Skocz do zawartości
Der Mensch

Sprzet W Serwisie, Zakupy Sie Szykuja

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie, opinia specjalistów potrzebna mi, szczerze mówiac, na przyslowiowe "wczoraj".

 

Sytuacja jest nastepujaca: miesiac temu wyzional ducha mój obecny - no, niebawem poprzedni - komputer. W srodku mial Athlona 64 3000+ Socket 754, Abita KV8MAX3 i cala reszte dodatków, wszystko w obudowie Chiefteca, bialej nota bene. Po szarpaninie z serwisantem, czlowiek ów wreszcie zaproponowal mi wymiane procesora, plyty i zasilacza na cos porzadniejszego. Co do zasilacza, to raczej sprawa prosta, bo zamierzam przy okazji zmienic obudowe, a wiec Chieftec Dragon Big Tower, tyle ze czarna tym razem, trafi w moje rece. Problem jest jeden:

 

Siedze i siedze nad tym forum, czytam watek za watkiem, i za nic nie moge sie zdecydowac na plyte glówna. W skrócie powiem, co mi jest potrzebne:

 

1. Stabilna praca.

2. Mozliwosci rozbudowy - czytaj "Athlon 64 X2 w planach).

3. Mozliwosc instalacji porzadnego chlodzenia - czytaj (najprawdopodobniej) Thermalright XP90C plus NB1C na mostek pólnocny (bo raczej bedziemy mówic o chipsecie nForce4, a grzeje sie on niczym stare zasilacze od Commodore 64).

4. SLI... nie musi byc, ale sie nie obraze.

 

Po przebiciu sie przez watki o plytach Asusa, Gigabyte, MSI i DFI niemalze na raz, jestem dosc zdezorientowany. Z góry bede wdzieczny za opinie w sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie potrzebujesz LPT i COMa to bierz Abita An8Ultra (bądź SLI wedle wymagań). Jeśli zależy Ci na czymś stabilnym (i nawet świetnym do OC jak za takie pieniądze) to bierz tego ASRocka co mam w podpisie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC raczej robił nie będę, poza tym jak zobaczyłem rozkład elementów na DFI i komentarze HardOCP w tej sprawie... może jednak nie. Popełniam herezję, a i owszem.

 

Ponawiam pytanie: XP90C i NB1C - jakie płyty do tego się najlepiej nadają? Wiem, że Gigabyte ma kłopoty, Asus raczej już odpadł, ale co z MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...