Skocz do zawartości
kuebk

Przesiadka Z S370 Na S478 - Potrzebne Rady...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Sprawa wyglada tak obecnie uzytkuje 1 kompa z opisu... chcialbym go zupgrejdowac do nastepujacych czesci:

 

mobo: msi i865pe neo2 [mam juz ja w domku - plyta pozyczona od kolegi]

proc: tu wlasnie mam najwiekszy problem bo mysle nad kupnem p4 1.6 [sl668] albo p4 1.8 [http://allegro.pl/show_item.php?item=73749800]..

ram: nie mam pojecia... doradzcie cos...

 

i teraz moje pytanka...

1. na ile oc pozwoli mi boxowe chlodzenie :?:

2. potem planuje zmienic na abit ai7... bedzie to dobra zmiana [abit to zawsze abit :P]

3. ewentualnie podajcie jakie steppingi sa dobre do oc dla tych procow... [tzn p4 1.6 i 1.8]

 

w kwestii ramu prosze o rozwazenie jakies tanszej opcji :D hmm.. powiem tak zeby cena nie byla jeszcze jakas kosmiczna...

 

bardzo dziekuje za wasze odpowiedzi... caly czas siedzialem teraz na socket 370 i zabardzo nie jestem obczajony w tych czesciach pod p4... dzieki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o [ciach!]a :lol: ... napisalem to w czym chcialbym zeby mi ktos doradzil a nie napisalem ze wezcie mi doradzcie co jest od tego lepsze... jakbym chcial kupic cos lepszego to bym sie nie pytal tylko bym poszedl do sklepu i kupil sobie czesci... prosze o normalne posty... bo takie mi w niczym nie pomoga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyte mam pozyczona na ile chce... potem kupie abit [raczej ai7] bo narazie bede mial kaske tylko na proca i ram [swieta] jak sprzedam stare czesci to chce za pieniadze ze sprzedazy kupic abita ai7...

 

krecic bede napewno... dlatego sie zastanawiam nad 1.6 albo 1.8 co do serii nie mam pojecia... co myslisz o sl68q :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral na Twoim miejscu tego northwooda 1,8

mialem kiedys takiego "diabla" z tym ze 2,0 krecil sie bez problemu na 3,1ghz :D (na abicie is7)

co do serii to nie mam pojecia, ktore byly najlepsze - mialem jakis czas temu troche northwoodow z demobilu z roznych serii i z roznymi zegarami (od 1,8 do 2,6) i wszystkie ladnie sie krecily (oczywiscie im nizszy zegar tym lepiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koncepcja zapewne jest taka, ze przy dobrych wiatrach ten 1,8 pojdzie na 3,0ghz ;)

dokladnie taka jest koncepcja... proca i ram mam zamiar kupic na swieta [jak bedzie flora :D] mysle ze bede mial na ten cel okolo 400zł wiec tak mniej wiecej 200-250zł za proc i reszta na ram... jak sprzedam stare czesci to kupie AI7 a potem pomysle... i ludzie prosze was nie mowcie mi o jakis celkach d, athlonach, sempronach itp... chce to co napisalem i potrzebuje rad co do serii... bedzie fajne jak to zrozumiecie... dzieki :wink:

 

ja bym bral na Twoim miejscu tego northwooda 1,8

mialem kiedys takiego "diabla" z tym ze 2,0 krecil sie bez problemu na 3,1ghz :D (na abicie is7)

co do serii to nie mam pojecia, ktore byly najlepsze - mialem jakis czas temu troche northwoodow z demobilu z roznych serii i z roznymi zegarami (od 1,8 do 2,6) i wszystkie ladnie sie krecily (oczywiscie im nizszy zegar tym lepiej)

no wlasnie teraz potrzebuje tylko wiedziec jaka serie bede mogl dobrze podkrecic...

 

Co do pamięci... to chyba hinxy D43 tanie i się kręcą (rozumiem że kasy masz mało) na początek 512 styknie.

ja nie zabardzo jestem obczajony w ddr`ach... prosze o jakis link zebym mogl poczytac... a bh-5 nie lepsze :?:

Edytowane przez LuXuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie zabardzo jestem obczajony w ddr`ach... prosze o jakis link zebym mogl poczytac... a bh-5 nie lepsze :?:

A pewnie ze lepsze ale one potrzebuja napiecia !!

ja mam do 2.8 i takie BH5 moge sobie wsadzic w .....

TCCD powinny niezle sie sprawowac :D ale to jusz troszke kosztuje :P

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewnie ze lepsze ale one potrzebuja napiecia !!

ja mam do 2.8 i takie BH5 moge sobie wsadzic w .....

