Skocz do zawartości
sector

Tagan 480w U01 Vs. Toppower P7 450w

Rekomendowane odpowiedzi

od dosc dlugiego czasu czaje sie na nowy zasilacz. jako ze 29 mam urodziny wpadnie mi troche kasy w rece i bede mogl wreszcie zrobic pozadny zakup :) ostatnio bylem caly czas nastawiony na tagana 480W u01 ( z tego co mowil benito to najlepszy z tych wszystkich taganow, pod wzgledem mocy + halasu a raczej jego braku)

jednak wyszla nowa rewizja toppowera a mianowicie P7. Niby ma tylko 450W ale z tego co sie orientuje to jest lepszy od tagana. jednak jak jest z jego poziomem halasu?

 

jeszcze sie nie zdecydowalem do co zasilacza wiec prosze was o opinie.

 

ceny:

 

toppower p7 450W - 429zl

tagan 480W u01 - 399zl

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dołącze się do pytania i do tego porównania dorzucę jeszcze tagana 480-U15 i Topowera TOP-558P6 ! Wiadomo że Tagan U01 jest najcichszy , ale podobno przy wysokim obciążeniu zdażają mu się zwiechy! I mam pytanie jaka jest różnica w głośności między tymi czterema zasiłkami ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że Tagan U01 jest najcichszy , ale podobno przy wysokim obciążeniu zdażają mu się zwiechy !

W sumie to jak go będziesz bardzo katował to może się powiesić ... na kablach.

 

 

Pozdrowienia dla kolegi i polecam czytać forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dołącze się do pytania i do tego porównania dorzucę jeszcze tagana 480-U15 i Topowera TOP-558P6 ! Wiadomo że Tagan U01 jest najcichszy , ale podobno przy wysokim obciążeniu zdażają mu się zwiechy! I mam pytanie jaka jest różnica w głośności między tymi czterema zasiłkami ?!

po pierwsze radze poczytac forum :P u15 jest glosniejszy od u01 i ogolnie jest slabszy. z 480 niby najlepiej brac tylko tagana bo dobry i w miare tani.

 

swoja droga widze ze nadal nie uzyskalem odpowiedzi. :/ jak nic sie nie ruszy to biore tego tagana z allegro. thx aerial!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh wystarczy że się popełni jeden głupi błąd i od razu go wyśmieją :D! Może i sie powiesi bo podobno dużo ich ma ;)! A chodziło mi o wachania napięć a że źle wyraziłem swoją myśl to już inna sprawa :D! nie znam sie na zasiłkach dlatego właśnie pytam was ! A to że Tagan U01 może nie wystarczać do najnowszych kompów powiedział mi sam Zenfist w mailu z zapytaniem o to jaką zasiłke wybrać :D! A oto jego odpowiedź !

 

Głośność p6, p7 i u15 to praktycznie to

samo, u01 będzie cichszy ale ten zasilacz

nie sprawdza się z nowymi zestawami bo ma

małą sprawność i spada mu stabilność przy

większych obciążeniach.

 

Tak benito , czytałem twój ranking głośności , ale nie było tam p7 , a że nigdzie nie mogłem znależć żadnych jego recenzji więc nie wiem czy może zmienili coś w tej konstrukcji ( np. wentylatory ) , a że Ty się na zasiłkach znasz , i wszystkie testowałeś , więc myślałem że p7 też już zdążyłeś sprawdzić :>!

A mówisz że wg Ciebie najlepsza zasiłka aktualnie na rynku to Topower P6( moge się mylić , ale gdzieś tak napisaleś , bodajże w topicu o Taganie u15 ), nadal podtrzymujesz to zdanie ?!

 

No to tyle , mam nadzieje że tym razem będziecie troche bardziej wyrozumiali dla początkującego tweakowca :D!

Edytowane przez Kaeshiya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze ktos ma ci zmierzyć i udowodnić że gadasz bzdury. :mur:

 

Jeszcze nie słyszałem żeby zasilacz się zawieszał :lol: :lol:

 

Benito jako fachowiec , znawca w sprawach zasilaczy - co sadzisz o tej nowej serii Topowera P7 (450W) ? warto go brac zamiast Topowera P6 ? - moze z jakis spradzonych zrodel wiesz cos wiecej na temat tej nowej serii P7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie gdyby miał w łapach by napisał - zebys sie juz nie miotał

a ty jak nie masz nic sensownego do napisania to nie nabijaj sobie postow czepianiem sie

Po to jest forum aby sie pytac i kazdy ma tu prawo do miotania sie przy wyborze zakupu - zasilacz kupuje sie na troche dluzej niz bulke chleba i o wiele wiecej kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie

 

tylko jedna z niewielu rzeczy jaka odróznia nas od istot "mniej rozumnych " jest umiejętnosc dokonywania wyborów

jesli np. Benito napisze ze najlepiej zrobisz jak kupisz - ot z pierwszego z brzegu modecoma -polecisz i to zrobisz?

 

a byc moze bedzie zartował?? i co wtedy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiscie

 

tylko jedna z niewielu rzeczy jaka odróznia nas od istot "mniej rozumnych " jest umiejętnosc dokonywania wyborów

jesli np. Benito napisze ze najlepiej zrobisz jak kupisz - ot z pierwszego z brzegu modecoma -polecisz i to zrobisz?

