Skocz do zawartości
Cube

Spyware I Inne Takie Smieci...

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wyglada tak - niestety nie moge sobie pozwolic na przeszukanie forum poniewaz pisze z pracy a w domu mam duzy problem ze spyware i wirusami... Potrzebuje Waszych opinii na temat sprawdzonej kombinacji programow anty spywareowych i antywirusowych, ktore poradza sobie z mozliwie najwieksza liczba problemow. W chwili obecnej uzywam Norton Antivirus 2004 + Mks_Online + Adaware + SpyBot S&D jednakze nie wystarczylo to do zwalczenia definitywnie problemu... od czasu do czasu laduja mi sie strony internetowe roznej masci... generalnie bzdury. Pomozcie i jeszcze raz przepraszam, za nieprzeszukanie forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak i jstem bardzo zadowolony:

- Kaspersky Anty-virus personal - bardzo fajny i ma dobra skutecznosc, poza tym nie obciaza bardzo systemu. Bo naprzyklad Panda wg. mnie to dramat jesli chodzi o obciazanie systemu

- Kaspersky Anti-hacker - firewall - bardzo wygodny i skuteczny

- spybot oraz ad-aware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec, uzywajac wiekszosci znalezionych przeze mnie programow anty spyware oraz 3 antywirusow nie udalo mi sie posprzatac kompa do konca. Sprawa wyglada tak - komputer chodzi szybko i stabilnie jak zwylkle, ale po nawiazaniu polaczenia internetowego pojawiaja sie krzaki... co jakis czas wlaza na pulpit jakies dziwne reklamy w oknach explorera, a i Opera nie jest bezpieczna - gdy wlaczam program rowniez wyskakuja dziwne strony. Problem rowniez w tym, ze komp sie restartuje co jakis czas, gdy jest nawiazane polaczenie. Pomozcie, prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zalecam format, instalka systemu od nowa.

2. SP2 + ew. nowsze łatki.

3. Zmiana nazwy pliku "iexplore.exe" na dowolną inną nazwę.

4. Używanie Opery + dodatków blokujących okienka (info do znalezienia w temacie o Operze autorstwa sgj)

5. MS AntiSpyware + AdAware + RegCleaner lub Registry Mechanic (linki na forum).

6. Do namierzania i ubijania badziewia przyda się Process Explorer (http://www.sysinternals.com).

7. MKS OnLine + Personal AntiVirus (http://www.free-av.com).

8. Ja osobiście jadę na firewallu z SP2, ale ogólnie zalecane jest coś mocniejszego (Kerio, Sygate).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja to wszystko wiem i jade niemalze dokladnie tak jak piszesz... z tymze raz zlamalem swoje zasady o odpalaniu niezidentyfikowanych plikow i teraz mam... chodzi mi o programy, ktore postawia na nogi niemalze zabity przez wirusy i spyware system... narazie udalo mi sie doprowadzic do pelnej stabilnosci i szybkosci systemu offline, jednak kazde wlaczenie netu powoduje dziwne jego zachowanie... stad moja prosba o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zalecam format, instalka systemu od nowa.

2. SP2 + ew. nowsze łatki.

3. Zmiana nazwy pliku "iexplore.exe" na dowolną inną nazwę.

4. Używanie Opery + dodatków blokujących okienka (info do znalezienia w temacie o Operze autorstwa sgj)

5. MS AntiSpyware + AdAware + RegCleaner lub Registry Mechanic (linki na forum).

6. Do namierzania i ubijania badziewia przyda się Process Explorer (http://www.sysinternals.com).

7. MKS OnLine + Personal AntiVirus (http://www.free-av.com).

8. Ja osobiście jadę na firewallu z SP2, ale ogólnie zalecane jest coś mocniejszego (Kerio, Sygate).

ad.3 ja IE6 zablokowalem na haslo.. tak ze zadnej www sie z niego nie otworzy procz mks-online

ad.4 opera ma automatyczna blokade pop-up :)

ad.5 do tego dodaj sobie jeszcze etrust pest patrol.. na serwerach sie tego uzywa czesto... i jv16 do usuwania smieci z dysku :)

ad.6 osobiscie wole hijackthis.de :)

