Skocz do zawartości
thingrim

Acer Porady Problemy !

Rekomendowane odpowiedzi

hej to moze ja napisze swoj problem mianowicie :

czasami podczas pracy na laptopie zawiesza sie , uruchamia sie ponownie i juz podczas ladowania tego ladnego logo ACER pojawiaja sie krzaki takjakby grafa byla uszkodzona to ja za srubokret podociskam ram i jest oki i tak kazdego dnia teraz sie dzieje co jest moze rozkrecic go i zobaczyc czy cos sie nie poluzowalo plomb raczej niema co jest z nim ?!?!?

a rozkręcałeś go może? jeśli tak to musisz sprawdzić czy coś gdzie nie uciska za mocno, czy nie ma jakiegoś małego zwarcia. u mnie jak kombinowałem z wentylatorem, to rozkręciłem go za mocno i "powiększył" swoje gabaryty i coś mi za mocno uciskał blaszkę na chipsecie na płycie i też miałem takie krzaczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez hasła raczej się nie zresetuje (serwis?). Możnaby spróbować zaktualizować BIOS spod Windowsa (o ile jest zainstalowany), albo spróbować wrzucić nawet tą samą wersję- wtedy będzie miał ustawienia defaultowe. Można też rozebrać sprzęt i poszukać bateryjki zasilającej BIOS :-).

dzieki @oskar faktycznie sciagnalem nowy biosik i winflash pod acera ze strony producenta... elegancko pod winda sie sflaszowalo, biosik elegancko z F2 startuje... f..k passwort... :)) dobranoc i pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze kompa rozkrecalem ile sie dalo :) a lapka boje sie troche jak jest na gwarze ... zamienilem kosci ramu mi9ejscami porzadnie docisnalem i narazie 1 dzien bez krzakow ciekawe na jak dlugo czy moze rozkrecic :) i zobaczyc jak tam w srodku sprawy sie maja i czemu krzaki dopiero teraz obchodze sie z nim jak z jajkiem spec pokrowiec a teraz by sie cos poluzowalo sam juz niewiem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma problem z acerem travlmate 4654LMI a mianowicie po wonczeniu jakiejs bardziej wymagajacej gierki na Quake4 GTA SA colin 2005 sie poprostu resetuje ktos wiec oto moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

Ja mam Acera TM 2413. i mam problemik

 

1. nagrywarka Philips SDVD8441 nie chce mi wypalac szybciej niz 2x

w nero ustawiam np. 6x to przez 10 procent chyba sie tak wypala a potem zwalnia i plyta wypala sie 25 minut :(

podobnie jest z CD-R ustawiam 24x a wypala sie szesc minut a na stacjonarnym Lite-Onie trwa to niecale 4 min.

wiem ze mam wolny dysk bo to jakis segate 4200RPM 2mb cacheu ale nero pisze ze ma odczyt 22Mega z dysku wiec 6x powinien dzialac. a tu nie chce. mozecie cos poradzic??

mam najnowsze stery do chipsetu sciagniete ze strony intelea bo na acerze to sa jakies strasznie stare.

 

2. mam 256mb ramu Hynixa i jak wsadze druga kosc 256 to czy bedzie mi chodzic w Dual-chanel? czy samo sie tak ustawi??

 

3. i czy gdzies mozna ustawic ile pamieci ma byc przydzielone karcie graficznej??? czy ona sie przydziela samoczynnie?? w zaleznosci od potrzeb??

 

i link do specyfikacji

Acer 2413

z gory dzienki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moimi Acerku 4102WLMi po pierwszym spacerze z nim tez pojawily sie czarne slady i lekkie rysy na matrycy od klawiatury, na szczescie udalo mi sie je po prostu wytrzec a lekkie ryski widac tylko przy wylaczonej matrycy gdy swieci na nia swiatlo. Od tamtej pory nosze ta pianke ktora byla razem komputerem i nie mam z tym juz problemow.

 

Nagrywarka - taka niezanajlepsza, raz mi plyte DVD przez godzine wypalalo, myslalem ze mnie krew zaleje. Srednio wypala po polgodzinki.

 

Dysk... 9-13mb/s przy przesylaniu przez lana... wiec nie tak zle.

 

Bootowanie. Strasznie dlugie! W domyslnych ustawieniach bootowal mi sie 2minuty! Co bylo lekkim przegieciem. Potem udalo mi sie zmniejszyc je do minuty z hakiem, wywalajac nortona i im podobne.

