Skocz do zawartości
Gość kev

Need For Speed Most Wanted

Rekomendowane odpowiedzi

Na poprzednim konfigu z nf3+x800xtpe nie miałem spadków (nawet chwilowych) do kilku klatek.

 

Na aktualnym tym bardziej.

 

Ani w jednym, ani w drugim przypadku nic nie mieszałem z systemem, pamięć wirtualna ustawiona standardowo... dziwne, że aż tyle osób narzeka. Może po prostu "syf" w systemie, a nie "skopany przez EA engine" jest powodem tych magicznych frame drop'ów (po części CarsonPoland udzielił odpowiedzi na to pytanie)?

Syfu w systemie nie mam. Jesli działa kilku osobom, a kilkunastu nie, to chyba raczej skopany engine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o system tylko o skopany engine gry. specjalnie dla tej gry przeinstalowalem wczesniej sytem z mysla ze bedzie lepiej i nic nie pomoglo. zainstalowalem tylko najwazniejsze rzeczy, stery itp i nic to nie dalo. ale ten programik o ktorym wyzej wspmnialem pomogl i to bardzo. przyjemniej sie teraz gra jak nie ma tych zaciachow. pozdrawiam i Wesolych Swiat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHA świeta magiczny czas ale jaja no

Zaczne moze od poczatku :D

Przeszedlem kilka dni temu nfs'a i mało mi bylo wiec zainstalowalem ja spowrotem zaznacze ze wczesniej gralem na świezym systemie teraz mam juz lekko zanieczyszczony. Zainstalowalem i jak zawsze robilem odrazy patcha 1.3 instalowalem tym razem sobie odpuscilem. Troszke nudziła mnie ta wersja wiec sobie pliczek black edition sciagłem i wsadzilem. Właczam gierke ustawiam 800x600 aa2 af max świat 1/3 ulica 1/3 reszta na full bez cieni, a i odbicia 1/3. A jescze wczesniej przed zainstalowaniem wyjołem 256 ramu bo jakies chyba feralne ale mniejsza o to. Jechalem teraz na 7xxmb. Właczam gierke gram sobie na nowym profilu przechodze sonnego i co ANI JEDNEJ PAUZY !!! masakra nie wiem co sie dzieje lekko zmieszany alt+tab i co JESCZE EMULA mialem włączonego w tle. Jak pierwszy raz gralem to dalo sie owszem ale pauzy meczyły i zniechecaly do dalszej gry. Nie wiem co zrobilem ze chodzi ladnie moze ten patch 1.3 jest jakis skopany???? kto wie albo ten pliczek "black edition" jakos przyspieszył gierke.

Świeta Ojj świeta dzieja się CUda!!

 

Pozdro Wesołych Świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam lekarstwo na zacinki i czasowy spadek fps'ow do 1-5klatek. u mnie pomoglo. wzialem w obroty taki program:

-Windows XP PLD 2.1 build 1000

sciagnac go mozna z tej stronki: http://www.xplink.kom.pl/

uruchomilem go, pozaznaczalem to co mnie interesowalo i przedewszystkim wlaczylem kontroler pamieci z windowsa 2003 server -opcja w zakladce "opcje dodatkowe" i pomoglo :):) cioralem dzisiaj pare godzin w mw i odziwo zero tych strasznych spadkow fps do paru klatek na sek i ogolnie gra duzo mniej przycina :) (co ja mowie, praktycznie juz w ogole nie tnie, raz na jakis czas cos doczyta, az trudno uwierzyc) az przyjemniej sie gra. potestujcie go sobie, moze Wam tez pomoze. jutro tez bede gral, znaczy dzisiaj :) mam nadzieje ze nic sie nie popsulo ;)

Wiem że to nie toja wina, bo jest bezwłocznie moja. Ale ściągnąłem sobie ten programik i uruchomiłem usuwanie niepotrzebnych plików, teraz mój system chodzimy, że tak powiem do [gluteus maximus]...:( A myślałem że będę bił rekordy, bo mój system ma aż 2,5 miesiąca.....:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie a chciałbym wiedzieć jak zrobić taki filmik jak niektórzy?

 

I czy jak zaznacze takie opcie jak na tych screenach w tym programie Windows XP PLD 2.1 build 1000 to będzie wszystko gicio?

