Skocz do zawartości
sector

Tagan 480w U01 Vs. Toppower P7 450w

Rekomendowane odpowiedzi

Dodtakowo z +12v pobiera maksymalnie 220W.

niezly potwor - mialem nieco bardziej rozbudowany config na socketA (2 hdd, cdrw, dvdrw, 2x512, r9800, a2zs) i pobor nigdy nie przekraczal ~220W. Chyba ze podajesz obiciazenie w sytuacji gdy kazde urzadzenie w komputerze jest obiciazone w 100% ale to jest praktycznie niewykonalne.. Pomiary przeprowadzalem watomierzem z zasilki CM ACLY450W oraz na podstawie odczytow z licznika pradu. Ale nie o tym jest ten temat wiec koncze offtopic.

 

btw. zawsze oczekiwalem wypowiedzi z Twojej strony w dyskusji na temat poboru pradu oraz mojej akcji przeciwko mani 500 watowych zasilaczy do kazdego kompa. Niestety sie nie doczekalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednoznacznej odopiwedzi nie uzyskałem, ale sporo sie rozjasniło :) chyba będe jednak brał to na co kaska bedzie. Jak sie da to Tagan, jak nie to P6.

 

Tylko mam nadzieje że ten P6 nie jest dużo głośniejszy od Tagana ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie może czy jeżeli przy mocniejszej konfiguracji U01 ma znaczne wachania napięć to jest to podstawą do gwarancji ?! Mam tu głównie na myśli zenfist.pl :)?! Bo jak coś to zawsze jak będzie za mało to można zamienić !

a ja nie rozumiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm niewiem co wszyscy nażekają na nowe tagany mam u22 530 i nienażekam cisza jak makiem zasiał a mam dość mocny konfig 7800GT@ oraz opteron 146@3Ghz. i mase innych rzeczy. napięcia trzyma ładnie ma ustawiane 12v na spilit. Wydaje mi się żę to są naprawde dobre zasilacze. Zastanawia mnie tylko jdeno które były prędzej u15 czy u22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm niewiem co wszyscy nażekają na nowe tagany mam u22 530 i nienażekam cisza jak makiem zasiał a mam dość mocny konfig 7800GT@ oraz opteron 146@3Ghz. i mase innych rzeczy. napięcia trzyma ładnie ma ustawiane 12v na spilit. Wydaje mi się żę to są naprawde dobre zasilacze. Zastanawia mnie tylko jdeno które były prędzej u15 czy u22.

ja super pozytywne opinie słyszałem tylko o U01 - u15 czy u22 już ze zgrzytami - reczka Benito + różne fora. (ale nie to że sa beznadziejne czy cos)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro/pojurze zakup - jak na razie najwięcej plusów znalazłem dla ToPower TOP-526P6 (420W) (cena 321zł i to spory plus)

 

a jak wypada ten Tagan (480-U01) w prównaniu do ToPower TOP-588P6 (450W) ?? (cena Tagan-377 i Topower-399)

Benito mowiles ze testwałeś ;)

 

dzeki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro o Topowerach mowa to ja sie tez przylacze jeszce raz :)

 

Topowery z serii P6 sa w nastepujacych modelach

- TOP-526 P6 420W za 343 zl

- TOP-588 P6 450W za 429 zł

 

Czy te dwa Topowery duza roznia sie moca , jakimis doatkowymi parametrami itp ? bo cena prawie 100zl wieksza za 30 Watt mocy

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uwazam ze mania 500w zasialczy jest uzasadniona poniewaz lepie raz kupic drogi zasialcz i miec zglowy kupowanie nastepnego po zmainie cpu czy grafy :P

 

pamietaj kupjac tani placisz 2 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uwazam ze mania 500w zasialczy jest uzasadniona poniewaz lepie raz kupic drogi zasialcz i miec zglowy kupowanie nastepnego po zmainie cpu czy grafy :P

 

pamietaj kupjac tani placisz 2 razy

tylko standardy, wtyczki, końcówki i inne śmery-bajery tez sie zmieniają co jakiś czas ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się o Taganach już pozytywnie wypowiedzieć nie mogę. Właśnie wietrze pokój. Odszedł z hukiem i dymem Tagan 420W U01 :( . A był taki cichy, cieszyłem się z tego jak głupi. Głośnawy ale w pełni sprawny i stabilny ModeCom CWT wrócił z powrotem do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się o Taganach już pozytywnie wypowiedzieć nie mogę. Właśnie wietrze pokój. Odszedł z hukiem i dymem Tagan 420W U01 :( . A był taki cichy, cieszyłem się z tego jak głupi. Głośnawy ale w pełni sprawny i stabilny ModeCom CWT wrócił z powrotem do kompa.

zawsze znajdzie sie jakis felerny egzemplarz :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze znajdzie sie jakis felerny egzemplarz :!:

Ta, wróciłez ze sklepu gdzie go kupiłem.