TCCD powinny niezle sie sprawowac :D ale to jusz troszke kosztuje :P

a abit ai7 ma wiecej niz 2.8 vram :?: co to jest tccd :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie zabardzo jestem obczajony w ddr`ach... prosze o jakis link zebym mogl poczytac... a bh-5 nie lepsze :?:

moim zdaniem spokojnie mozesz kupic najtansze kostki PC3200 (400mhz), ktore pojda w dualu, bo przy tym procu i tak beda pracowaly ponizej swojej nominalnej czestotliwosci - gora 166mhz - i bez problemu bedziesz mogl ustawic timingi na 2-2-2-5

nie ma wiec sensu wywalac pieniedzy na kostki, ktorych potecjalu i tak nie wykorzystasz

 

np. takie samsungi: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73255682 tanie jak barszcz i pracuja w dualu :)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary ludzie ci doradzaja a ty wybrzydasz. po pierwsze chcesz kupic starego p4 na magistrali 400 lepiej kupic celkaD lub p4ht.ale p4 wedlug mnie nie jest wart swojej ceny, i jakies mobo(abita). a pamieci winbonda odpadaja bo bez vmoda nie zrobisz z nimi nic a tccd pod p4 lepiej nie kupuj, bo wiele lepiej nie dodza niz hynixD43. u mnie na ic7 250 stabilnie nie chcialy chodzic. kup jakies hynix d43 bo tanie i z 220-240mhz zrobia!

 

a tak wogole to lepiej bys zrobil kupujac jakiegos amd ale jak nie chcesz slyszec to twoja strata;)

pozdro!

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ramu to sam niewiem... ale chcialbym kupic ram tak ze jak bede zmienial proca to zebym nie musial przy okazji zmienic sobie ramu... dlatego mysle nad czyms lepszym... niekoniecznie mowie tu o ramie >500zł. Tak za 200zł gora za 2x256. A co myslicie zeby zamiast AI7 kupic IC7 [bez g] bo na komputroniku roznica to 40zł a na allegro bedzie pewnie jeszcze mniej. Wiec zaczalem sie zastanawiac...

 

no i jeszcze musze zasilacz zmienic... mysle nad Chiefteciem HPC-360-302-DF [nie moge teraz znalezc dokladnego symbolu]

Edytowane przez LuXuS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie zeby zamiast AI7 kupic IC7 [bez g] bo na komputroniku roznica to 40zł a na allegro bedzie pewnie jeszcze mniej. Wiec zaczalem sie zastanawiac...

 

no i jeszcze musze zasilacz zmienic... mysle nad Chiefteciem HPC-360-302-DF [nie moge teraz znalezc dokladnego symbolu]

IC7 ma głównie przwagę nad AI7 w tym, że może pracować z dużo wyższym FSB i z jednoczesną z synchroniczną pracą pamięci (1:1) (chodzi mi tu od 250MHz w zwyż, czyli dla Ciebie będzie to raczej nieosiągalne, chyba że kupisz P4 z 200(800MHz) magistralą). Co jeszcze można dodać, chyba to, że jest gwarantowany PAT, część IC7 sieciówkę ma, tylko nie konicznie musi ona działać.

Co do zasilacza, to polecam niedrogiego Tagana 380W.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza, to polecam niedrogiego Tagana 380W.

niedrogiego tzn :?:

 

na zintegrowanym lanie mi nie zalezy... sieciowke ma ic7-g

a jakbym potem chcial zmienic sobie proca na jakies z fsb 800 to lepiej zebym wtedy mial ic7 a nie ai7... tak :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedrogiego tzn :?:

 

na zintegrowanym lanie mi nie zalezy... sieciowke ma ic7-g

a jakbym potem chcial zmienic sobie proca na jakies z fsb 800 to lepiej zebym wtedy mial ic7 a nie ai7... tak :?:

ad. 1

Na zasilaczu nie warto oszczędzać, lepiej mieć w miarę mocną "elektrownię" w kompie tym badziej jeżeli palanuje się o/c i nie chc się miec przy tym większych kłopotów. A ten model tagana nie jest aż tak drogi.

ad. 2

Gdybyś miał P4 z FSB 200 i chciał go dość znacznie podkręcić i jednoczśnie zachować synchroniczną pracę pamięci, to bezsprzecznie lepszym wyborem będzie Abit IC7. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. 1

Na zasilaczu nie warto oszczędzać, lepiej mieć w miarę mocną "elektrownię" w kompie tym badziej jeżeli palanuje się o/c i nie chc się miec przy tym większych kłopotów. A ten model tagana nie jest aż tak drogi.

ad. 2

Gdybyś miał P4 z FSB 200 i chciał go dość znacznie podkręcić i jednoczśnie zachować synchroniczną pracę pamięci, to bezsprzecznie lepszym wyborem będzie Abit IC7. :wink:

co do plyty glownej to pomysle jak bede wiedzial ile bede mial na nia kasy... a co do zasilacza to raczej wybiore chiefteca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...