Skocz do zawartości
macq_pl

Klawiatura Hp Usb Smartcard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

problem wyglada nastepująco. Zmieniłem kompa (plyta glowna A8N-E) a klawiaturkę zostawiłem z poprzedniego bo bardzo ja lubie :) Klawiatura jest taka jak w tytule (KUS0133), winda ja wykrywa i na swoj sposob działa, tz numlock mryga nieregularnie, klawisze albo dzialaja (zadko) albo nie dzialaja (zwykle) albo zawieszaja sie (dosc czesto). Klawiatura zostala dzisiaj sprawdzona na innym kompie, tez na plycie asusa tylko jakiejs starej z a2200+ i dzialala bez zarzutu, na wszystkich portach (czyżby przypadek?) . Co moze być przyczyną niedziałania u mnie?

 

Uprzedzam:

- sprawdzalaem ją na wszystkich portach usb w kompie - zawsze to samo

- klawiatura dziala w biosie ( pod warunkiem ze uda mi sie do niego wejsc :) jak sie uda to w biosie ok)

- nie dziala juz przy instalacji windy

- inne urzadzenia dzialaja prawidłowo na tych samych porach usb

 

Czy mobo moze sie gryźć z a klawiaturą?

Czy w biosie trzeba cos ustawiac?

Inne urzadzenia na usb raczej wplywu nie maja poniewaz na poprzednim kompie mialem dokladnie te same urządzonka.

Moze pomogly by jakies stery ale nie moge znaleźć zadnych do tej klaw, moze pomorzecie mi znalezc? ;/

 

Pomorzcie bo nie wiem czy to kwesia klawiatury czy mojego kompa, nie wiem czy kupować klawiature czy reklamować kompa. Dodam tylko ze wszyscy moi znajomi maja klawiatury na ps2 i ciezko mi bedzie przetestować inna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj informacji na temat kompatybilności klawiatury z zastosowanymi komponentami komputera. Zdarza się , że niektóre modele klawiatur jak i myszy nie chcą współpracować z niektórymi urządzeniami. Wydaje się to trochę dziwne, ale sam się o tym przekonałem, tylko z myszą. Objawy były takie same czasem zadziałała ale częściej nie. Po zmianie myszy wszystko ok.

Natomiast ta sama mysz w innym komp. działała bez problemu. Nie przytocze teraz marki sprzętów , bo to nie był mój sprzęt.

 

I sprawdź czy masz w biosie włączoną funkcje obsługi klawiatury przez USB (o ile jest taka), u mnie jest.

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma opcji obsługi klawiautry przez USB. Nawet nie wiedziałem ze takie coś moło by sie przydać. Byłem dziasiaj w serwisie w Znak.pl i am mi powiedzieli że to niemozliwe żeby takie cos miało miejsce i ze na milion % czegoś nie usawiłem w biosie :sad: serwisant powiedział też że nie ma sensu kupować innej klawy bo o nie jes kwestia tego. Każdy ma więc inne podejscie.

Miałem sobie kupić klawę logitecha Ultrax ale teraz troszkę się boję ze nie bedzie u mnie chciała chodzić z takiego samego powodu...

 

Więc dzisiaj udałem sie do sklepu i zakupiłem klawę ultrax (99zł) i ..... DZIAŁA..... czyli to wina była mojej HP...

Edytowane przez macq_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda, że Asus nie lubi klawiatury HP. Czemu ? tego nie wie nikt. U mnie z ciekawostek - Gigabyte nie lubi pamięci TwinMos. Należy się cieszyć. Masz Nową klawiaturę ! :)

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przejściówki USB->PS2 nie działają ze wszystkimi urządzeniami - jest to raczej kwestia szczęścia/przypadkui (zależna od producenta). Tyczy się to zarówno klawiatur jak i myszek.

2. W biosie w Advanced/Chipset Features powinno być USB Keyboard Support. Ustaw na Enabled:

http://www.ssi.civ.pl/bios/chipset_features_setup.php

Sprawdź też, czy włączone jest Assign IRQ for USB. Też powinno być na Enabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...