Skocz do zawartości
adamu

Boże Narodzenie A Ceny...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów,

pytanie moje dotyczy tej kwestii: czy okres przedświąteczny skutkuje wzrostem/utrzymaniem się cen w sklepach ze sprzętem?

 

Rozumiem, że zawsze sprzęt tanieje, ale czy okres przed świętami nie jest wykorzystywany przez sprzedawców do np. nie obniżania cen w związku ze zwiększonym popytem na komputery tzw. na gwiazdkę?

 

Otóż zamierzam kupić kompa za 3 tys. PLN i zastanawiam się, czy nie lepiej poczekać do stycznia/lutego (nie chodzi mi tu o odwieczny problem nienadążania za zmianami, ale jedynie o wpływ świąt na ceny).

 

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w hipermarketach tanieją wiec możesz sobie kupic jakis zestaw z MM [;[;[;

 

chyba ze planujesz kupno laptopa, to chyba jedyny sprzet który ciut tanieje w sklepach typu avans/macro/mm i jest wart w nich kupna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy skoku z Pentaka 200 to zawsze coś...

No nieee, dzięki :)

 

Sam sobie poskładam. Te zestawy z ulotek, hipermark, MM są rzeczywiście tańsze. Dodają też czasami jakiś świąteczny bonusss, np. podkładkę pod mysz :)

 

Wydaje mi się, że o ile ceny nie rosną, to przed świętami nie spadają w takim tempie jak zwykle.

 

Dzięki za pomoc. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy ceny wzrastają? W grudniu czy już w listopadzie?

przegladajac ceny podzespolow to widze ze jush rosna codziennie o pare zł....a chcialem sobie na swieta kompa poskladac a tu lipa chyba jednak poczekam do stycznia lub konca grudnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w innych sklepach, ale u mnie w mieście jeszcze na długo po świętach te 'zawyżone ceny' się utrzymują... Pamiętam chociażby w poprzednim roku jak było - w połowie stycznia ceny były identyczne jak w przed świętami, dopiero później zaczęły się stopniowo obniżać... Więc jeśli możesz czekać - kup w lutym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to odświeżając temat. To może ktos podać mi cenę Saphire X800 GTO 256 sprzed miesiaca, czy rzeczywiscie ceny teraz wzrosly. Nieche mi sie czekac do stycznia, czy lutego tylko po to by zaoszczedzic 20-30zl na karcie.

 

Teraz kosztuje 830zl. Warto czekac 2 miechy by ja kupic?

Edytowane przez MARTiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście konkurencja jest na tyle duża, że rzadko się zdarza, żeby sprzęt elektoniczny drożał, ale utrzymuje się raczej inna tendencja, ceny utrzymują się na tym samym poziomie przez dłuższy czas.

Styczeń i luty to najcięższy okres, dlatego prawdopodobnie w lutym będzie najkorzystniej dokonać zakupow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wszędzie te wykresiki pokazują zmiany cen ale dobrze wiedzieć ze jest cos takiego.

 

Ceny non stop się zmieniają. Napewno jeśli kupujesz cały nowy komputer to lepiej poczekać, zostanie troche w kieszeni.

Ja tylko karte graficzną chce kupic i chyba nie bede czekal bo nie widze sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to odświeżając temat. To może ktos podać mi cenę Saphire X800 GTO 256 sprzed miesiaca, czy rzeczywiscie ceny teraz wzrosly. Nieche mi sie czekac do stycznia, czy lutego tylko po to by zaoszczedzic 20-30zl na karcie.

 

Teraz kosztuje 830zl. Warto czekac 2 miechy by ja kupic?

Ojojoj :blink: a skad ta cena

Ja zamawialem w apollo ta karte w zeszly czwartek za 721 zeta w piatek i sobote juz ich nie bylo a dzis patrze 701zł :mur: http://www.apollo.pl/?menu=store&name=gto&grp=21

Wiec mamy odpowiedz czy tanieje czy drozeje

Ale oczywiscie zalezy to od sklepu jak i danego asortymentu bo dajmy na to sempron3000+ podrozal w apollo o dwa zeta :lol2: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myśle ze przy obecnej konkurencji sprzet nie drożeje (ram sie utrzymuje w cenie od paru miechow - zdrobnymi wachaniamia, w gore poszly procki z klasy sredniej, grafika tanieje - spojrzcie na GF 78GT - juz po 1400 zeta idzie dostac.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj :blink: a skad ta cena

Ja zamawialem w apollo ta karte w zeszly czwartek za 721 zeta w piatek i sobote juz ich nie bylo a dzis patrze 701zł :mur: http://www.apollo.pl/?menu=store&name=gto&grp=21

Wiec mamy odpowiedz czy tanieje czy drozeje

Ale oczywiscie zalezy to od sklepu jak i danego asortymentu bo dajmy na to sempron3000+ podrozal w apollo o dwa zeta :lol2: :wink:

Ta moja to AGP niestety. Na alegro są po 790zl. W tym sklepie takowych nie mają ;(.

Edytowane przez MARTiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo dajmy na to sempron3000+ podrozal w apollo o dwa zeta :lol2: :wink:

Niestety nie, w listopadzie kosztował 320, teraz 362 :-| i rozchodzi się jak ciepłe bułeczki.

 

PS

W piątek zamówiłem tego sempa w apollo, wczoraj został wysłany, więc dzisiaj powinien dotrzeć Stolicą :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos tam porównywał cene venica wczesniej i teraz. chłopie - venice sie juz nie produkuje i stąd ten wzrost ceny...

 

co do semprona - jak cos sie swietnie sprzedaje to cena tez idzie w górę...

 

@dream_killer - sprzetu to sie teraz hurtownie wyzbywają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://sklep.komputronik.pl/ można porównać jakie były ceny, wystarczy kliknąć na skale obok ceny. Taki np Athlon 64 3000+ bulk (Socket 939) Venice, w listopadzie kosztował 589 później 626, aktualnie 648.

Za tyle to ja kupowałem tam BOX'a w sierpniu - chyba nawet 20 zl taniej ;]

 

Wg mnie najlepszym okresem jest styczen/luty - dlatego sam czekam z zakupem monitorka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy ceny wzrastają? W grudniu czy już w listopadzie?

Od zawsze. Najczeciej promocja polega na wydrukowaniu kartki z napisalem promocja, wpisaniem tej samej, juz promocyjnej ceny i zawyzonej o kilkadziesiat/kilkaset zlotych ceny przed promocja. To normalna praktyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze. Najczeciej promocja polega na wydrukowaniu kartki z napisalem promocja, wpisaniem tej samej, juz promocyjnej ceny i zawyzonej o kilkadziesiat/kilkaset zlotych ceny przed promocja. To normalna praktyka.

Dokładnie. W listopadzie odwiedzałem sklepy internetowe i co kilka dni notowałem ceny podzespoów które mnie interesowały. W jakimś sklepie, chyba płyta główna kosztowała (przykładowo, bo nie pamiętam) 350zł, a za pare dni cena podskoczyła w górę, ALE, była na czerwono i jako promocja! Paranoja.

Trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...