 

EDIT: I jak sprawdzić fps w grze? :P

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ja zamieszcze screeny co jak pozaznaczalem u siebie:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

i jeszcze w opcjach dodatkowych uaktywnilem kontroler pamieci z windowsa 2003. ale pamietajcie ze bawicie sie tym programem na wlasna odpowiedzialnosc, zeby nie bylo pozniej do mnie pretensji jak cos skopiecie z systemem.

 

zeby sprawdzic fps w grze zainstaluj i wlacz program "fraps"

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki myślę ze nic sie nie stało, jak narazie nic sie nie dzieje. Później zobacze jak gra działa.

A ten patch 1,3 coś przyspiesza? Wystarczy go zainstalować i bedzie wszystko ok?

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja patcha nie instalowalem, bo wywalalo mnie do windy przez niego, przy dluzszym poscigu...

Aha..

CarsonPoland:

Dzieki za ten progs. Przydal sie baaardzo.. systemik mam juz spory kawalek czasu i teraz dostal pozadnego kopa:)

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość qrwa tej z[ciach!]ej gry i tych cepów z EA . :angry:

[ciach!]łem ten smiec z dysku bo niewiem jak mozecie w to grac jak co chwila przy naweet 40klatkach szarpie wqurwia to niemiłosiernie .

Próbowałem wszystkiego łacznie z tym kontrolerem Windows 2003 i dalej są te wqrwiające przycinki choć troche mniejsze.ale dalej sa i to wtych samych miejscach czyli raczej to wina gry a nie systemu.

Jak można było tak zjebać engine czy tego betatesterzy nie zauwazyli0 w pale sie nie miesci jak mogli tego nie zauważyc i wypuscic gre na rynek. :mur:

Ta gra potrzebuje chyba 3 gb albo nawet 4 gb Ramu nie wazne jaką karte sie ma czy procesor 1 Gb Ramu to za mało dla tego badziewia.

Szkoda że gra nie wyszła ze stajni Ubisoft bo tylko ci robią ostatnio dobre gry.

Widze ze Electronic Arts olewa graczy PC jak chce i mają nas w [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra potrzebuje chyba 3 gb albo nawet 4 gb Ramu nie wazne jaką karte sie ma czy procesor 1 Gb Ramu to za mało dla tego badziewia.

Wyluzuj, Święta są.

 

Powtórzę się, czytam Wasze posty i radość mnie ogarnia, bo mi działa płynnie i jeszcze ani razu nic nie doczytywało. Przycina tylko gdy pojawi się chmura dymu i tyle. Gierka super i złego słowa na producenta powiedzieć nie mogę.

Aha

Zastanawiam się, czy ci co narzekają na przycinanie mają oryginały :unsure: Nie wiem czy piracka kopia może mieć wpływ na klatkowanie, ale tak mi na myśl przyszło...

Tylko nie krzyczcie zaraz OCZYWIŚCIE ŻE MAMY!, tak mi tylko przyszło na myśl B)

Edytowane przez koleszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program do podal CarsonPoland nie za bardzo sie sprawdził. Ehh szkoda wielka szkoda ze to nie ubisoft specjalizuje sie w tego typu grach. Masarnia i Tyle mimo ze gra mi ustawia detale 2/3 to nawet jak jade na minimum a tekstury wygladaja jak nie powiem co :wink: dalej są doczyty cos zjechane jest ehhh :mad: :angry:

Narazie pozostaje mi przechodzenie ktorys raz z koleji splinter cell'a 3 to przynajmniej chodzi wysmienicie :razz:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie sobie na luz:)

taki to juz nasz los:) pececiarzy:D no offence:D

Mi owy programik pomogl (kontroler pamieci w szczegolnosci! Zero spadkow fps i przycięć.

A Splinter cell 3? baaaa!! wypas gra:)

ja czekam na kolejnego nfs'a i splintera i inne gry, dopuki jeszcze jako tako na gry znajduje chwilke czasu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak zobaczyłem jak ta gra potrafi się kaszanić, faktycznie u niektórych prawie grać się nie da, potrafi mulić jak cholera. W moich poprzednich postach narzekałem na jej działanie, ale w porównaniu do tego co widziałem na lepszych od mojego sprzętach, u mnie jest ultra płynnie, parę "czknięć" na ułamek sekundy w czasie wyścigu jest w tym momencie drobną niedogodnością.

