Skocz do zawartości
thingrim

Acer Porady Problemy !

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem zalozyc temat o Acerach bo sam mam kilka problemow i uwag n/t tych lapkow.

Jak sie temat przyjmie to moze mod. go podepna jezeli nie to umrze smiercia naturalna :)

Mysle ze z dnia na dzien krag userow Acera rosnie wiec bedzie to ulatwienie w przyszlosci.

 

A teraz do zeczy ;

mam mojego Aspire 1694 od jakiegos miesiaca wiec mysle ze moge juz cos o nim naskrobac

 

niedawno pojawily mi sie na matrycy jakies dziwne jasniejsze miejsca widoczne tylko na czarnym tle , po dokladnych ogledzinach doszlem do wniosku ze moze to byc wina zbyt "ciasnego zamykania" czesto przemieszczam sie z moim lapkiem i jakos dziwnie moze to przypadkiem te jasniejsze miejsca pojawilu sie tam gdzie klawiatura laczy sie z obudowa lapka moze to przypadek ale jakos mi sie wydaje ze zamykanie nie jest dopracowane do konca , jak narazie a matrycy jestem zadowolony swieci pieknie wiec mam nadzieje ze nic wiecej sie nie stanie

 

wielkim bulem jest hdd jest poprostu wolne, moze dlatego ze w moim stacjonarnym mialem Sata ale bede musial pomyslec nad zmiana na szybszy

 

bateria wielki plus 3,5 gdz spoko dziala (na poprzednim lapku mialem 1 gdz ale to najtanszy byl jakiego znalazlem w sklepie)

 

truche mnie denerwuje rozmieszczenia portow usb (2 po prawej i jeden z przodu) tak jakby nie mozna bylo wszystkiego w jednym miejscu dac :(

 

swietna jest karta wifi wbudowana ma duzo mocniejsza antene niz moja poprzenia (mialem wifi na usb)

 

ogulnie laptop jest super

 

napiszcie swoje uwagi o acerach szczegulnie interesuje mnie matryca z racji na moje problemy (ja to sprawdzam po wlaczeniu Irfanviev tam jest czarne tlo jak sie nie zaladuje obrazka)

 

aha mam takze problem z touchpadem myszke cos musialem pozmieniac i po udezeniu w touchpada 2 razy powinien zadzialac jak prawe klikniecie myszka ale sie tak nie dzieje co znacznie utrudnia prace , coprawda zadko go uzywam mo ale taki jest fakt

 

jeszcze jednem mankamet to bluetooth , jakos nie wiem jak go skonfigurowac uzywam BT do polaczenia z tel kom i przesylania zdjec w poprzednim lapku mialem BT na usb i moglem wysylac kilka zdjec na raz i wszystko dochodzilo bez problemow a tu nie dosc ze trzeba przesylac karzde zdjecie po kolei to nazlezy kliknac na laptopie "Receive a File" co jest naprawde nie wygodne tak ze jakos z BT nie jestem zadowolony choc to pewnie kwestja konfiguracji.

 

w pudelku bylo cos napisane o kluczu za pomoca mozna laptopa "zamknac" nie wiem jak sie to odbywa bo takowego nie dostalem wiec jezeli ktos taki ma niech napisze bo moze mialem niekpletny :(

 

to tyle zapraszam do pisania o swoich acerach i prosze o pomoc jezeli ktos zna lekarstwa na moje bolaczki z lapkiem

 

pozdro

thin

 

Edit;

 

zapomnialem napisac o nagrywarce nieczesto ja uzywam ale zdazylo sie ze nie czyta niektorych CD jak jest u was ??

Edytowane przez thingrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też się odbijają klawisze od matrycy.

 

dysk też miałem wolny - sprzedałem hebla i kupiłem na 5400rpm i 16mb cache'u.

 

narzekasz na usb - u mnie wszystkie są z tyłu :)

 

jeśli nie możesz zrobić "dwukliku" touchpadem to ściągnij sobie najnowsze oprogramowanie ze strony www.synaptics.com i zainstaluj. sprawdzałem na 4 różnych notebookach i zawsze działało - i to nie tylko na acerze.

 

 

 

a poza tym nie widzę sensu trzymania tego tematu.

70% tematów jest o acerach i różnych modelach. więc każdy znajdzie sobie coś dla siebie

Edytowane przez VoyTECH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VoyTECH masz literowke w adresie powinno byc http://www.synaptics.com :)

 

te sterowniki nic nie zmienily ale sciagnolem z acera i pomoglo http://support.acer-euro.com/drivers/downloads.html

 

thx anyway :)

 

edit;

jak konfigurujecie ten czterokierunkowy skrol w touchpadzie ??

Edytowane przez thingrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem aspire 1804wlmi bodajze.

