Skocz do zawartości
Cineek25

Restarty Po Zmiane Pamieci Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam nastepujacy problem.Kupilem przed paroma dniami pamiec Kingmax 1gb PC3200.jednak kiedy przy podpietej kosci prubuje np uruchomic gre nastepuje restart.Czesto nawet kiedy uruchamiam windowsa.w sklepie cala noc testowali pamiec i jest oki.Co moze byc przyczyna?na "pierwszy ogien" idzie zasilacz..jednak ten tez niedawno zmienialem-Chieftec 420W.Czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam nastepujacy problem.Kupilem przed paroma dniami pamiec Kingmax 1gb PC3200.jednak kiedy przy podpietej kosci prubuje np uruchomic gre nastepuje restart.Czesto nawet kiedy uruchamiam windowsa.w sklepie cala noc testowali pamiec i jest oki.Co moze byc przyczyna?na "pierwszy ogien" idzie zasilacz..jednak ten tez niedawno zmienialem-Chieftec 420W.Czekam na odpowiedz

 

Witaj:)))) Heh tez z tym wlaczylem i wyobraz sobie ze niestety pomogla tylko i ywlacznie wymiana plyty głownej:(Co mozesz zrobic to poszukaj na stronie producenta plyty czy obsluguje te kosci byc moze nie i tu juz masz problem,mozesz sprobowac podniesc im napiecie mi na jakis czas to pomoglo.Najlepiej napisz caly config kompa.Pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widze ze cos podobnego sie dzieje...

Nie wiem co jest grane u mnie:/

wczoraj złozyłem kompa i nic nigdzie nie było jeszcze zmieniane, ustawiane...

a problem jest w tym ze mam restarty?! wywala w XP niebieski ekran na sekunde i reset...

hmmm jak odpalam BitComet-torrent.... to po chwile tak własnie sie dzieje ale i nie tylko w tedy:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji plyty pisze ze obsluguje do 3GB razem max.ale byc moze masz racje bo najwieksze podejzenia mam wlasnie co do plyty;/ ok podaje konfig kompa

Plyta-Gigabyte K7 KT600 ,400

Procek-AMD Athlon 2.0

Grafika-Winfast 6600GT

Zasilka-Chieftec 420W

RAM -jak w temacie +512Kingmax

Dzwiek-SB Audigy 2ZS

Glosniki-Logitech Z-5500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingow nieruszalem bo sie na nich nieznam.wszystko automatycznie

No i to jest odpowiedź na Twoje pytanie. Kości nie będą chodziły a takich timignach jakie masz teraz. Nowa kostka pewnie nie wyrabia. Istaw jakieś słabe timingi, podnieś napięcie do 2.8- 2.9v i zobacz wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego mam ustawiac slabsze timingi skoro ta kosc jest nowsza i pewno szybsza a jezeli nie szybsza to conajmniej taka sama do tego ma wieksza pojemnosc.to troche dziwne i raczej wykluczam

Edytowane przez Cineek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz i tu jest pies pogrzebany. Niekoniecznie może być szybsza. Jak również niekonieczne jest to, że będzie tak samo chodziła jak stare. W świecie pamięci nie ma czegoś takiego, że masz nową kość to jest ona lepsza od starej, nie nie. Podaj timingi obu kości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niestety taki sam problem :(

Wcześniej miałem 2x 256 MB, jakies noname'y, zmieniłem na 2x 512 Twinmoss i się wieszają :( To znaczy jest jakoś tak dziwnie, że każda z kości działa dobrze osobno, ale razem za żadne skarby nie chcą współpracować. Próbowałem wpinać je do różnych slotów, ale nic nie pomogło. Złe działanie pamięci polega na bluescreenach, wieszaniu się komputera itp. Wystarczy, że uruchomie np. kilkanaście programów i takie rzeczy aby jak najbardziej obciążyć pamięć i koniec...

W biosie wszystko mam na auto, także płyta powinna sama sobie dobrze ustawić... Moja płyta główna to MSI K8N do socket 754, procesor Sempron 3100 64bit. Bardzo proszę o pomoc! Próbowałem jeszcze zwiększyć napięcie o 0.1, ale nic to nie dało... Może spróbować o więcej?

Naprawde zależy mi na szybkiej odpowiedzi, bo jutro prawdopodobnie oddam pamięci do wymiany albo coś takiego...

 

Edit: Zrobiłem memtest i wychodzi ok. 38 błędów (pod koniec, to znaczy już po połowie testu), więc jutro wymieniam pamięć...

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z tymi timingami to potwierdzamk,sam mam tera 1Gb kingmax i timy ustawione na 3-3-3-7,a kingmax ma domyslne 3-4-4-8, i przestalo krzaczyc, niestety niema mowy o nawet lekkim o/c :(

 

a co do kosci ze niechca wspolpracowac ,jescze na sempronie...to troszke poszukac by niezaszkodzilo,bo pelno jest topicow gdzie pisze ze sempr mają slabe kontrolery pamieci i mieszanki wszelkie im nieslużą,a jak juz jest mieszanka jedno i dwustronnych to zapomnij o jakimkolwiek dzialaniu poprawnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z tymi timingami to potwierdzamk,sam mam tera 1Gb kingmax i timy ustawione na 3-3-3-7,a kingmax ma domyslne 3-4-4-8, i przestalo krzaczyc, niestety niema mowy o nawet lekkim o/c :(

 

a co do kosci ze niechca wspolpracowac ,jescze na sempronie...to troszke poszukac by niezaszkodzilo,bo pelno jest topicow gdzie pisze ze sempr mają slabe kontrolery pamieci i mieszanki wszelkie im nieslużą,a jak juz jest mieszanka jedno i dwustronnych to zapomnij o jakimkolwiek dzialaniu poprawnym...

