Skocz do zawartości
Michi23

Dual Channel - Łączenie Kości Podwójnych I Pojedynczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Mam pewne obawy... ;-)

Posiadam pamięci 2x Kingston KVR400X64C3A/512 (512MB, PC3200, CL3, 184-pin DIMM)

Lada moment będę te pamiątki wkładać w zupełnie nową paltformę sprzętową (Gigabyte GA-K8NF-9 & Athlon 64 3000+ s.939 Venice).

Na stronie producenta płyty głównej doczytałem, że posiada ona tryb Dual Channel dla pamięci.

Niby wszystko ładnie, pięknie... pamiątki mają takie same timingi, oznaczenia, pojemność, producenta... ALE

No właśnie... przeoczyłem (nie kupowałem ich jednocześnie) fakt, iż są one wykonane w innej technologii... jedna kość ma moduły jednostronne, a druga - dwustronne.

 

Może ktoś z Was łączył już podobnie różniące się pamięci w tryb Dual Channel?

Czy to będzie działać? Proszę o rzeczowe odpowiedzi... za które oczywiście z góry serdecznie dziękuję :-)

 

Pozdrawiam

--------------

 

Ktokolwiek? Cokolwiek? Ale jakbym napisał coś głupiego to by się posypały odpowedzi ;->

Już wiem, że na tej płycie to nie działa (upgrade BIOS-u do wersji F9 nic nie pomógł). Pamiątki włożone wg zaleceń producenta - w sloty DDR1 i DDR2 (czyli na Channel A i Channel B. Kupa! Jedna wielka KUPA :-/

Edytowane przez Michi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie takie pamiatki kingstona zadzialaly:) tylko w biosie musialem miec wszystko ustawione na auto zmiana jednego parametru z auto konczyla sie piszczeniem i w 97%gm wywalalo jeden blad ktory i tak niewnosil nic do stabilnosci systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie takie pamiatki kingstona zadzialaly:) tylko w biosie musialem miec wszystko ustawione na auto zmiana jednego parametru z auto konczyla sie piszczeniem i w 97%gm wywalalo jeden blad ktory i tak niewnosil nic do stabilnosci systemu

Jak miałem abita nf7 na s.A to kość jednostronna działała w dualu z dwustronną (oba kingstony), ale na s.939 już nie chciały współpracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...