Skocz do zawartości
IGI

Passwd Nietypowy Problem (slack 10)

Rekomendowane odpowiedzi

Adminuje sobie w pracy takim serverkiem i mam problem.

Cos sie posypalo z ustawieniami hasel dla userow.

 

Objawy sa takie ze nie mozna zmienic hasla bo gdy wpisujemy stare haslo to wywala blad ze haslo sie nie zgadza, ale przeciez zalogowalismy sie za jego pomoca :blink:

 

Kolejny dziwny objaw to ze jak teraz zaloze nowego usera i prz zakladaniu ustawie jakies haslo, to oczywiscie user go nie moze zmienic, ale jak ja jako root mu zmieniam to po localu moze sie zalogowac tylko z tym haslem ustawionym przy zakladaniu konta a z zewnatrz tylko tym ktore mu potem zmienilem :blink: :blink: :blink:

 

To co zrobilem - wylaczylem shadowing i wywalilem pliki /etc/shadow/ po czym wlaczylem spowrotem jednak nic to nie poprawilo... przed tym pliki shadow i shadow- mialy inna date modyfikacji podobnie jak passwd i passwd- - o kilka sekund.

 

Podejrzewam ze cos padlo podczas zanikow pradu gdzie sie zdazalo ze server byl kilka razy resetowany twardo w ciagu dnia (elektrownia sux). Nie moge tez wykluczyc wlamu, choc w logach nic ciekawego niema, zreszta raczej wlamac sie moze tylko ktos z wewnatrz, a tu konta maja tylko zaufani ;)

 

Podejrzewam tez ssh...

Ktos sie z takim czyms spotkal i wie jak to naprawic ?

 

 

 

 

 

Edit juz naprawilem - shadow sie posypal przeinstalowalem go jeszcze raz i dziala :]

 

 

Tylko jedno mnie zastanawia gdzie sie zapodzial "guru" lofix jak go potrzebowalem ;]

Przeciez wszystkich krytykuje i sie na wszystkim zna ...

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...