Skocz do zawartości
dadziuk

2 Sieciówki I Zero Reakcji ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem drugi komputer B) Chciałem więc stworzyć sieć lolalna w domu. Kupiłem jedną kartę sieciową (na drugim jest zintergowana) i troche kalba. Po połączeniu komputerów żadna z diodek na kartach się nie pali :blink:, a co za tym idzie komputery się nie wykrywają . Kabel jest na 100% sprawny, ponieważ jest pożyczony z kafeiki internetowj :wink:

 

A takie mam ustwaienia na komputerach :

1st

Adres IP: 192.168.0.1

Maska: 255.255.255.0

2nd

Adres IP: 192.168.0.2

Maska: 255.255.255.0

(chyba dobre :wink: )

 

Macie może jakieś pomysły co do rozwiązania mojego problemmu?

Edytowane przez dadziuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel zcrosowany?

 

Ja sie podepne :D

otóż mam sieć lokalna w domciu, net udostępniony, wszystko ładnie smiga (komp do którego sie łącze ma zainstalowanego XP, a ja mam 98)...

tak jak mówiłem net elegancko działa, jednak po udostepnieniu na kompie1 (z XP, dostepowy do neta) folderów, dysków itp, gdy chce sie dostać do tychże folderów, po kliknieciu na inkonke komp 1 wyświetla sie info, że nie mam uprawnien do przeglądania czgos tam... jak sie z tym uporać, żeby sieć chodziła, zebym miał dostęp do zasobów PC 1, i PC1 żeby miał dostęp do moich :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż mam sieć lokalna w domciu, net udostępniony, wszystko ładnie smiga (komp do którego sie łącze ma zainstalowanego XP, a ja mam 98)...

tak jak mówiłem net elegancko działa, jednak po udostepnieniu na kompie1 (z XP, dostepowy do neta) folderów, dysków itp, gdy chce sie dostać do tychże folderów, po kliknieciu na inkonke komp 1 wyświetla sie info, że nie mam uprawnien do przeglądania czgos tam... jak sie z tym uporać, żeby sieć chodziła, zebym miał dostęp do zasobów PC 1, i PC1 żeby miał dostęp do moich :]

konto gościa włączone na obu? Bez tego są problemyz udostępnianiem :/

 

A propo post powyżej - skoro lampki nie palą, to na 99,9% błąd jest w sprzęcie - albo któraś sieciówka walnięta, albo kabel źle scrossowany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konto gościa włączone na obu? Bez tego są problemyz udostępnianiem :/

 

A propo post powyżej - skoro lampki nie palą, to na 99,9% błąd jest w sprzęcie - albo któraś sieciówka walnięta, albo kabel źle scrossowany ...

gdzie w 98SE konto gościa udostepnić... narazie mam stworzone i na koncie "gośc" pracuje

natomiast w głównym PC na XP jest konto gość, ma status włączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo któraś sieciówka walnięta, albo kabel źle scrossowany ...

Jedą z sieciówek dzisiaj kupiłem, a druga jest na płycie GIGABYTE K8NS...

Kabel pochodzi z kafeiki internetowej i był w użyciu. :wink: Nie jest on scrossowny.

A czy musi być scrossowny? :mur:

Edytowane przez dadziuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedą z sieciówek dzisiaj kupiłem, a druga jest na płycie GIGABYTE K8NS...

Kabel pochodzi z kafeiki internetowej i był w użyciu. :wink: Nie jest on scrossowny.

A czy musi być scrossowny? :mur:

Jasne że musi chyba że kupisz switch'a z 50 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...