Skocz do zawartości
extremeee

X800 Gt, X800 Gto, X800gto2

Rekomendowane odpowiedzi

Co do cen GTO2 to za swojego zaplacilem 145GBP - oczywiscie w UK - w przeliczeniu daje to jakies 850PLN - ciekawe ze ceny w Polsce sa tak wysokie. Dodatkowo dla porownania za Connecta 800GTO musialbym zaplacic 130GBP - 15GBP za pewnosc to zadna doplata...No ale w Polsze jest z deka inaczej - W tej sytuacji Connect to rzeczywiscie najlepszy wybor...

 

Dodatkowo napisac warto ze Sapphire podczas pierwszego roku gwarancji oferuje szybka wymiane na nowy sprzet w ciagu 48H - nie wiem jak sie ma to do polskich warunkoow - anyway - gwarancja w UK to raj od strony konsumenta wiec warto doplacic chocby za to...

 

Pozdro...

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko odnośnie sprawdzania modowalności się serii x800 opisanym TU, czy w tym opisie chodzi o to że się moduje konkretny model np. Connect3d x800gto, ale nie daje nam to gwarancji na sprawne potoki czy przeciwnie możemy spokojnie wgrywać bios od XL ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czego wiem to tak, możemy wgrywać zmodyfikowany bios od XT, ale pamiętaj zawsze możesz być pierwszą osobą której karta się nie @ :( lol

 

ps.

karty nie modujemy do XL tylko do XT :)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozecie mi powiedziec czy stosowanie chlodzenia innego niz standardowe na karcie Sapphire x800gto2 jest konieczne przy podkreceniu jej do zegarow x850xt? (czyli chyba 520 i 1080 :-| )

jesli tak to jakie najlepiej wybrac (niekoniecznie musi byc ciche bo mam glosnych sasiadow :lol2: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku zmiana chlodzenia byla obowiazkowa :) Na standardowym karta nie chodzila nawet na 520mhz na rdzeniu, po zmianie na pentagrama (miedziany) idzie spokojnie na 560mhz. Pamieci tez jak by lepiej sie krecily :)

czyzby to byl ten? PENTAGRAM FREEZONE XC-80 Cu

zamowilem sobie te karte i bede chcial ja przerobic na x850xt (conajmniej, bo zostaje jeszcze PE :D ). ze wzgledow bezpieczenstwa wymienie oczywiscie chlodzenie.

 

czy nie bylo problemow z dopasowaniem i zamontowaniem tego chlodzenia na karte? i czy karta nie jest nim za bardzo obciazona bo ma ponad 300 g? rozumiem ze pamiatki tez chlodzisz (radiatorki dorzucaja do tego pentagrama wg specyfikacji), ale przykleiles je jakos czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to dokladnie model PENTAGRAM FREEZONE XC-80 Cu

Nie ma wiekszych problemow z zainstalowaniem go, pamieci chlodze radiatorkami z kompletu od pentagrama. Oczywiscie przed zalozeniem ich dokladnie oczyscilem kostki pamieci z tego swinstwa jakie dal producent-strasznie tluste wiec trzeba uzyc acetonu. Myslalem o wiekszych radiatorkach na pamieci ale nie za bardzo sie mieszcza pod pentagrama a i na rewersie karty jedna kostke musialem przykleic po skosie gdyz zbyt blisko wystaje mocowanie od radiatora. Dodatkowo nawiew z boku na pamieci i jest ok.