 

a tak pozatym to madrze gada... browara mu dac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.4 opera ma automatyczna blokade pop-up

Nom, z pop-upami nie mam problemów. Bardziej wpieniają mnie flashe, szczególnie te perfidne, które otwierają się "ponad" stroną i zasłaniają ją w całości. Np tu na forum. Chociaż loguję się któryś raz na forum z Opery i właśnie zauważyłem, iż te reklamy gdzieś zniknęły.

 

ad.5 do tego dodaj sobie jeszcze etrust pest patrol.. na serwerach sie tego uzywa czesto... i jv16 do usuwania smieci z dysku

O tym pierwszym nie słyszałem - jak będę miał czas, to sprawdzę. Odnośnie drugiego, to o ile dobrze pamiętam, służy to także do sprzątania w rejestrach i kiedyś sobie tym programikiem uwaliłem system - bodajże instalator w Windows przestał działać (obsługa MSI oraz Shield Wizarda). Jeśli zaś chodzi o sprzątanie plików na dysku, to sam (używając Total Commandera) robię to zdecydowanie lepiej, niż niejeden program. Inna sprawa, iż 95% padów systemu to nadmierne obcięcie go :|

 

browara mu dac

Twoja wypowiedź przypomniała mi, że mam w pokoju 3 piwa i pasuje przynajmniej jedno z nich wypić. Wasze zdrowie Tweakowcy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega. Naprawde nie uzywac IE.

Dla porownanie instalowalismy system mnie wiecej w tym samym czasie z qmplem, (kaspersky antivir i firewall oras ad-aware i spybot na obu kompach). Zasadnicza roznica to taka ze ja uzywalem firefoxa on IE. Wiem ze nie jest to moze wiarygodny test ale moj kolega po ponownym formacie polubil firefoxa i postawil krzyzyk na IE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, z pop-upami nie mam problemów. Bardziej wpieniają mnie flashe, szczególnie te perfidne, które otwierają się "ponad" stroną i zasłaniają ją w całości. Np tu na forum. Chociaż loguję się któryś raz na forum z Opery i właśnie zauważyłem, iż te reklamy gdzieś zniknęły.

Na to jest w operze sposób: F12: wyłącz obsługe wtyczek - i już żaden flash nie wyskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ShKieLet

Mój sposób na uciążliwe szpiegi jest taki : SpywareBlaster,SpyBot,ADAware,Cwshredder,HijackThis.Zdarzaja sie takie szpiegi ze trzeba uzyc trybu awaryjnego zeby je wywalic ale to rzadko.Mam doswiadczenie w usuwaniu takich syfków u mnie w sieci osiedlowej..ktora sie zajmuje.Generalnie po instalacji systemu trzeba zainstalowac SpywareBlaster,SpyBot i uzyc funkcji ochrona-immunize i protection.No oczywiście najważniejsze to nie używac wbudowanej przeglądarki-syfowładowarki Internet Explorer tylko np Firefox.pozdrawiam

Edytowane przez ShKieLet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche juz czasu minęło od czasu ostatniego posta, ale ja zalecam przede wszystkim Ad-ware 6 i Spybot - Search & Destroy, porobić w nich uaktualnienia, do tego Advanced registry optimizer który wyszuka każdy klucz w którym choć troche jest coś nie tak, i przeskanować kilkoma antyvirami online + ewentualnie avast.

 

I jeszcze pytanie może nie zbyt na temat ale nie znalazłem tego nigdzie na forum, mianowicie szukam firewalla który zablokuje wysyłanie IP (np. w gg 7.0 widać bezczelnie) ????

Używam zonealarm, jest dobry ale na ten temat nie ma nic do powiedzenia... z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...