Skocz do zawartości
GaShKaS

Wybor Zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tutaj nowy jak widac ... :D Chcialbym prosic o pomoc w wyborze zasilacza, sugerujac sie tymi z Allegro ... Chcialbym zeby stabilnie trzymal napiecia oraz byl cichszy od mojego obecnego, Codegen'a 300W ... :wink: Oto zasilacze ... :

Fortron

Tronje

Platin Power

Delta oraz

Q-Tec

Co o tym sadzicie ??

 

PS. Moj konfig:

Athlon XP 2000 @ 2100 (1733Mhz), 512 DDR Infineon 333 Mhz, Gf4 Ti4200, MSI K7N2-Delta na nForce2 (czy jakos tak ... :]), HDD Seagate 200 GB IDE, Nagrywarka DVD LG, DVD - ROM Lite-On, AC TC 80mm w obudowie ... Planuje zmienic grafe na Radeona 9550 lub 9600 Pro/XT ...

 

Dzieki z gory za jakakolwiek pomoc !! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stabilność i cisza mają priorytet

No maja socet ;) Dlatego chcialem sie pozbyc Codegen'a poniewaz pomimo bezawaryjnej pracy, przeszkadza mi jednak jego glosnosc i male mozliwosci OC procka (szkoda ze tylko teoretycznie ma 300W) ... Ehh ...

Ma Delta to wszystko co podaje producent, tzn filtry itp ?? Moze glupie pytanie, ale wole sie upewnic ... Bo w kwesti zasilaczy jestem zielony ... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam Delte DPS-350PB-2C i jestem bardzo bardzo zadowolony.

Wydatek rzędu 50 zł na Allegro, filtry oczywiście wszystkie posiada a dodatkowo kolejny filtr na kablach.

Edytowane przez socet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec czy do tejDelty lub fortrona mozna podłaczyc dysk SATA? z tego co wiem nie posiada ona takich zlaczy...

Podłączyć dysk sata można do każdej zasiłki, wystarcz kupić przejściówke. Są na allegro fortrony z takimi właśnie wtyczkami, wystarczy poszukać ;)

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q-Tec Gold Edition - "Gold" to znaczy (dla Q-Tec'a) cicho i wydajnie. Jest niesamowicie cichy (po usłyszeniu Chifa się przeraziłem :)) i ma baaardzo fajne napięcia. Bez problemu utrzymuje mój config i mam

sporo luzu (w napięciach):) Posiada regulację obrotów w zależności od temperatury (a temperatura wiąże się z obciążeniem zasiłki) !!! Mój Q-Tec ma 2 wentyle, a ten co wybrałeś ma 1 duży wentyl, więc powinien być bardziej cichy od mojego (wow). Zwróc uwagę, że istotną rolę w parametrach zasiłki odgrywają napięcia 5V i 3.3V (wydajność prądowa powinna być jak największa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jestem w kropce .... Q-Tec czy Delta ... :mur:

Wszysko zależy od Ciebie ale ja jestem za deltą. Mam ją i jestem bardzo zadowolony, jedyne co teraz słysze w kompie to dysk bo grafe przerobiłem na pasywa, na procku jest puszczony wentyl na 7v a zasiłka pracuje jakby jej nie było.

 

nie wiem jakie DOKŁADNIE podaje napięcia Q-Tec ale mogę Ci zagwaratować że delta daje bardzo dobre!!

 

PS poczekaj na te tańsze od mix-rtv. PS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz DELTE bez gadania (idealne napiecia i nieslyszalna). Q-Tec to jest gowno, Codegen w ladnej obudownie i cichszym wentylem. Moze sie pochwalisz napieciami (mierzonymi miernikiem) w jakims pozadnym konfigu na tym Q-Tecu ? Sam widzisz ile osob poleca DELTE, wiec nie wiem nad czym sie zastanawiasz.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...