Skocz do zawartości
ZeroSuper

Reanimacja Klawiatury Po Zalaniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pech chciał, że mojemu synkowi udało sie wlać trochę soku na klawiature w notebooku.

Klawiaturke wymontowałem wysuszyłem i działa, tyle ze soczek pozostawił po sobię ślad

w postaci przyklejających się guzików.

Pytanko, czy mozna to jakoś i czyms przepłukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to bedzie drastyczne ale dziala...

wez klawiature pod prysznic (ciepla woda) wlej tam troche plynu do naczyn i poplukaj troche.

zawsze robie tak klawiatury komputerowe zwykle i ostatnio robilem tak kalwe z laptopka.

po tym zabigu musisz tylko dobrze wysuszyc

 

polecam sposob bo naprawde dobrze dziala a klawiatura wyglada jak nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój temat jest mi bardzo bliski, ponieważ sam reanimowałem klawiaturę po zalaniu sokiem pomarańczowym i objawie pod postacią klejących się klawiszy i mogę Ci powiedzieć, że:

 

1/ najbezpieczniej jest wyjąć tych kilka klawiszy, które się kleją, wyczyścić klawiaturę pod nimi, wyczyścic przyciski pod spodem i założyć z powrotem,

2/ mycie klawiatury jest dobrym sposobem, ale u mnie się sprawdził średnio, ponieważ pierwotnie wyjąłem z lapka klawiaturę i całą, z klawiszami, wsadziłem pod wodę i wymyłem i efekt był taki, że odmówiła zupełnie posłuszeństwa; dopiero po rozmontwaniu klawiatury na części pierwsze, osobno klawisze, osobno pajączki pod klawiszami, osobno folia ze stykami, osobno folia ze ścieżkami, i starannym wysuszeniu każdego elementu, zaczęła działać.

 

Problem wynika stąd jak sądzę, że klawiatura jest zbudowana z kilku warstw i bardzo trudno jest wysuszyć po myciu przestrzenie pomiędzy poszczególnymi elementami klawiatury. Dlatego też uważam, że sposób z pkt. 1 jest lepszy. No i jeszcze jedno, jeżeli nie masz zacięcia majstrkowicza i dużo cierpliwości to lepiej zlecić to jakiemuś serwisowi, poniewaz rozmontowanie klawiatury i jej złożenie jest czynnością bardzo pracochłonną i zabiera kilka godzin czasu no i łatwo złamać albo uszkodzić przy ściąganiu plastikowe pajączki pod klawiszami.

 

Życzę powodzenia w naprawie...

 

Linki do moich postów na ten temat MYCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój temat jest mi bardzo bliski, ponieważ sam reanimowałem klawiaturę po zalaniu sokiem pomarańczowym i objawie pod postacią klejących się klawiszy i mogę Ci powiedzieć, że:

 

1/ najbezpieczniej jest wyjąć tych kilka klawiszy, które się kleją, wyczyścić klawiaturę pod nimi, wyczyścic przyciski pod spodem i założyć z powrotem,

2/ mycie klawiatury jest dobrym sposobem, ale u mnie się sprawdził średnio, ponieważ pierwotnie wyjąłem z lapka klawiaturę i całą, z klawiszami, wsadziłem pod wodę i wymyłem i efekt był taki, że odmówiła zupełnie posłuszeństwa; dopiero po rozmontwaniu klawiatury na części pierwsze, osobno klawisze, osobno pajączki pod klawiszami, osobno folia ze stykami, osobno folia ze ścieżkami, i starannym wysuszeniu każdego elementu, zaczęła działać.

 

Problem wynika stąd jak sądzę, że klawiatura jest zbudowana z kilku warstw i bardzo trudno jest wysuszyć po myciu przestrzenie pomiędzy poszczególnymi elementami klawiatury. Dlatego też uważam, że sposób z pkt. 1 jest lepszy. No i jeszcze jedno, jeżeli nie masz zacięcia majstrkowicza i dużo cierpliwości to lepiej zlecić to jakiemuś serwisowi, poniewaz rozmontowanie klawiatury i jej złożenie jest czynnością bardzo pracochłonną i zabiera kilka godzin czasu no i łatwo złamać albo uszkodzić przy ściąganiu plastikowe pajączki pod klawiszami.

 

Życzę powodzenia w naprawie...

 

Linki do moich postów na ten temat MYCIE

Pkt 1 niestety sie nie sprawdzi, zalane pół klawiatury.

Rozbieranie klawiatury też mnie nie nastraja optymistycznie :wink:

Może płukanka w wodzie destylowanej, a potem suszara - jak będzie działać to oki, a jak nie to czeka mnie rozbiórka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może płukanka w wodzie destylowanej, a potem suszara - jak będzie działać to oki, a jak nie to czeka mnie rozbiórka

No to rozbierz od razu, ponieważ nie sądzę, aby przestrzenie między foliami ze stykami i ścieżkami udało Ci się skutecznie wysuszyć. Sprawa wykonalna, tylko czaso- i pracochłonna. Mi się udało :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rozbierz od razu, ponieważ nie sądzę, aby przestrzenie między foliami ze stykami i ścieżkami udało Ci się skutecznie wysuszyć. Sprawa wykonalna, tylko czaso- i pracochłonna. Mi się udało :-)

Jako, ze przerazało mnie rozbieranie całej klawiaturki zastosowałem jej płukanko w specjalnie przygotowanym roztworze (podgrzana woda destylowana do chłodnic samochodowych + zielony ludwik do mycia naczyć delikatny dla skóry + mydło malarskie do odtłuszczania)

Nalałem to do zlewu, i zastosowałem energiczna kąpiel w roztworze. Potrzepałem klawiaturką, później jakieś 3 godzinki suszenia (suszara do włosów + suszara do grzybów) i klawiaturka śmiga jak nowa. Żadnych niedziałajacych klawiszy, anik klejenia.

Bomba, chłopaki dzięki za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema,mam problem bo nie lapie mi przycisk spacja bardzo czesto w moim lapku, trzeba mocno nacisnac:/ czy moge jakos go wyjac a jesli tak to jak?? moze cos sie da z tym zrobic podejrzewam ze ta mata pod klawa sie podwinela i to dla ttego... pomozcie!! dzieki z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi spacja czasami nie działa przy TM 4101. Widocznie to jakaś wada tej serii. Mi objawiała się przy krzywym naciskaniu spacji. Nie bawiłem się z tym ponieważ udało mi się dostać tanio (80PLN) nową z układem QWERTY (poprzednia QWERTZ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... po rozmontwaniu klawiatury na części pierwsze, osobno klawisze, osobno pajączki pod klawiszami, osobno folia ze stykami, osobno folia ze ścieżkami...

Czy klawiatury wszystkich laptopów są zbudowane tak samo?

Chodzi mi zwłaszcza o te 'pajączki'. W hp nx6110 (widziałem w sklepie) sprawiają one wrażenie, jakby klawiatura była rozeschnięta, a klawisze miały za chwilę wypaść... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...