Skocz do zawartości
kbzium

Skaczące Napięcie Processora :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Problem urojony - dokładność pomiaru układu wbudowanego w płytę jest przeważnie ~0,02V i dlatego wszelkie zmiany na 2 i 3 miejscu po przecinku są raczej wynikiem błędu pomiaru niż rzeczywistej zmiany napięcia. Żeby zobaczyć co naprawdę dzieje się z napięciem Vcore trzeba użyć oscyloskopu, i to nie takiego za 100PLN. Samo napięcie jest dostępne na tranzystorach układu zasilania procesora, konkretne miejsce pomiaru zależy od wykonania płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ma znaczenie, bo ja się na tym nie znam, ale czy to, że zbyt wiele urządzeń jest podłączonych do jednego gniazdka (przez akar xp w moim wypadku)-tj. drukarka, monitor 19' głośniki itp. ma wpływ na napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

witam mam pewien problem i mam nadzieje że mi pomożecie.chodzi o napięcie procesora amd 64 ClawHammer

w CPU-Z pokazuje że ma 1.6000v. niewiem co otym myśleć bo wydaje mi się że jest coś nie tak proszę o pomoc płyta główna to asus a8v deluxe 939

YYYY <smiech na sali> nie wiem czy jest cos nie tak nie chce mi sie szukac jakie napiecie ma clawhammer ale skoro ci sie nie zjaral to jest ok :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ClawHammer jest chyba produkowany w starszym procesie technologicznym 0.13 microna, więc takie napięcie jest raczej normalne. A pozatym wydaje mi się za twój asus może podawać zawyższone wartości napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

khem , o ile mnie pamiec nie myli to clawhammer ma normalnie 1,50v ....

a pytanko twoj prok dalej juz nie chcial pojsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...