 

Na baterii dziala ladnie srednio 3godzinki przy siedzeniu na gadu, wi-fi w hot spocie i stronki bez przyciemniania matrycy na maksa. Przy przyciemnieniu matrycy na maksa udalo mi sie osiagnac ponad 4ry godziny.

 

Lakier - pare rysek juz jest... od niczego? Ale denerwuje ze pozostawia biale slady na kieszeni wewnetrznej mojej torby (samsonite) kiedy cos sie w niej znajduje i dotyka laptopa.

 

Porty USB - jak najbardziej w dobrych miejscach. Tylko Wyjscie od audio zle trafione. Z boku by bylo znacznie lepszym rozwiazaniem. W domu komputerek podlaczony jest do glosnikow creativa. Gdy pracuje przy biurku nie przeszkadza to za bardzo ale jak biore kompa do lozka to troche denerwuje ten kabel wystajacy z przodu.

 

Wentylator. Denerwuje mnie ze przy wlaczonym zasilaniu dosc czesto wlacza sie wentylator na pare minut, chociaz temp procka jest tylko kolo 50ciu stopni... zawiele wtedy nie spada ale wiatrak robi halas. Dopiero na baterii wentylator wlacza mi sie po przekroczeniu 66stopni, bardzo zadko dzieje sie to na zasilaniu. Ktos wie jak to zmienic? Naprawde denerwuje gdy jest wlaczony komputer, dziala tylko winamp, klapa zamknieta a tu sie wiatrak wlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to będzie przydatne dla użytkowników acerków. Aby uniknąć odciskania się klawiszy na ekranie zrobiłem sobie taką podkładkę na klawiaturę z zamszu. Jeszcze nigdy nie odcisły mi się klawisze na matrycy chociaż mam crystal brite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do osób, które modyfikowały swoje Acery.

 

Generalnie w moim Aspire 5021 przydałaby się modyfikacja:

a) pamięci - czyli wymiana z 2 x 256MB na 2 x 512 MB

B) dysku - z 4200rpm na przynajmniej 5400rpm

 

Ad a) i B)

Jak taka wymiana jest traktowana przez serwis?

Jak oddawać potem notebooka do serwisu?

Razem z tymi nowymi częściami? Czy się tego nie czepiają?

Albo co bedzie jak zepsują coś z mojego zakupu?

Z drugiej strony nie kalkuluje się trzymać wyjętych części

oryginalnych. Ale sprzedając je w zasadzie nie ma na nie gwaranacji,

bo gwarancja jest na całego lapka.

 

Ad a)

Jak wygląda kwestia kompatybilności pamięci?

Czy ktoś słyszał o problemach z pamięciami?

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia odnośnie poboru mocy przez pamięci.

W dekstopie mam dla przykłady Hynixy, które mimo przetaktowania

praktycznie się nie nagrzewają, a miałem kiedyś TwimMOS wolniejsze,

a mimo to nie takie chłodne.

Czyli najlepiej jakieś DDR400 chodzące na CL2 o niskim poborze mocy?

 

Ad B)

Podobna kwestia odnośnie dysku.

Jakieś doświadczenia odnośnie nagrzewania się dysku i jego poboru mocy?

Ten oryginalny Seagate u mnie grzeje się niewarygodnie.

Jaki szybki dysk, nie grzejący się, 8-16 MB cache, 80GB, tani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie przydatne chyba dla 95% notebooków - ja jeszcze nie widziałem takiego któremu klawisze by się nie odciskały :)

To mało widziałeś...

Ja ze swoim laptopem nie mam takich problemów. I nie jestem jedyny... Różnica polega na tym, że przed zakupem postawiłem na rozum - nie kupiłem ACERA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad a) jak oddawałem do serwisu to powiedziałem że pamięci i dysk są moje zmienione i tyle. i zaznaczyli w formularzu i nikt nawet nie pierdnął że coś jest nie tak.

poza tym to nie jest ingerencja w sprzęt, więc nie ma to związku z gwarancją.

jak mam twinmosa 512mb i testowałem go 2X 512 twinmos i nie miałem problemów z grzaniem.