Mialem ten sam problem z odciskajacymi sie klawiszami, naszczesice nie na samej matrycy ale na ramce wokolo.

Dysk to tragedia, brak slow. Toshiba 4200, podpieta na jednej tasmie z DVDRW i wdodatku praca tylko w trybie UDMA33. Chociaz w jakiejs wersji biosu niby Pracowal w UDMA66 ale predkosc rowniez nedzna.

Matryca bez techbnologii Crytal Bright.

Bateria, skandal 35 z wlaczonym wifi, 50 bez.

Pilot o zasiegu 3 metrow.

Z zalet to bardzo dobry zasieg wifi. Dobry bluetooth.

CAlkiem wydajny HL2 smigal ze az milo. CZytnik kart.

Mialem tez nowe Ferrari, model 04, do zabawy.

Bardzo przyjemy, zwawy. Bardzo dobra jakosc wykonania.

Czysty obraz. Zadnych problemow. Zdecydowanie godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Acera 1694 (jak w podpisie) stwierdzilem ze USB z przodu to wada (wczseniej w VAIO mialem 3 z tylu) aleeeee stwierdzam po 2 miesiecznym uzytkowaniu ze to zaleta. Nie trzeba machac matryca zby cos podlaczyc od fronu szybciutko podlanczam swojego 2.5calowego segate na usb i zgrywam obrazy jak burza. pozniej szybko odlanczam wygoda i prostota. Specjalnie ten port od fronu JEST TYLKO JEDEN!!! pozostale 2 sa z prewek strony wiec nie wiem komu to przeszkadza...

 

Generalnie uwazam ze Acery to rewelacyjne laptopy i totalnie bezkonkurencyjne (cena/wydajnosc/jakosc). Swojego praktycznie nie nosze (chodzi non stop 24h na dobe na p2p) wiec obce mi sa tematy odciskajacych sie klawiszy. Slyszalem ze ten srebrny lakier sie latwo zarysowywuje (opinie recenzenta na benchmark.pl) Laptop generalnie jest cieniutki i super estetyczny - jestem nim zachwycony - a wybredny jestem bo mialem wczesniej SONY VAIO

 

samedi co z twoim lappiem??? Masz karte 6800 i tylko 17969 w 3D marku 2001? Cos masz sknocone ze sterami chyba bo ja mam na swoim sprzecie 18109

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze odciski na matrycy, to bolaczka nie tylko mojego laptopa (ACER 5024). Wstyd dla producenta, ze wypuscil komputer przenosny, w ktorym, jak sie go przenosi, rysuje sie matryca od obudowy.

Poza tym laptop calkiem fajny i bardzo wydajny, jesli chodzi o gry. Nie narzekam na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie duża wada to wyjście na słuchawki z przodu, ja mam laptopa podłączonego pod wzmacniacz cały czas co oznacza zawsze kabelek z przodu podpięty :(

ale kto widziszał podłączać lapca pod wzmacniacz :D

lapka tylko ze słuchawkami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba machac matryca zby cos podlaczyc od fronu szybciutko podlanczam swojego 2.5calowego segate na usb i zgrywam obrazy jak burza. pozniej szybko odlanczam wygoda i prostota. Specjalnie ten port od fronu JEST TYLKO JEDEN!!! pozostale 2 sa z prewek strony wiec nie wiem komu to przeszkadza...

nom wcale nie trzeba by bylo machac jakby wszystkie dali po prawej :)

 

 

Jak dla mnie duża wada to wyjście na słuchawki z przodu, ja mam laptopa podłączonego pod wzmacniacz cały czas co oznacza zawsze kabelek z przodu podpięty :(

dla mnei to zaleta i tak tylko sluchawki podpinam wiec jest wygodniej

 

a co do Lanu to jakie to ma znaczenie odpowiednio dlulgi kabel i nie ma problemu :P

 

@ kurek ile dales za lapa ? mam to samo

Edytowane przez thingrim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie. Niezbyt trafne jest umieszczenie wyjscia na glosniki z przodu (mikrofon takze, ale tego nie uzywam). U mnie robi za stacjonarny i ciagle mam wpiety sprzet audio, a kabel troche przeszkadza.

Slabo wyczuwalny przycisk otwierania DVD. Pewnie taki jest specjanie, aby przez przypadek go nie otworzyc. Niemniej powinien byc troche bardziej wyczuwalny :)

Podczas przenoszenia laptopa, odruchowo chwytam go prawa reka w miejscu gdzie jest naped DVD, a w tym momencie tacka (pomimo, ze zamknieta) sie minimalnie porusza. Pewnie w kazdym tak jest.

