Skocz do zawartości
kanurwa

Jaka grafa /lepsza do podkręcania/?

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ wczesniej dopisałem się do innego tematu i echo postanowiłem założyc nowy temat. Mam do wyboru takie grafy i nie wiem którą wybrać, chodzi o wydajność i możliwość podkrecania /niestety w tym temacie jestem początkującym leszczem :oops: /:

1. Gainward GF4 Ti4200 128MB DDR PP Ultra/650 XP GS TV I/O DVI

2.Gainward GF4 Ti4200 64MB DDR PP Ultra/650 GS TV DVI

3.ASUS V8420 GeForce4 Ti4200 128MB DDR AGP TV/DVI BOX tylko tej chwilowo nie ma w ofercie.

4.MicroStar 8870 GeForce4 4200-VTD 128MB DDR AGP SVideo TV I/O DVI

Pomóżcie, co wybrać ?!?

mam też problem z pamiątkami, <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>:

1.Corsair DDR 256MB/333 PC2700 CL2

2.Kingston DDR 512MB/333 PC2700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kartach lepiej poczytać coś więcej na sieci lub użyć opcji szukaj :!:

Natomiast jesli chodzi o pamięci, to wziął bym Kingston'y DDR 512MB/333 PC2700. Dobrze się krecą (spokojnie CL2) no i masz 512 MB co obecnie (jeśli chodzi o GRY) to minimum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że lepsze są Corsaire, ale cena mówi sama za siebie. Kupując brałbym Kingstone`y.

 

O Ti4200 był niedavno topic. Pisałem tam, że Gainwardy GF4Ti nie zawsze działają tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Najbardziej bezwadliwą kartą okazuje się MSI, ale nad Leadtekiem bym się jeszcze zastanowił (ASUS za dużo liczy sobie za marke, a Abit za OTES`a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom.o 256 ram to zdecydowanie za mało w tych czasach jeżeli chcesz mieć płynną grafikę w takich grach jak np mafia to niezbędne jest 512mb!

Do tej pory jedynymi grami które "wymagały" więcej niż 256MB do komfortowej gry były Mafia, Doom3, ew. Unreal2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom.o 256 ram to zdecydowanie za mało w tych czasach jeżeli chcesz mieć płynną grafikę w takich grach jak np mafia to niezbędne jest 512mb!

hmm jka masz wiecej na grafie i nie masz pamięciożernego nt/2k/xp to wydaje mi się wystarczy... choć od przybytku głowa nie boli :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512MB, owszem przydatne, ale wymagane w tej chwili jedynie przez CodeCreatures PRO.

Jeżeli miałbym wyrazić swoje zdanie to we wszystkie gry (prócz UT2003, WC III, Doom`a i AquaNoxa) grałem przy 128MB DDR na Win XP. W gierki wymienione w nawiasach również mogłem, ale nie w max detalach jak lubie.

W tej chwili posiadam 384MB (przez pevien czas pracowałem także na 256MB) i nic się nie zacina z powodu RAM`u.

Śmiem twierdzić, że 512MB jak na dzień dzisiejszy jest zbyteczne. Po wywaleniu zbędnych rzeczy z autostartu i rejestru wszystko smiga aż miło na 384MB.

Może więcej będzie potrzebne do Unreal`a 2, UT2003 z patchem zwiększający detale grafiki, Doom III, czy jakieś strategie potrzebujące wygenerować olbrzymie tereny (słysząłeś coś o Warhammerze). Więc tylko dlatego warto się zaopatrzyć w te dodatkowe 256MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdecydowanie brał 512. Masz kłopot z pamięcią z głowy na długi czas a, że markowe to będą się nieźle kręcić.

Ale pojawi się kolejny kłopot - pustka w kieszeni.... 256MB narazie jeszcze wystarcza, a zawsze drugą kość można dokupić, jak stanieje pamięc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...