 

Mowisz Timingi u mnie np. to nie pomoglo z jedna koscia kingstona 512 chodzil dobrze a jak podpinalem druga nie ma mowy o stabilnej pracy co jakis czas restart i rowniez mam semprona 2800+ co ciekawe znalazlem przyczyne,a byla nia slaba plyta glowna msi na kt400a niby ma obsluge pamieci ddr 400 ale niestety przy 1024 ramu juz sie gubila i nie dawala rady wiec to nie procek,plyta wymieniona na msi k7delta2 platinum i zero problemow smigaja w dualu az milo:)

Edytowane przez sebi0104

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do kosci ze niechca wspolpracowac ,jescze na sempronie...to troszke poszukac by niezaszkodzilo,bo pelno jest topicow gdzie pisze ze sempr mają slabe kontrolery pamieci i mieszanki wszelkie im nieslużą,a jak juz jest mieszanka jedno i dwustronnych to zapomnij o jakimkolwiek dzialaniu poprawnym...

Ale jaka mieszkanka, ja mówiłem przecież o 2x 512 Twinmos, obie kości identyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mysle ze moge wam pomoc.

mialem to samo po wymianie ramow. okazalo sie ze nie zmienilem ustawien ramow w biosie po starych ramach, a bylo na manual. nie chodzilo nawet po restarcie biosa, ale trzeba bylo ustawic taktowanie szyny, bo automatycznie sie wlaczyla inna i bylo WSZYSTKO OK! Tak wiec jesli nawet nic nie zmienialiscie w biosie, to sprawdzcie w nim ustawienia, albo go zrestartujcie.

 

A co do ustawiania timingow, to bzdury, jest to niedorzeczne gdyz kupujesz ramy po to aby ci dzialaly a nie po to zeby dzialaly tylko po zmianie timingow!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka ze tak pozno odpisuje ale komputer z ramem zanioslem do sklepu w ktorym go kupilem.Ponoc zmienili bios i jak narazie pamiec dziala dobrze i nierestaruje kompa.tylko dziwnie gra w ktora gralem wczesniej stracila plynnosc.Co do timingow to 3-4-4-8.

Edytowane przez Cineek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz post #11

 

A co do ustawiania timingow, to bzdury, jest to niedorzeczne gdyz kupujesz ramy po to aby ci dzialaly a nie po to zeby dzialaly tylko po zmianie timingow!

 

tego nierozumiem...przeciez sam napisales nie zmienilem ustawien ramow w biosie po starych ramach, a bylo na manual.

 

i nie o szyne tutaj chodzi, tanie pamieci NIEMUSZĄ pracowac na niższych timingach niz fabryczne, i zmiana szyny nawet ponizej 200 nic niepomogla,bo nastepnym dzialajacym timingiem to np cl 2,5 (przy ht200 bylo 3.0),ktory fabrycznie jest ustawiony na ht133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja niestety próbowałem już i ustawiać ręcznie częstotliwość (400mhz), i resetować biosa i nic to nie dało.

Mam trochę offtopicowe pytanie, wymienią mi jutro te Twinmosy na A-Data, czy te pamięci są jakieś bardzo tanie albo coś czy mnie więcej na równi jeśli chodzi o osiągi z Twinmosem i Kingstonem?

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...porownywac twinmosa z kingstonem...no wiesz...

Możesz to rozwinąć? Myślałem, że skoro w większości sklepó kosztują praktycznie tyle samo (groszowe różnice), to mają podobne osiągi... Rozumiem, że jednak Twinmos lepszy? Jeśli tam to się cieszę, że biorę A-Data a nie Kingstona :)

PS na forum jak przeglądałem też nie znalazłem jasnego porównania Kingstona z Twinmosem (może to takie oczywiste :wink: ), więc nie krzyczcie, że nie szukałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kingston - b.dobry do defoultowej pracy (aczkolwiek u mnie na 440 full stable,a na 480 tez sie da ,choc sypie błędami)

a twinmoss...jesli zwykle (a o takich chyba mowa) to tez zadna rewelacja,ale imho lepsze o/c niz na kingstonie (choc to roznie bywa przeciez,a ostatnio to twinmoss sie popsul,jednak niewiem jak to rozumiec,bo niemialem,ani sie niezaglebialem,bo cena odstraszala ->1GB 100zl drozszy od kingmax'ow)

 

o a-datach (jak juz pisalem) slyszalem raczej pozytywne opinie,wiec bierz smialo :D

 

@cineek25 pisales ze : ram jak w temacie +512 ,a w temacie napisales ze kupiles 1Gb, sie zgadza ze 512 ma cl2.5 ale co z tego jesli masz tez kosc z cl 3.0 , niemniej jednak powinienes ustawic na poczatek (jesli masz problemy) timingi najwyzsze z domyslnych,a pozniej probowac zejsc z nimi, np u mnie na poczatku tylko 3.0 ,a na 2.5 byla zwiecha przy 400mhz,a tera (niewiem,ale prawdopodobnie kosci tez musza sie dotrzeć,zreszta jak wszelki sprzet) na 420Mhz idzie stabilnie cl 2.5 :)

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o a-datach (jak juz pisalem) slyszalem raczej pozytywne opinie,wiec bierz smialo :D

No ja niestety nie moge powiedziec nic pozytywnego o adatach :? Odkad je mam nie moge ustabilizowac kompa. Przy kazdej FSB sie resetuje. Spradzalem na innym sprzecie to samo. Wiec podejrzewam, ze trafily mi sie jakies nedzne sztuki ( juz 2 wymiana ).

Dlatego postanowilem przesiadke na Corsair XMS Xpert DDR 2x512MB, zobaczymy jak sie beda sprawowaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...