Skocz do zawartości
thingrim

Acer Porady Problemy !

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Acera Aspire 5710ZG o parametrach:

intel pentium dual core T2310 (1.86 Ghx, 533 MHz, 1 MB L2 cache);

ATI Mobility Radeon HD 2300 HyperMemory 384MB;

1 GB DDR2;

e

 

Mam taki problem, że często jak uruchamiam laptopa to na ekranie nic się nie wyświetla a do tego rozbrzmiewa irytujący sygnał. Muszę wtedy wyłączyc i włączyc laptopa aż zacznie się normalnie uruchamiac. Może ktos wie jak to unormalnic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam problem trochę innego rodzaju. Wiem, że dużo już na ten temat pisano, ale właśnie przez to, że za dużo ja nie potrafię do końca skumać o co chodzi. Mam Acer'a Aspire 3000 z oryginalnym systemem i sterownikami na ukrytej partycji. Komputer przez ostatnie 3 lata chodził bez żadnych problemów... ale teraz odmówił posłuszeństwa. Co mam zrobić, żeby sformatować dysk i od nowa zainstalować system z tej partycji? Prosiłbym o jakąś jasną i konkretną instrukcję. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brzmi jak "mam problem, ale nie wiem, jaki- podajcie przyczynę". Oczekujesz jasnej porady, jak wysadzić cały budynek, ale nie mówisz nam, że chcesz tylko zrobić dziurę w ścianie w celu powieszenia obrazu. Skoro uważasz, że wiesz, w czym tkwi problem i reinstall to jedyne rozwiązanie, to nie będę się kłócił, ale fakt, że oznajmiasz o problemach ze zrozumieniem dość prostej rzeczy, pozwala mi twierdzić, że albo problem da się rozwiązać dużo prościej, albo ów problem jest związany z czymś innym.

No to jedziemy z rozbiórką- sposoby są 2:

- z dysku- w czasie bootowania Alt+F10, z tego, co pamiętam, a potem chyba sobie poradzisz

- z płyty- wkładasz płytę z systemem od Acera (albo programem do odzyskiwania systemu- już nie pamiętam, płyt przy sobie nie mam, a sprawdzenie, o którą chodzi, to kwestia chwili) i rozpoczynasz zabawę

Niczego nie musisz formatować- zrobi się samo. A najwygodniej po prostu zrobić sobie kopię zapasową systemu z driverami, kodekami itd. przed awarią, a dokładniej tuż po instalacji wszystkich śmieci- jeszcze mniej roboty i zabawy w zmianę ustawień.

 

 

Mam taki problem, że często jak uruchamiam laptopa to na ekranie nic się nie wyświetla a do tego rozbrzmiewa irytujący sygnał. Muszę wtedy wyłączyc i włączyc laptopa aż zacznie się normalnie uruchamiac. Może ktos wie jak to unormalnic?

No cóż- tu też przydałoby się więcej szczegółów odnośnie problemu- tj. czy np. dysk pracuje, diody itd. Możliwe, że RAM siadł- najlepiej odpalić laptopa na 1 kości (Acer zwykle idzie na rękę klientowi i zapycha od razu oba banki pamięci, więc nie powinno być problemu). Jeśli na 1 działa normalnie, to drugi moduł do wymiany.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostanitnim czasie stalem sie posiadaczem acera 5620z c2d1.6 2g 120hdd. Narazie wiekszych problemow poza trzeszczacymi glosnikami nie stwierdzilem. Mam jeszcze takie pytanie da sie moze jakos wylaczyc ten irytujacy dzwiek pochodzacy z lapka jak sie go usypia albo jak traci zasilanie sieciowe ?

 

btw te lapy maja irde ? bo niby w systemie widniej a z moim fonem sie nie widzi :|

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw te lapy maja irde ? bo niby w systemie widniej a z moim fonem sie nie widzi :|

Wszystko wskazuje na to, że mają. ;) Na przodzie, na samym środku.

 

Co do WiFi to ja bym zaczął od najnowszego biosa, potem warto by było dopisać jaki masz system. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios jest niby nowy na poczatku woogole mi wyszukiwanie wlanow nie dzialalo okazalo sie jednak ze mam wylaczona obsluge za to odpowiedzialna teraz po prostu nie widzia mi zadnej sieci pomimo ze do apeca mam jakies 50m. Przycisku na przodzie uzywalem launcher zainstalowany sterowniki podobnie.

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

latam po różnych forach i znalazłem post w którym jednemu z członków forum podawane były jakieś standardowe hasła do biosu w laptopie Acer. Ja też mam Acer'a, którego kupiłem dosłownie 1 tydzien temu i wziąłem go na studia. Zostawiłem go dosłownie na 5 minut i jakiś żartowniś załorzył mi hasło na bios oraz dysk twardy. Model to Extensa 5220. Rozebrałem całego laptopa wyciągnąłem baterie cmos(ciężko jest się do niej dostac bo trzeba zdemontować klawiature oraz czesc górną obudowy) ale to nie pomogło co moge jeszcze zrobić? Nie wiem jak zresetować bios lub wyczyścić hasło hdd lub biosu.

Prosze o pomoc bo juz nie wiem co jeszcze moge zrobić(chyba czeka mnie 3tyg bez laptopa, bo wysle go do serwisu, a nie dosc ze zapłace za zdjęcie hasła to jeszcze teraz sesje mam i nie ma sie z czego uczyc).

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam acera 5738 i problem z unieruchomieniem baterii. Po włożeniu jej do środka blokuję pierwszą, wzdłużną zasuwkę, a następnie próbuję zrobić to z poprzeczną. Nie da się.

Odwrotna kolejność jest niezgodna z zaleceniem producenta i również nieskuteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem z Acerem Aspire5710ZG mam na nim Windowsa Viste home basic od nowego.

Komp ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> sie normalnie jest okno Acer i,dalej wyskakuje okno z dwoma opcjami do wyboru.1)to naprawinie systemu windows...

2)to włącz system windows normalnie.I jak włączę to 1 to robi sie czarny ekran,a gdy włączę 2 to idzie do okna logowania Microsoft Corporation i stoi na tym i dalej nie idzie.Nie da sie nic zrobic (sformatowac sie nie da),nawet zmiana ustawieni w BIOSIE nic nie dała.

HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP

Może ktoś bedzie wiedziec jak go sformatowac, albo chociaż jakoś odpalic :wink:

PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Czy ma ktoś sterowniki do windowsa 7 na lapka acer extensa 5630ez do bluetooth-a bo kupiłem go niedawno i wogóle mi nie działa mam prośbę o poradę lub jakieś namiary .Dzięki

 

A masz w ogóle BT? W 5630 to opcja i większosci przypadków go nie ma zainstalowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...