Skocz do zawartości
PartyBOY

Czy Jest Sens Zmieniać Semprona Socket A Na...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pare złotych i tak się zastanawiam, czy nie zmienić mobo i procesora. Ogólnie całkiem dobrze pracuje mi się na sprzęcie, który teraz mam, ale jeżeli tanim kosztem mogę mieć coś lepszego to czemu nie ? Sprzedałbym płytę i proca i dołożył jaieś 150 zł, czyli do wydania miałym coś około 450 zł

 

Procka kupiłbym Sempa 2600 64 bit OEM i jakąś płytę na nForce3. Oczywiście chciałbym to trochę OC :)

 

Pytanie tylko czy warto ?

 

Co z zasilaczem, mój Chiftec ma wtyczkę 20 PIN i dodatkową 4 PIN 12V P4. Niektóre płyty s754 mają te nowe 24 PIN + dodatkowe wejście 12V. Czy mój zasilacz da się pod to podpiąć ? Czy lepeij kupić standardową płytę z zasilaniem ATX 20 PIN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

Witam!

 

Mam pare złotych i tak się zastanawiam, czy nie zmienić mobo i procesora. Ogólnie całkiem dobrze pracuje mi się na sprzęcie, który teraz mam, ale jeżeli tanim kosztem mogę mieć coś lepszego to czemu nie ? Sprzedałbym płytę i proca i dołożył jaieś 150 zł, czyli do wydania miałym coś około 450 zł

 

Procka kupiłbym Sempa 2600 64 bit OEM i jakąś płytę na nForce3. Oczywiście chciałbym to trochę OC :)

 

Pytanie tylko czy warto ?

 

Co z zasilaczem, mój Chiftec ma wtyczkę 20 PIN i dodatkową 4 PIN 12V P4. Niektóre płyty s754 mają te nowe 24 PIN + dodatkowe wejście 12V. Czy mój zasilacz da się pod to podpiąć ? Czy lepeij kupić standardową płytę z zasilaniem ATX 20 PIN ?

sempron 2600/2800 + neo v2 albo 8KDA7I ( nie lubie GB;) )

warto

tak bedzie pasowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno zrobiłem taką przesiadkę.

Miałem AthlonXP 1800TB@220x11.5 i Epoxa 8RDA+.

Sprzedałem to za 420 PLN.

Dołożyłem do tego 120 PLN i mam S64 2800@2.4GHz i Epox 8KDA3I.

Jestem bardzo zadowolony z tej zmiany.

Czuć wyraźną róznice w porównaniu z XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przkonaliście :-P

 

1.Nie wiem tylko jaką płytę kupić ? Najlepiej bym wziął DFI LanParty UT nF3, ale jest stanowczo za droga. Zależy mi głwnie na podkręceniu procka. Podobno Epoxy na nForce 3 są dosyć dobre i mają bogaty bios. Boję się jednak, że płyta będzie awaryjna itp. Co myślicie o MSi ? Da radę coś na niej wykręcić ? czy z nią będzie tak ja z Gigabyte ?

 

Co myślicie o tych wynalazkach z nForce4-4X np. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17499 Składałem ostatnio nawet komuś kompa na niej, ale z grafą PCI-E. Ja narazie grafiki nie zamierzam wymieniać i ta płyta posiada niby port AGP (AGR), ale jak będzie z wydajnością na takim porcie to nie mam pojęcia. Powiedźcie czy warto się nad tym zstanowić czy pozostać raczej przy nForce 3.

 

2. Myślicie, że sprzedam płytę i procka za jakieś 300 zł ?

 

3. Zakupu będę robił chyba w Apollo.pl , Czy to jest dobry/solidny sklep, bo że dosyć tani to wiem :)

 

4. Dzięki...

 

EDIT

 

Tak patrzę na procesory i widzę, że ten Semp 2600 S754 64 bit ma "tylko" 128 kb cachu L2...Czy to ma duży wpływ na wydajność? Bo skoro mój Semp na Socket A ma 256 cache L2 to może nie warto się przesiadać? Widzał ktoś w interecie jakieś porównanie takich procesorów?

