Skocz do zawartości
Gość kev

Need For Speed Most Wanted

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Temat już liczy kilkaset postów, a że ja nie mam tyle czasu by wszystko przeczytać, swój problem opiszę tutaj.

 

Mówiąc prosto, gra szarpie, i nie chodzi mi tutaj o zwolnienie klatek animacji spowodowane słabym sprzętem. Ten mam wystarczająco dobry, a żadna inna gra nie zachowuje się w ten sposób, jak Need For Speed Most Wanted. Obrazowo opisując, gra zacina się, rwie na ułamki sekund, co jest dosyć frustrujące. Jak już napisałem, nie ma to związku ze spadkiem FPSów. Gram na średnich detalach. Drugi raz zauważyłem tę przypadłość u siebie na komputerze (kiedyś tak miałem w Silent Hill 3).

 

Dla jasności podam swój sprzęt:

  • RADEON 9600Pro
  • Athlon XP Barton +2600
  • 1GB DDR
  • EPOX 8K9A9I
Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij prawym na pulpicie, weź właściwości->ustawienia->zaawansowane->rozwiązywanie problemów i zmniejsz przyspieszanie sprzętowe o jeden poziom.

Też tak czasem mam i to w różnych grach. U mnie jedynym objawem przestawienia tego jest mrygający kursor w grach. Może i u ciebie pomoże.

Gra przestaje się szarpać nawet jak zmniejszę przyspieszenie o 1, dam ok, później wrócę i znów ustawię na maska - wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Już po mału dochodze do końca gry. Jestem już 5 na BL i narazie dobrze mi idzie ;)

Samochdów mam 6 :P Porsche, Corvette, Vipera, Merola. Jeżdze różnymi na zmiane.

Jak narazie gier jest OK. Nienazwał bym jednak jej jakimś wielkim hitem. Myśle że EA zbyt szybko ją wydało i pozostawiła kilka drognych błędów a jak wiadomo diałem tkwi w szczegółach. Zobaczymy jak się gra skończy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do szarpania - to naprawde pomaga ? bo mam ten sam problem ...

No u mnie pomaga, chyba bym nie pisał jakby nie pomagało :) U mnie szarpanie pojawia się w 70% gier i w 3dmarkach i zawsze skutkuje. Przyspieszenie sprzętowe w dół, ok, przyspieszenie z powrotem w górę, ok i działa. W tragicznych przypadkach o jeden stopień w dół na stałe.

 

Mówię tu o takim szarpaniu - sekunda płynnie, 1/10sekundowy freez, sekunda płynnie, 1/10sekundowy freez itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na moje oko pomogło, jednak tak jakby dało się nadal zauważyć te szarpnięcia co jakiś czas. ;o

 

Zabieram się za dalsze testy. :D

Edytowane przez Damekslip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

gra jest spoko, jak narazie jestem na 3 % :D (dopiero co dostałem). Nurtuje mnie tylko jedno pytanie czy mam wersje black edition czy normalną. Cały folder z obrazami płyt jest podpisany black edition i zajmuje 2,5 GB. Ale w trakcie instalacji jak i w grze nie widze napisu black edition. W takim razie chyba to jest zwykła ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Qrcze, ja mam tak ustawione że nic mi się nie tnie :/

Trzeba rezygnować z pewnych luksusów jeśli chce się mieć tańszy sprzęt :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

gra jest spoko, jak narazie jestem na 3 % :D (dopiero co dostałem). Nurtuje mnie tylko jedno pytanie czy mam wersje black edition czy normalną. Cały folder z obrazami płyt jest podpisany black edition i zajmuje 2,5 GB. Ale w trakcie instalacji jak i w grze nie widze napisu black edition. W takim razie chyba to jest zwykła ??

 

Sprawdz w seriprob, czy masz probe 69 z SUV'ami,jest to proba Czarnej Edycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

gra jest spoko, jak narazie jestem na 3 % :D (dopiero co dostałem). Nurtuje mnie tylko jedno pytanie czy mam wersje black edition czy normalną. Cały folder z obrazami płyt jest podpisany black edition i zajmuje 2,5 GB. Ale w trakcie instalacji jak i w grze nie widze napisu black edition. W takim razie chyba to jest zwykła ??

Jak wyswietla wersje 1.2 to jest to BE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem inny sposób ustawienia hamowania w kierownicy. Wystarczy przed włączeniem gry uruchomić właściwości kontrolera gier i mieć je włączone w tle, uruchomić grę i wszystko poustawiać.

