sytuacji :lol:

Dołączona grafika

 

 

@lukasp: z tym obracaniem w kółko to fakt, ale parę razy mi się zdarzyło że taki samochód się obrócił, uderzył w tył i dzięki temu prędkość po takim uderzeniu miałem niewiele mniejszą niż przed :D.

 

Moje doświadczenia z forsowania blokad (pewnie nie napiszę nic nowego, ale...):

  • Nigdy nie uderzaj gliny w okolice przedniego koła.
  • Nigdy nie idź z gliną na czołowe.
  • Jeżeli już masz czołówkę, nie baw się w taranowanie, czy wymijanie, tylko odjedź na wstecznym tak daleko aż będziesz w stanie wrócić do normalnej metody jazdy, nieważne w jakim kierunku. Gliny z deka "głupieją" jak jedziesz na wstecznym, nawet jak jest ich dwudziestu
  • Jeżeli glina cię wyprzedzi, stuknij go najlepiej w któreś tylne koło (wprowadź w poślizg/zepchnij z drogi) zanim zacznie hamować
  • Przed każdą blokadą użyj speedbrakera żeby znaleźć i wycelować w najsłabsze miejsce blokady.

    Najczęściej jest to barierka ustawiona między tyłami dwóch samochodów, tył samochodu albo nawet puste miejsce, bo brakło aut.

  • Nie celuj w miejsce gdzie stoją dwa policyjne samochody (przód jednego jest schowany za tyłem drugiego)
  • Jeżeli widzsz suvy jadące na czołowe, nie panikuj. Staraj się domyślić w którą stronę skręcą oba auta.
  • Staraj się zawsze mieć w zapasie trochę nitrówki. Przydaje się żeby odskoczyć z blokady jak najszybciej.
  • Jeżeli musisz staranować jakieś auto, celuj w któryś z tylnych boków auta, kiedy na nie wjeżdzasz, użyj nitro.
  • Hamulec (zwykły, nie ręczny) to twój przyjaciel :D . Umiejętnie go używając możesz zrobić więcej niż za pomocą wbijania do piwnicy/sąsiada z dołu klawisza przyspieszenia i spacji.
  • Czasem dobrze jest zmienić ustawienia auta w czasie wyścigu/pościgu.
Z innej beczki: Jak się wam podoba prowadzenie śmieciarki i betoniary ? :lol: Pierwszy raz się nie bałem SUVów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z forsowania blokad...

Ja bym dodał :

- do zabawy z policją używaj aut z napędem 4x4, nie musi mieć Vmax 400KM/h ale musi być zrywny i zwrotny (np EVO), wozem z napędem na obie osie łatwiej ruszyć i wyrwać sie z kleszczy policji

- w opcjach wybierz manualną skrzynię biegów (automat jest dla kobiet :lol: ) no i można wprowadzić auto w poślig redukując bieg

- siłę hamowania dobrze jest przenieść na przód, wtedy łatwiej jest pokonywać ostre zakręty bo można "narzucić" tyłem

 

 

@MareCeK

W sigu masz napisane:

tak się wszyscy podniecają porshe i innymi fikuśnymi autami z nfs... a ja te autka kasuję fiacikiem i clio...

Śmiałe stwierdzenie.

Chciałbym zobaczyć jak kasujesz Puntem czy Clio np. Carrerę GT którą prowadzi człowiek nie komputer :)

 

-----------------

Edit.

Ort :mur:

Dzięki Orgiusz za zwrócenie uwagi.

Edytowane przez samm-ur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to zwalnianie gry strasznie wkur...za giera chodzi bardzo plynnie po czym jak wjade do jakiejs innej lokacji niewazne czy highway czy miasto to scinka jest na maxa spada gdzies ponizej 10 klatek, poprobuje z tym dx9.0c i patchem, inne giery chodza spoko, gram na ustawieniach 800x600 wszystko na full oprocz cienie (na zero) i aa (na srodku) , a na PS2 chodzi caly czas plynniutko i nie musisz sie skupiac na tym ze za chwile bedzie scinka bleeeee :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ściagam patcha 1.3.. moze minimalnie poprawi chrupnięcia w niektórych miejscach:)

adi_em: Cien kwadratowy? Dziwne, ale osoba która pisała o cieniach, ze jest brzydki ma 12potoków chyba.. więc coś nie tak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach desperacji zainstalowałem 2-gi czysty system + najpotrzebniejsze stery. Odpaliłem nfs na 800x600 + All full i chaczyło. 2-ga próba była na 640x480 + wszystko wyłaczone. I cieło dalej :|

 

Athlon2400+, GF6600GT, 768MBDDR400, SATA460GB

 

Moze wystosujemy jakis e-mail lub niech każdy napisze do EA maila z związku z poprawą enginu gry. Jak ich przyciśniemy to moze sie zabiorą za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...