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przkonaliście :-P

 

1.Nie wiem tylko jaką płytę kupić ? Najlepiej bym wziął DFI LanParty UT nF3, ale jest stanowczo za droga. Zależy mi głwnie na podkręceniu procka. Podobno Epoxy na nForce 3 są dosyć dobre i mają bogaty bios. Boję się jednak, że płyta będzie awaryjna itp. Co myślicie o MSi ? Da radę coś na niej wykręcić ? czy z nią będzie tak ja z Gigabyte ?

 

Co myślicie o tych wynalazkach z nForce4-4X np. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17499 Składałem ostatnio nawet komuś kompa na niej, ale z grafą PCI-E. Ja narazie grafiki nie zamierzam wymieniać i ta płyta posiada niby port AGP (AGR), ale jak będzie z wydajnością na takim porcie to nie mam pojęcia. Powiedźcie czy warto się nad tym zstanowić czy pozostać raczej przy nForce 3.

 

2. Myślicie, że sprzedam płytę i procka za jakieś 300 zł ?

 

3. Zakupu będę robił chyba w Apollo.pl , Czy to jest dobry/solidny sklep, bo że dosyć tani to wiem :)

 

4. Dzięki...

 

EDIT

 

Tak patrzę na procesory i widzę, że ten Semp 2600 S754 64 bit ma "tylko" 128 kb cachu L2...Czy to ma duży wpływ na wydajność? Bo skoro mój Semp na Socket A ma 256 cache L2 to może nie warto się przesiadać? Widzał ktoś w interecie jakieś porównanie takich procesorów?

Test płyt z AGP

Test płyt z PCI Express (płytą godną polecenia jest jescze DFI nF4x Infinity s. 754)

Sempron 2600 vs Sempron 2800

 

Z płyt z AGP mogę ci polecić Epox 8KDA3I rev 3.2 ponieważ sam taką mam.

Ma intuicyjny BIOS, dobre rozmieszczenie elementów.

Ja wymieniłem ten radiator na chipsecie, bo epoxowski się za bardzo grzał.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do hybrydy MSI - jeżeli masz zamiar kręcić i uzywac grafy agp to odpada...po pierwsze dla sempów bez C&Q nie ma regulacji vcore, po drugie slot AGR ma mizerną wydajność(agpx1). Jezeli chcesz 754 +PCI-E to polecam EPoXa 8npa7i - mam tą płytke i za tą kase jest ok, dobry układ zasilania, chipset chłodzony dość cichym wentylatorkiem, oc niezle, mozna osciagnac okolo 330ht. Oczywiscie jak masz kase na DFI NF4-4x to bierz dfi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do hybrydy MSI - jeżeli masz zamiar kręcić i uzywac grafy agp to odpada...po pierwsze dla sempów bez C&Q nie ma regulacji vcore, po drugie slot AGR ma mizerną wydajność(agpx1). Jezeli chcesz 754 +PCI-E to polecam EPoXa 8npa7i - mam tą płytke i za tą kase jest ok, dobry układ zasilania, chipset chłodzony dość cichym wentylatorkiem, oc niezle, mozna osciagnac okolo 330ht. Oczywiscie jak masz kase na DFI NF4-4x to bierz dfi :)

Kupując płytę zastanawiałem się też nad Epoxem pod PCI Express, ale zniechęciły mnie dwa baki pamięci.

Natomiast jej duży plus to Vdimm 3.2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jestem zdecydowany, chce zamówić sprzęt jeszcze dziś :-P

 

Waham sie nad 2 płytami...

 

1. Epox 8KDA7I 220 zł

2. MSI K8N Neo-V2 231 zł

 

Rozumiem, że ten Epox to następca 8KDA3I rev. 3.2 ???

 

Co byście wybrali ?

 

EDIT

 

Czy bez obaw kupować w Apollo.pl ?

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek będę miał Epoxa 8KDA3I, jakoś we wtorek procka. . .

 

Bez obwa zostawić ten zasilacz Chieftec 360 ATX 20 PIN ?

Czy lepiej opchnąć go i zakupić najtańszego Tagana/Toppowera ?

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto :) zminiłem bartona 2515mhz na sempka tytle ze 3100+ z 256k l2 i ... barton superpi16m robił 16:30 a semp @ 2700 w 13:30 i to były ustawienia takie-sobie niedopracowane :] z 1800mhz sempka na 2000+mhz sempka64 będziesz miał duużą różnicę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...