 

Tak jak pisali koledzy wcześniej, warto poświęcić nieco czasu na optymalizacje winzgrozy, bo nawet świeżo zainstalowana nie działa optymalnie. Szczegóły w przyklejonym wątku o optymalizacji windowsaXP/2003 w dziale microsoft windows w tutejszym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

medievil myslisz ze program zrobi wszystko za ciebie?:) popatrz troche a znajdziesz rozwiazanie. dobra pomoge Ci ;)

wlacz PLD i wejdz w zakladke "rzeczy niepotrzebne" i zaznacz opcje "wylacz ochrone plikow systemowych" uruchom kompa ponownie i powinno byc po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlacz PLD i wejdz w zakladke "rzeczy niepotrzebne" i zaznacz opcje "wylacz ochrone plikow systemowych" uruchom kompa ponownie i powinno byc po klopocie

I jescze wyłacz skaner uszkodzonych plikow w zakladce "wydajność" bo samo wylaczenie ochrony nic nie da bo ten komunikat bedzie sie powtarzal w nieskonczonosc.

 

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po zmianie konfiguracji na taki sprzet jak w sygnaturce wszystko smiga na full detalach, zadnego zacinania, 60-70 fps :)

 

 

Poki co bez zadnego podkrecania. Obecnie mecze sie z ta ucieczka po wygranej z Razorem. O co ku*** chodzi z tym mostem? Dojezdzam z problemami w to zaznaczone miejsce i co mam zrobic?

Edytowane przez RRcorniche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a moze EA zastosowało pewna sztuczke otoż gierka chodz ladnie tylko na prockach 64. Sami zobaczcie ludzi co maja amd 64 pisze ze im ladnie idzie a reszta ma problem ?? dziwne prawda

Moge sie mylic.

 

Wkurzylem sie mimo wszystko dalej doczytuje cos wiec dalem wszsytko na maxa i cienie bo dzieki nim gra wyglada BOSKO!!!! i to oslepiające światło ahhhh

 

Pozdro spadam meczyc lexusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a moze EA zastosowało pewna sztuczke otoż gierka chodz ladnie tylko na prockach 64. Sami zobaczcie ludzi co maja amd 64 pisze ze im ladnie idzie a reszta ma problem ?? dziwne prawda

Moge sie mylic.

 

Wkurzylem sie mimo wszystko dalej doczytuje cos wiec dalem wszsytko na maxa i cienie bo dzieki nim gra wyglada BOSKO!!!! i to oslepiające światło ahhhh

 

Pozdro spadam meczyc lexusa

Mi chodzi normalnie bez przycięć .... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dla tych co chcieliby wiedzieć gdzie leżą poszczególnie miejsca w rzeczywistości w Most Wanted:

 

Rosewood - małe miasteczko leżące w stanie Nowa Anglia w USA

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Point Camden - małe miasteczko portowe leżące w stanie Rhode Island (Cape Cod) w USA

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Rockport - są to zlepki różnych znanych części Nowego Jorku (Times Square, Coney Island, Bronx itd.)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

A to już graficzki Rosewood:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

A tak miało to wyglądać na początku, bardzo ciekawie :)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiem Wam, ze na P4 + Asus P5ND2-SLI Deluxe nVidia nForce4 + 2x Kingston DDR2 512MB 533MHz CL4

mialem pokaz slajdow. 17-20 fps, w ogole zero plynnosci bez wzgledu na rozdzielczosc i ilosc detali. Mialem ta konfiguracje doslownie tydzien. Zamienilem w sumie z nieduza doplata na to, co mam obecnie w sygnaturce i komputer dziala doslownie 3 razy szybciej.

 

20fps vs 60fps

2700 3dMark05 vs 8100 obecnie

 

Az trudno w to uwierzyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, trudno uwierzyc, ze ktos nie umie skonfigurowac biosu, systemu i zasinstalowac sterownikow. no chyba, ze miales grafike zintegrowana a nie 7800gt [;

 

Jestes conajmniej smieszny. Dziwne, ze nie umieli tego zrobic nawet ludzie, ktorzy sie tym zajmuja. Ale ty pewnie wycisnalbys z 10000 pkt w 3dMark05.

Zreszta nie ma sie, co klocic. Ja tylko pisze jak bylo w rzeczywistosci. Nikt nie zmienia nowego kompa po tygodniu, bo ma taka zachcianke. Mozliwe, ze procesor byl uszkodzony, bo sie grzal i to bardzo.

Edytowane przez RRcorniche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie offtopuj, ok? Niemiec ma rację, twój poprzedni wynik to komedia i to, że NFSMW ci "żabkował" nie było zasługą błędów w engine gry, tylko łącznika między klawiaturą, a fotelem.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...