Skocz do zawartości
ryjeq

Ubuntu

Rekomendowane odpowiedzi

wez od razu 40 jak inni..bedziesz mogl sie chwalic ze masz 60cd linuksa i jestes pr00n..albo jak inna grupa "mondrych" sprzedawac je na allegro..

czysty zysk sprzedawac linuksa..

 

1, gora 2 cd ci nie starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ta wypowiedź była skierowana do mnie to dodam, że te 20 to nie dla mnie, dla mnie akurat 3 [1 PC x86, 1 PC 64bit, 1 Mac], bo nie wiadomo jak to będzie niedługo z moim sprzętem, kilka rozdałem i resztę też mam zamiar rozdać.

 

oczywiście zamawianie 8391748 płytek po to żeby leżały w domu jest głupotą :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sgj - masz PH, ja dostałem już dwie przesyłki ;) Pierwszą z małym opóźnieniem (bo akurat zmieniała się dystrybucja, czekałem miesiąc), a drugą bez zamawiania -> tym razem tylko 10 płytek (nie dali płytek pod A64).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no offence , staram sie tylko zrozumiec mentalnosc Polakow, ktorzy maja tylko w glowie "WIECEJ".

Nie jest wazne ze jak sie dostanie 40 distro ubuntu to sie uzyje jedna, no moze dwie jak sie CD porysuje..ale nie kumam po co naciagac ich na koszty slania 10-20-30 CD z distro...dla mnie jedynym wytlumaczeniem jest nasza polska mentalnosc.... "nie wazne ze sie nie przyda, wazne ze za darmo i mozna to miec"

Podobna sytuacja jest obecnie z manualami intela (pare niezlych ksiazek po ponad 1000stron kazda za darmo z USA). Niewazne ze o ASM sie wie tylko z encyklopedii..wazne ze mozna potem pokazac je kolegom w biblioteczce domowej...a ze zakurzone?

 

 

Ok - meritum sprawy: ktos zamawia dajmy na to 30 kompletow CD...i tlumaczy sie ze to dla znajomych...no tak.PYT. ile realnie distro da sie wcisnac znajomym? 1? 2?

Edytowane przez lofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żartuję. Wiem że linuxy takowo są darmowe. Ale, że nawet za przesyłke nic nie chcą... Troche podejrzane :)

 

Dajcie mi linka do tej stronki to może się skusze :).

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile realnie distro da sie wcisnac znajomym? 1? 2?

WSZYSTKIE

Mówię poważnie, sam używam teraz wersji "live" przegranej na płytkę. Bardzo przydatna na serwisie, choćby po to żeby sprawdzić stabilność działania komputera bez formatowania dysku. No wiesz, serwisy typu "windows mnie sie wiesza bo NAPEWNO coś jest uszkodzone" :lol2:

Kilku znajomych zainstalowało sobie na zasadzie "zobaczę jak to działa", dwóch czy trzech używa ... bo nie grają, a do netu i pisania Ubuntu ma wystarczające narzędzia. Nigdy nie liczyłem na to że wszyssy zostaną fanami alternatywnych systemów operacyjnych, ale gdybym nie mógł zamówić Ubuntu za darmo to wielu z nich w ogóle nie wiedziało by że coś takiego istnieje i działa (wersję Live CD każdy z obiektów testowych uruchomił przynajmniej raz). Moim zdaniem to wystarczy, a czy firma prowadząca taką akcję promocyjną osiągnęła swoje cele ... nie mnie to oceniać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem 10 sztuk, rozdalem oczywiscie wsztstkie. Ci co ode Mnie dostali trzymaja je na polkach, a jeden nawet sprzedal komus za 10 zeta ;|

normalnie szlag mnie trafia jak ktos zamiast rozszerzac idee wolnego oprogramowania, sprzedaje je ;|

Jeden z Mojego gimnazjum zamowil 100 sztuk i uzywa ich jako... "talerzy do rzucania" ;|

Edytowane przez mkl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest na tylu płytkach? Czy system to tylko jest na jednej a zamawia się ile wlezie?

 

---------------------

Heh ciekawe po co aż tyle sztuk wysyłają. Przecież max 5 każdemu wystarczy. Cwani sobie zarobią :)

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jest na tylu płytkach? Czy system to tylko jest na jednej a zamawia się ile wlezie?

Jedna to Live CD, druga to instalka. Czemu daja mozliwosc zamowienia az tylu plytek? Byc moze chca promowac idee wolnego i darmowego oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem, tylko jakoś dziwnie to wygląda - nie ma żadnego potwierdzenia czy coś, ale chyba wszystko ok zrobiłem. Ciekawie bedzie jak przyjdzie. :)

przyjdzie , przyjdzie ;)

 

W którymś Moim temacie była rozmowa o tym i przyszło wszystkim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano budzę się i mamusia[ :) ] pokazuje mi avizo które do mnie przyszło. Nie wiedziałem co to jest, myślałem że może coś odnośnie komisji do woja :) Poleciałem na poczte, patrze na paczke a tam pisze "Ubuntu" :) Wielka koperta, 10 sztuk + 5 sztuk na 64bit. Jedak przyszło, full darmocha. No zobaczy sie potem czym to śmierdzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś inne dystrybucje, które da się też tak za darmo zamówić ?

A trudno/ściągnać kupić?

Czy może chcesz sprzedawać? <_<

 

A, żeby nie był, że OT to z [brzydkie określenie na linuksa]ów nie słyszałem, ale można zamówić OpenBSD

http://akcja.0penbsd.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, żeby nie był, że OT to z [brzydkie określenie na linuksa]ów nie słyszałem, ale można zamówić OpenBSD

http://akcja.0penbsd.com/

Dzieki za informacje. Zawsze planowalem zeby przetestowac sobie jakies BSD (poza beta FreeBSD 5.0), ale jakos nigdy nie zmusilem sie do sciagniecia obrazow i wypalenia ich na plytki. Teraz nadarza sie calkiem ciekawa okazja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam ubuntu na laptopie. Nadaje sie znakomicie. W ogole bardzo fajny system... tylko ja od razu musialem sobie aktywowac root'a, bo sudo mi sie nie podoba ;] . Za duzo pisania ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...