I wtedy konfigurowanie kierownicy w grze juz działa poprawnie? Można ustawić gaz i hamulec?

U mnie zadziałało. Panel sterowana->kontrolery gier->właściwości i z tymi dwoma okienkami uruchomiłem grę, normalnie ustawiłem hamulec, zapisałem, wyłączyłem te okienka i działa. Do efektu skręcania po wyprostowaniu kierownicy będę się musiał chyba przyzwyczaić.

Mówiąc prosto, gra szarpie, i nie chodzi mi tutaj o zwolnienie klatek animacji spowodowane słabym sprzętem. Ten mam wystarczająco dobry, a żadna inna gra nie zachowuje się w ten sposób, jak Need For Speed Most Wanted. Obrazowo opisując, gra zacina się, rwie na ułamki sekund, co jest dosyć frustrujące. Jak już napisałem, nie ma to związku ze spadkiem FPSów. Gram na średnich detalach. Drugi raz zauważyłem tę przypadłość u siebie na komputerze (kiedyś tak miałem w Silent Hill 3).

Dla jasności podam swój sprzęt:

RADEON 9600Pro

Athlon XP Barton +2600

1GB DDR

EPOX 8K9A9I

Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi.

Kliknij prawym na pulpicie, weź właściwości->ustawienia->zaawansowane->rozwiązywanie problemów i zmniejsz przyspieszanie sprzętowe o jeden poziom.

Też tak czasem mam i to w różnych grach. U mnie jedynym objawem przestawienia tego jest mrygający kursor w grach. Może i u ciebie pomoże.

Gra przestaje się szarpać nawet jak zmniejszę przyspieszenie o 1, dam ok, później wrócę i znów ustawię na maska - wszystko jest OK.

Możecie poruszone powyżej problemy i ich rozwiązania dodać do FAQ?

 

Plus sposób rozróżnienia jak rozpoznać wersję podstawową od Black Edition?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No nikomu nigdzie nie pisze, ale jak wejdziesz do serii prob, i dojedziesz na 69 (;)) pozycje, to bedziesz mial "Proba czarnej edycji" czy cos takiego. To oznacza, ze masz BE.

 

LUDZIE?! Co to jest synchroznizacja pionowa w opcjach gragicznych???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączając synchro, zapobiegasz "rozdwajaniu" się obrazu. Długo by o tym pisać. Chodzi o inną częstotliwość monitora, a ilość FPSów w grze, jeżeli te liczby są różne, obraz nie nakłada się na siebie poprawnie, przez co masz podwójny obraz. Zapewne w sterownikach masz już wszystko ustawione na auto-synchro, gdyby wystąpiła potrzeba synchronizacji, więc nie zawracaj sobie głowy opcją w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze możesz wyłaczyć, jeżeli coś miałoby być nie tak, stery same się dostosują. Jeżeli jednak widziałbyś linię biegnącą przez cały ekran, a górna i dolna połowa obrazu nie zgadzałyby się, włącz synchro w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(IamWeasel @ 1 Gru 2005, 16:01) *

 

Znalazłem inny sposób ustawienia hamowania w kierownicy. Wystarczy przed włączeniem gry uruchomić właściwości kontrolera gier i mieć je włączone w tle, uruchomić grę i wszystko poustawiać.

 

CYTAT(AndyN @ 1 Gru 2005, 16:12) *

 

I wtedy konfigurowanie kierownicy w grze juz działa poprawnie? Można ustawić gaz i hamulec?

 

CYTAT(IamWeasel @ 1 Gru 2005, 16:38) *

 

U mnie zadziałało. Panel sterowana->kontrolery gier->właściwości i z tymi dwoma okienkami uruchomiłem grę, normalnie ustawiłem hamulec, zapisałem, wyłączyłem te okienka i działa. Do efektu skręcania po wyprostowaniu kierownicy będę się musiał chyba przyzwyczaić.

Prosiłbym o jakieś sensowne przedstawienie rozwiązania tego problemu bo sam nie mam kierownicy i zabardzo nie wiem osochozi :P

 

Tia? Kupilem dzisiaj. 1 DVD i normalne pudelko. Skad pomysl ze to BE?

Swoja droga :arrow: Ma ktos problemy z napedem? Bo moja plytka rozpedza sie wolniej niz Maluch do setki :?