Edytowane przez marcin_groen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wgraniu biosu od Sapphire X850XT PE 520/540 zaczęły się chece z wykrywaniem grafiki. Znajdowało mi tak jakby 2 karty (wiem że radki mają podwójny Ramdac więc proszę o wstrzymanie się od komentarzy) czyli w sumie wyświetlało przed zainstalowaniem sterów 4szt. kart vga w menadżerze urządzeń. Po instalacji dwie z nich nie były rozpoznane i nie można było im żadntch sterowników przyporządkować. Wróciłem do biosu na moda 16 potokowego i wszystko jest OK. Ale może to przez winflasha ati bo nie mam stacji dyskietek i robiłem flasha z pod windy. Z botowalnego CD stery wgrywają się elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie ja sprobuje wgrac bios od x850xt pe mam w tej chwili dwie sztuki wiec moge zaryzykowac :):) Jeszcze tylko zaloze wieczorkiem chlodzenie na ta druga grafe i do dziela...

 

P.S. Tak dla pewnosci od tej karty bios wgrywac tak - Sapphire X850 XT PE (PCI-E) 256 MB 540/590 Samsung 1.6?

Edytowane przez marcin_groen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam w koncu x800gto2, oczywiscie od razu zmienilem chlodzenie na pentagrama xc-80 cu. chlodze nim rdzen i pamieci :D. odblokowalem tez ukryte 4 potoki i zabralem sie za podkrecanie i tu wyskoczyl problem :( jako ze karta kreci sie najwyzej na core: 450 MHz mem: 530 (oryginalnie 400/490). powyzej tych wartosci w ATITool 0.24 wyskakuja zolte krzaki w tescie. kurcze, jak to mozliwe ze tak slabo sie kreci :( ?

 

sterowniki sa najnowsze ze strony ati.

wiatrak chodzi na najwyzszych obrotach, komp dobrze wentylowany. na dotyk chlodzenie jest nie za gorace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij pentagrama i zobacz czy dobrze przylegał do rdzenia.

jest (byl) dobrze zamocowany, a czy sa karty z serii Sapphire X800GTO2 ktore owszem, odblokowuja potoki, ale np jedne kreca sie lepiej, a drugie wcale ?

 

ZAUWAZYLEM jeszcze taka prawidlowosc - w programie ATITool gdy nastawie zegary na powiedzmy 500/520 i klikne scan for artifacts to nie ma zadnych krzakow, jednak jesli klikne na np find max core (lub mem) to nawet przy nizszych ustawieniach niz 500/520 pojawiaja sie krzaki, komputer sam sobie sprawdza przy jakich ustawieniach wyswietla obraz prawidlowo i schodzi z nimi coraz nizej az do 400/500 i... dalej wyswietla krzaki :(

czy mozna ufac temu testowi? zaznacze iz w 3dMarku 2003 nie sa widoczne zadne przeklamania obrazu przy dosc wysokich ustawieniach 520/520.

jak inaczej najlepiej sprawdzic czy karta nie jest przeciazona?

 

dzieki

Edytowane przez michomis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie karta normalnie pracuje 520/540 a extremalnie poszła na 600/627 i niestety sypała artami(tylko w 3dMarku05), a to wszystko na standardowym chłodzeniu.

Sprawdz jakie ci pokazuje temperatury GPU i otoczenia.(u mnie spoczynku 36/33 a po godzinie wysiłku 60/45)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ma taki problem we wszystkich programach typu ati tool pokazuje chip R 432 wiec ucieszony wziolem sie do moddingu rozkrecam radiator a tu patrze chip R 480 bez pinow piny sa ale srebrne jakby zalutowane wiec szperam i szperam i zabardzo nic nie widac

 

jest mozliwosc zamodowania tej karty POWER COLOR X800 GT Pci-e 256

moze mozna polonczyc te srebrne piny?

 

pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ma taki problem we wszystkich programach typu ati tool pokazuje chip R 432 wiec ucieszony wziolem sie do moddingu rozkrecam radiator a tu patrze chip R 480 bez pinow piny sa ale srebrne jakby zalutowane wiec szperam i szperam i zabardzo nic nie widac

 

jest mozliwosc zamodowania tej karty POWER COLOR X800 GT Pci-e 256

moze mozna polonczyc te srebrne piny?

 

pozdrawiam i dziekuje

 

dzieki za szybka pomoc temat juz nie aktualny!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...