 

ad B) ja mam toshibę 5400rpm 80gb (pół roku temu jakoś nie mogłem znaleźć nic 80gb 7200rpm) ale za to 16mb cache. przy dużej ilości niewielkich plików jest niezastąpiony. i wcale jakoś nie czuję czy się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACER TRAVELMATE 292LMi

Takiego laptopa planuje zakupic zakupić

 

# Intel CENTRINO M 1.5 GHz Processor

# 256Mb DDR SDRAM

# 40 Gb HDD

# 15" XGA TFT

# DVD DUAL Nagrywarka RW

# Display max. resolution - 1024 x 768

# S Video TV-Out

# Expansion ports - 3 x USB 2.0, 1x IEEE1394, 1x IrDA, VGA out, Parallel Port, RJ-11 (modem), RJ-45 (NIC)

# Graphic processor - osobna karta grafiki ATI RADEON 9700 64Mb DDR RAM

 

Ram to sobie dokupie, zauważyłem że jest to bardzo mało popularny model. Czy ktoś mógłby coś może powiedzieć na jego temat?? Jak tam matryca??

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sie skarzyc, ze nagrywara wypala 3 godziny plytke to lepiej zaktualizowac BIOS w nagrywarce. W koncu po to sa wydawane. Napiszcie maila do Acera, zeby Wam wyslali nowy firmware.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam tm 2413 wlmi.Wszystko jest w porządku tylko nie ta nagrywarka jaką posiadam w lapie(philips sdvd 8441) dysk mi wypala w 3 godziny

Proponuje sprawdzić w Menadzerze Udządzeń czy czasem kontroler IDE nie przestawił się PIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby zmiana firmware spowodowała skrócenie nargywania płyty z 3h do np; 20min.

A sama napisałaś że to nagrywarka philips sdvd 8441 to może poszukaj na stronie Philipsa a nie Acera.

Edytowane przez conrado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wam firmware'u nie zalatwie - napiszcie do glownego supportu i Wam wysla - chciec to moc, a jak sie siedzi na [gluteus maximus] i liczy na łaske polskiego serwisu lub Acer Polska to jest jak jest.

 

Nie bylbym tak sceptyczny co do nowego firmware'u, bo z tego co wiem czasem daje bardzo duzo. Co do strony www Philips to nie ma tam firmware'u do tej nagrywarki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skorzystasz z opcji przywracania systemu z dołączonych płytek (nie wiem, czy dzieje się tak, jeśli odzyskasz system z ukrytej partycji) tracisz wszystko, co masz na dysku. Jeśli zrobisz własną kopię zapasową (tym Ghostem), nadpisywana jest wyłącznie podstawowa C (ukryta i np. pozostałe- jeśli partycjonowałeś HDD) pozostają bez zmian. Ukrytą (tą, którą masz od początku) możesz straćić tylko wtedy, jeśli sam ją sformatujesz/usniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W acerze 2413 wlmi. zauważyłem podczas pracy, że co pewien czas słychać ciche tyknięcie z okolicy touchpada, środka klawiatury. mniej więcej w tym miejscu znajduje się dysk. "Pykanie" występuje w kilku sekundowych odstępach.Proszę o pomoc co to może być,może tak jest we wszystkich acerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki,

 

Mam pytanie. Znajoma ma Acera 1640z. Problem polega na tym, że przy uruchamianiu niektórych programów matryca gaśnie (jakby się wyłączyła). Tak jak by przechodziła w tryb uśpienia. Pomaga tylko reset. Próbowałem poświetlić matryce, żeby sprawdzić czy to nie lampy.Ale nic nie wiedać na ekranie - jest czarny i tyle. Dodam, że czasami przy uruchamianiu programów ekran staje się zielony a potem normalnie już uruchamia program. NIe wiem czy mi sie wydawało ale jak się "zaiwesił" to miałem wrażenie, że procek strasznie zaczął się grzać. Ale może to tylko błędne odczucie. Próbowałem zmieniać sterowniki do grafiki (GMA900) ale też nie pomogło. Sprzęt nie był uszkodzony, i z tego co widze to zadbany, wiec nie ma mowy o uszkodzeniu mechanicznym.Laptop jest jeszcze na gwarancji.

Czy ktoś spotkał się może z takim problemem?? Jesli tak to pomóżcie, co robić??????? :mur:

 