Gdzieś w pakiecie (Nero) jest program testujący napędy... Przetestuj :P (Nie pamiętam nazwy :P)

Edytowane przez kev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o jakieś sensowne przedstawienie rozwiązania tego problemu bo sam nie mam kierownicy i zabardzo nie wiem osochozi :P

Gdzieś w pakiecie (Nero) jest program testujący napędy... Przetestuj :P (Nie pamiętam nazwy :P)

W niektórych kierownicach występuje problem z jednoczesnym ustawieniem jednego pedału jako gaz, a drugiego jako hamulec (można ustawić tylko jeden na raz). Żeby rozwiązać problem można spróbować wejść w Panel sterowana->kontrolery gier->właściwości (kierownicy) i z tymi dwoma otwartymi okienkami w tle uruchomić grę. Powinno się dać wtedy normalnie ustawić gaz i hamulec. Później oczywiście gra się już normalnie, bez otwierania kontrolerów gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych kierownicach występuje problem z jednoczesnym ustawieniem jednego pedału jako gaz, a drugiego jako hamulec (można ustawić tylko jeden na raz). Żeby rozwiązać problem można spróbować wejść w Panel sterowana->kontrolery gier->właściwości (kierownicy) i z tymi dwoma otwartymi okienkami w tle uruchomić grę. Powinno się dać wtedy normalnie ustawić gaz i hamulec. Później oczywiście gra się już normalnie, bez otwierania kontrolerów gier.

Swojego czasu mialem kierownice MS i znam ten problem a nazywa sie on: split.

Chodzi o to, zeby gra rozpoznawala, ze pedal hamulca i gazu to 2 odrebne osie (x i y) a nie jedna. Problem najczesciej sie rozwiazuje po zainstalowaniu org. sterow ze strony producenta, oczywiscie nie wszystkie kierownice posiadaja owego splita, mowa tutaj o ekonomicznych i najtanszych wynalazkach. ;]

Imo gra na kierownicy w nfs to poroniony pomysl. W taki gry (typu arcade) najlepiej pyka sie na padzie/klawiaturze. Do gtr'a (sim) fajera jest niezbedna, tutaj nie spisuje sie za dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo gra na kierownicy w nfs to poroniony pomysl. W taki gry (typu arcade) najlepiej pyka sie na padzie/klawiaturze. Do gtr'a (sim) fajera jest niezbedna, tutaj nie spisuje sie za dobrze.

Tutaj bym się nie zgodził. Sam jestem "szczęśliwym" posiadaczem jakiegoś madia-techa za 100 zł.I choć pedały już dawno są w roszybce(gaz i hamulec mam pod łopatkami) , biegi zmienia się niespecjalnie wygodnie (sporo przycisków już dawno przestało funkcjonować),troche odbija w lewo i ogólnie to normą jest naprawianie czegoś mniej więcej co pół h, to wg mnie mimo tego wszystkiego gra na kierownicy, nawet w arcade jakim jest MW , choć dużo trudniejsza to sprawia nieporównywalnie większą frajde niż na padzie czy klawiaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo gra na kierownicy w nfs to poroniony pomysl. W taki gry (typu arcade) najlepiej pyka sie na padzie/klawiaturze. Do gtr'a (sim) fajera jest niezbedna, tutaj nie spisuje sie za dobrze.

Mi się grało bardzo wygodnie w NFSU 1 i 2 na kierownicy, na pewno gra dawała więcej satysfakcji i frajdy niz wciskanie 3 klawiszy na klawie.

 

Co do problemu - wydaje mi się że nie ma sterów do sidewindera do XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się grało bardzo wygodnie w NFSU 1 i 2 na kierownicy, na pewno gra dawała więcej satysfakcji i frajdy niz wciskanie 3 klawiszy na klawie.

 

Co do problemu - wydaje mi się że nie ma sterów do sidewindera do XP.

Moze granie na kiero w nfs jest efektowne, ale napewno nie efektywne. :D Wypowiadali sie juz wyjadacze i potwierdzali, ze na kiero maja gorsze osiagi, wiec po co przeplacac ? [;]

Ja gram na ds2 i jest luxus, a co do 3 klawiszy to jakie masz na mysli ? Samych strzalek jest 4 sztuki + nitro + rekaw + bullet time +... n*. ;]

 

Co do sterowniko, to zassalem jakies z jakiegos forum i split dzialal na 100%, sprawdzane w BRB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...