 

a byc moze bedzie zartował?? i co wtedy :mur:

 

Benito w porowaniu z Toba jest osoba odpowiedzialna i nie wrobi komgos a tak sobie ( ma poprostu to cos miedzy uszami)- po przeczytaniu wielu jego wypowiedzi ufam to co pisze bo sie sprawdza.

 

A co do zbytecznych twoich wypowiedzi uwazam ze nie jes to temat o "Benito i jego zyciorysie" tylko o zasilaczach wiec powtorze sie - jak nie masz nic nowego do wniesienia w sprawie tematu nie udzialaj sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby ktos cos powiedzial o P7 musza one sie pokazac na testach a najlepiej byc przez osoby orzekajace przetestowane. Inaczej to tylko wrozenie. Tzn mozna sie domyslec ze topower raczej robi krok na przod niz w tyl, ale o ile, jak i czy warto to tylko z testow (szukac). Nie wymagaj opinii na temat czegos czego jeszcze nikt tu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, zasilacza nie testowałem, więc się nie wypowiem. Trzeba by było chociaż zdjęcie bebechów zrobićżeby się wypowiedzieć.

 

Jeśli to to samo co tagan U15 to nie warto brać, jeżeli jednak ma architekturę typu P6 + zmienione chłodzenie to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tu sie podczepie, zeby nie zakladać wtórnego tematu a w sumie o ten zasialacz mi chodzi co sector kupił ... :)

 

 

Ogolnie zauważyłem ze dwie PSU sa bardzo polecane do 400zl -> Topower TOP-526P6 (321zł) i Tagan TG480-U01 (377zł) . w zwiazku z tym ze sprzedałem dziś moje NeoTeca (icon_smile3.gif ) mam pytanko : Czy warto dokładać do Tagana ??? (czytałem ze cichutki) ale ten Topower tez same superlatywy.

 

Czy może kierować sie sie tym ile kasy mam? (a tego jeszcze nie wiem dlatego pytam)

 

który bedzie mi budę lepiej wentylował ? (podejrzewam ze podobnie, czyli srednio oba)

 

w Natężeniu przy napięciu +12V [A] lepszy jest Topower (30A) a Tagan (28A), ale ogolnie podobie wypadają. Podobnie, wiec czy warto dokladać?? o jednym i o drugim jak pisałem piszecie ze sa super itp. Moj sprzet pociagnie na razie i (teoretycznie?) słabszy Topower ale czy jest on słabszy od Tagana ? (czy tylko naklejka?)

 

bede wdzieczny za radę icon_smile3.gif

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt zapomniałem :/ napisz mi jednym zdaniem co z 3.3 i 5v kożysta w kompie? (pytam serio)

 

Ty benito masz tego tagana a P6 testowałeś - czy tak jak piszę bartezjusz naklejka tagana jest troche przesadzona? Warto dokladać (być może troche na siłe bo niekoniecznie musze mieć od razu - modernizacja - MB, CPU obudowy i chłodzenia)

 

dzeki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co poprzednio mówiłem do bartezjusza nie do ciebie.

A P6 testowałem w wersji 450 oraz 520W, tej 420-stki nie miałem w łapach.

A naklejka tagana U01 nie jest przesadzona, tylk ozasilacz ma więcej mocy na linii 3,3 i 5v dlatego ma słabsze +12v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A naklejka tagana U01 nie jest przesadzona, tylk ozasilacz ma więcej mocy na linii 3,3 i 5v dlatego ma słabsze +12v.

zgadza sie

nie twierdze ze tabliczka znam. 480 01 kłamie - wiemy ze zasiłka ta potrafi ciagnąc poteżne konfigi

niemniej jednak p6 zniesie więcej mimo teotetycznie mniejszej mocy (vide 420 czy 450)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że 526 P6 mocniejszy na linii +12v to może i jest, ale na 3,3 i 5v to już nie.

Witaj Benito

 

Tak sie zastanawiam nad Twoja wypowiedzia i mam pewne watpliwosci ( oczywiscie sie moge myslic) - ale gdzies slyszalem ze te napieci typu 3.3 V i 5V beda mniej znaczace w zasilaniu komputerow - szczegolnie +5V ktore ma tylko zasilac elektronike napedow , zlacza USB. Wiec nie musi wytrzymywac one az tak duzych obciazen

Najwazniejsze maja byc napiecie +12V - szczegolnie gdy juz w nowym roku bedzie wysyp procesoro dwurdzeniowych z nowej serii przez Intela i producenci zasilaczy beda teraz coraz wieksza role klasc na stabilizacji i poprawnosci tej linni - prawdopodobnie maja byc dwa trafa do napiecia +12V - o takie sa plany producentow a jak wyjdzie w praniu to sie okaze

 

Zauwazyc juz mozna ze w Taganie U15 zmniejszono obciazenie lini +5V wzgledem seri u22 ( mowa o tych samych mocach zasilaczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu masz zonka stary, bo pomimo tych wielkich proroctw o wielkiej dominacji linii +12v to jeszcze sporo kart graficznych jest zasilane z linii +5v, a +12v jest tylko pomocnicze. Do tego każda karta rozszerzeń pod PCI potrzebuje niższych napięć, dodaj napędy (elektronika), urządzenia USB (firewire) oraz pamięć RAM.

Mój komp szacunkowo w najwyższym ociążeniu pobiera około 105W z linii 3,3 i 5v.

 

Pewne rzeczy nigdy nie będa zasilane napięciem +12v, a intel zawsze robi tak żeby utrudnić życie AMD (i przy okazji producentom płyt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...