Dzieki za wszelkie porady i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem gdzieś, że ktoś poleca toshibe :? może i dobre ale..nie najlepsze. teraz w dyskach 5400 guruje seagate z prostopadłym zapisem Seagate Momentus 5400.3 80 GB (5400, 8MB, ATA/100), dyski te śmiało dorównują 7200 ;) Teraz czekamy na 7200 z prostopadłym, a może juz są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. desperacko prosze o pomoc w rozwiazaniu nastepujacego problemu: na matrycy Acera Aspire 3100, ktorego posiadam pojawiaja sie od jakiegos czasu losowo i niezaleznie od tego, co i jak sie na nim robi migajace / pulsujace obszary czerwonych pikseli, bardziej lub mniej nasilone w miejscach, gdzie wystepuja przewaznie ciemne kolory. pojawiaja sie i znikaja losowo, tzn, nie mam prawie zadnego wplywu na to, kiedy to sie dzieje... gdy robie printscreena, gdy sa i wyswietlam go, gdy znikna, nie ma ich na tym printscreenie. gdy przesuwam ikonke, na ktorej sie pojawiaja, to one przesuwaja sie razem z nia. formatowalam juz dysk, tworzylam partycje na nowo, instalowalam system na nowo, wszystkie sterowniki, chipset na poczatku. przez jakis czas ich nie bylo, ale pojawily sie znowu, krotko po tym, jak przewiozlam laptopa w inne miejsce i podlaczylam do tutejszego zalilania. odlaczalam baterie i zasilacz na przemian, kropki zmieniaja tylko troche swoj ksztalt. gdy laptop pracuje na baterii kolor jest bardziej zbity/staly, a gdy jest podlaczony do zasilania, kropki ukladaja sie w poziome lub ukosne szybko migajace/przesuwajace sie paski. wylaczalam juz karte graficzna, nadal sie pojawiaja. zmienialam przydzielona pamiec dla karty - nadal sie pojawiaja. karta to Ati Radeon Xpress 1100. probowalam dotykania/uciskania matrycy - kropki przez chwile zmienialy nasienie, a potem przestaly. zreszta zmienialy nasilenie takze, gdy nawet nie dotykalam laptopa... uruchomilam na kompie program ComboFix.exe do usuwania wirusow, kropki podczas jego dzialania zniknely na pare sekund 2 razy, ale potem pojawily sie ponownie. gdy komputer sie uruchamia i wyswietla sie ekran, gdzie mozna po nacisnieciu F2 wejc do biosu, kropki juz sa na napisie 'acer', czyli przed uruchomieniem systemu. szukalam w internecie tematow na ten temat i znalazlam kilka, ale nie ma w nich odpowiedzi na ten problem. umieszczam linki do nich, jakby to moglo komus pomoc w zrozumieniu istoty tego problemu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=245410

http://twojepc.pl/news15590.html

http://www.myapple.pl/dyskusje-na-temat-sp...zachowanie.html

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t72900.html

a tutaj umieszczam link do zdjecia takich samych kropek/pikseli, tylko, ze zielonych:

http://img338.imageshack.us/img338/9122/dscf2413na3.jpg

 

i jeszcze jedno, co chyba jest istotne, lecz nie wiem w jaki sposob wplynelo to na moje kropki: podlaczylam jakies pol godziny temu do mojego laptopa zwykly zewnetrzny monitor do komputero stacjonarnych, uruchomilam system, weszlam we wlasciwosci ekranu, wcisnelam identyfikowanie monitorow i kropki zniknelu tuz przed pojawieniem sie obrazu na drugim monitorze, wiec nadal nie wiem, czy to wina matrycy czy innego sprzetu w laptopie (nie jest to karta, bateria, zasilacz, dysk - to juz sprawdzilam, o czym pisalam wyzej). a wiec czerwone mrygajace piksele zniknely i po kilkakrotnym uruchoieniu kompa od nowa nie pojawily sie wiecej. gdy odlaczylam monitor i uruchomilam laptopa pare razy ponownie nadal sie nie pokazywaly. teraz tez ich nie ma, ale juz wiele razy bylo tak, ze nie pokazywaly sie nawet przez kilka tygodni, a potem nagle wystapily na czas nieokreslony - raz dluzej, raz krocej, wiec obawiam sie, ze to nie koniec moich z nimi problemow. czy ktos wie, dlaczego podlaczenie drugiego monitora spowodowalo ich znikniecie i co powoduje ich pojawianie sie? jak raz na zawsze pozbyc sie ich? bardzo prosze o pomoc. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam Acera Extensa 5220

 

Czy ktoś wie jak w nim zresatować BIOS-a.

 

Prosze o pomoc bo mnie szlak trafia.

 

Mam pytanko

 

czy intel core 2 duo t 5500 będzie pasował do Acera 5220?

Edytowane przez noises

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy intel core 2 duo t 5500 będzie pasował do Acera 5220?

 

Na 2978247[/snapback]

Czy ktoś wie jak w nim zresatować BIOS-a.

 

W ostateczności możesz wgrać nowszą wersję lub nawet tą samą- "samo się" zrestartuje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...