Klawisze trzeba mocno wciskac, wiec czesto gubie literki. Trzeba sie przyzwyczaic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje napisac pisemko do acera z milionem podpisow;)aby z kazdej strony znajdowal sie zestaw tych samych gniazd;)i wtedy bedziemy miec 4xsluchawki 4xvga 4xsiec 16xusb;)itd:)i wszyscy beda zadowoleni:)i praworeczni i leworecznie tez nie powinni narzekac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje napisac pisemko do acera z milionem podpisow;)aby z kazdej strony znajdowal sie zestaw tych samych gniazd;)i wtedy bedziemy miec 4xsluchawki 4xvga 4xsiec 16xusb;)itd:)i wszyscy beda zadowoleni:)i praworeczni i leworecznie tez nie powinni narzekac;)

No nie... Ale umieszczenie wszystkich gniazd po bokach (a miejsca jest naprawde sporo) w ogromnym stopniu polepsza właściwości uzytkowe notebooka. Osobiście używam Compaqa V4000, USB są z boku (dwa z lewej, dwa z prawej) jak i wszystkie inne porty - nie trzeba ekwilibrystyki uprawiać, zeby cos podłączyć, jak i kabelki nie przeszkadzaja wcale.

 

A rysujące się matryce - to nie tylko bolączka Acera. widziałem takie m.in. w FS, Toshibie, HP... Trzeba na czas przenoszenia pakować między matrycę a klawiaturę kawałek pianki, to bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tego acera: http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2080. Czy są jacyś użytkownicy tego modelu na forum? Czy to prawda, że Acery są tak źle wykonane i się rozlatują? Bo z tego co widze to ma bardzo fajną konfigurację i dobrą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem użytkownikiem Acera TravelMate 8004LMi i nie mam żadnych zastrzerzeń do tego co gdzie jest rozmieszczone - dla mnie po prostu idealnie.

Z przodu mam czytnik kart SD, SmartMedia itp, podczerwień i przyciski od Wi-Fi i bluethooth. Z lewej wyjście na słuchawki, mikrofon itp, wyjście na karty PCIMCIA, kartę "security" i wszystkie 4xUSB. Rozmieszczenie USB z lewej strony dla mnie super wygoda, nic nie przeszkadza (podpięta mysz, flashdisk, czasem dysk zewnętrzny). Sieciówka jest z tyłu. Z prawej jest tylko napęd optyczny. Co do odciśnięć klawiszy na matrycy to nic takiego nie ma miejca, a sprzęt kursuje między pracą, a domem codziennie. Jest to naprawdę udany model i dzięki niemu od razu polubiłem ACERA. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tego acera: http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2080. Czy są jacyś użytkownicy tego modelu na forum? Czy to prawda, że Acery są tak źle wykonane i się rozlatują? Bo z tego co widze to ma bardzo fajną konfigurację i dobrą cenę.

mam podobny konfig tylko ze na intelu jakos amd do mnie nie przemawia :)

nikt nie pisal ze sie rozlatuja , poprostu jaki kazda marka ma swoje plusy i minusy ja jestem zadowolony :P

 

@JohonyDi sam myslame nad TM z serii 8000 ale cena mnie zniechecila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie do wszystkich użytkowników Acerów z czytnikiem kart. Posiadam Acera 3023 i kartę SD muszę wyciągać na siłę. W cyfrówce sama tak lekko wyskakuje a w laptopie muszę się za każdym razem z nią szarpać. Czy ktoś z Was też ma taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez hasła raczej się nie zresetuje (serwis?). Możnaby spróbować zaktualizować BIOS spod Windowsa (o ile jest zainstalowany), albo spróbować wrzucić nawet tą samą wersję- wtedy będzie miał ustawienia defaultowe. Można też rozebrać sprzęt i poszukać bateryjki zasilającej BIOS :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale szopki... facet taki laptop kupil noweczke zafoliowana w sklepie nikt mu nic nie zmienial i nie wpisywal zadnych hasel, chyba zasranym obowiazkiem sklepu jest mu to jakos odbloowac a nie ze ja mam sie teraz petac po serwisach...?? Komp jest tak zawirusowany ze koniecznie trzeba mu wgrac od nowa system... plyty wszystkie org sa do niego... tylko ta blokada... nie wiedziec skad kto i po co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zainstalowany system to spróbuj zmienić opcje bootowania w Windowsie. Uruchamiasz Acer eManager -> Acer eSetings -> Boot Options i tam będziesz mógł zmienić z czego laptop ma się bootować. Tak jest przynajmniej w modelu aspire 5024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej to moze ja napisze swoj problem mianowicie :

czasami podczas pracy na laptopie zawiesza sie , uruchamia sie ponownie i juz podczas ladowania tego ladnego logo ACER pojawiaja sie krzaki takjakby grafa byla uszkodzona to ja za srubokret podociskam ram i jest oki i tak kazdego dnia teraz sie dzieje co jest moze rozkrecic go i zobaczyc czy cos sie nie poluzowalo plomb raczej niema co jest z nim ?!?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...