Sprzedali kilka Taganów (bo mają je od niedawna w ofercie) w tym większość 380W. Mój był drugim spalonym 420W w ciągu miesiąca. :( .

Pod jednym względem Tagan jest świetny - cisza, ale z drugiej strony jest to pierwszy zasilacz który mi się spalił. A przeszedłem przez 3 Codegeny, 1 Feel, 1 fsp, 1 ModeCom CWT i tego Tagana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej 588 P6 ?

niestety to 80zl wiecej, a nikt na razie nie przekonał mnie ze warto dokładać. z cisza tez nie wiem jak....

 

na razie zamowilem ten 526 ale zdanie zmienic moge :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, wróciłez ze sklepu gdzie go kupiłem.

Sprzedali kilka Taganów (bo mają je od niedawna w ofercie) w tym większość 380W. Mój był drugim spalonym 420W w ciągu miesiąca. :( .

Pod jednym względem Tagan jest świetny - cisza, ale z drugiej strony jest to pierwszy zasilacz który mi się spalił. A przeszedłem przez 3 Codegeny, 1 Feel, 1 fsp, 1 ModeCom CWT i tego Tagana.

ja mialem kiedys 3 dyski wdc. padaly mi jeden po 2gim co kilka miesiacy ( powiedzmy 3 ) potem kupilem maxtora 160gb ktory byl juz popsuty w momencie zakupu ;) pech? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pech, wadliwa seria, może ktoś sobie wymyślił, że na polski rynek pójdą z odrzutu lub poserwisowe. Nie wiem.

Ale przejrzałem sobie temat o padających zasilaczach no i wynika z niego, że po Codegenie, Megabajcie i paru innych noname jest długo, długo nic, no i Tagan razem z Chifem przodujące wśród markowych. Ale wydaje mi się, że Taganów jest sporo mniej niż Szefów wśród użytkowników forum. Co o tym można myśleć ?? A dodatkowo w kilku przypadkach Tagan zabrał coś ze sobą - a to grafe a to dysk. A to już przegięcie - po to się kupuje dobry sprzęt, żeby przynajmniej zabezpieczenia zadziałały.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti, miales ta nowsza wersje z PCIx, rozlaczana wtyczka 20/24pin, itp? Wlasnie wymienilem Enermaxa na takiego Tagana 480W, bo potrzebuje -5V dla boosterka i zastanawiam sie, czy to dobry byl pomysl, juz ktorys raz slysze o padnietym (moj tez jest z wymiany serwisowej - ale nowka niesmigana)...

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa wtyczka do 20pin (czyli 20+4pin)

2 wtyczki po 4pin (12V do płyty głównej)

wtyczka ekranowana do grafiki pcie

wtyczka ekranowana do hdd/grafy na agp

2 x sata (abo 4xsata - nie pamiętam, potrzebowałem 1 szt.)

dużo wtyczek do hdd.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie wbija sie na salony seia P7? juz o tym wpominał sector na początku, ale czy ktoś czym sie one rożnia od p6? czy narazie to temat tabu (lub cośtam takiego?)

 

druga rzecz: jak bym tak srenio uważnie czytał forum to doszedł bym byc może do wniosku ze Tagany to srednio udane zasilacze... czesto psujące sie...

 

a do do mojego zakupu: jutro sie zdecyduje... Jak bedzie kasa to może 80zl dorzuce do tego 586, 2linie, mocniejszy, tez podobno cichy no i 80zl wiecej. wiekszy zapasik bedzie. jeszcze tylko o tych 2 liniach 12v poczytac musze, czy to sie opyla w ogole ... ( a strona zenfista nie działa)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym przetestował dla was tego P7 ale przy ostatnio funkcjonujacych portalach to niedługo w ogóle zrezygnuję z testowania czegokolwiek.

 

Najgorzej jest z tym, że jakiśserwis obiecuje ci opublikować recenzje, ty wkładasz w to dużo pracy i potem jeszcze świecisz za nich oczami że nie ma tego na czas. Jużdrugi miesiąc walcze z MOd-Planet zeby mi puścili na stronę test Topowerów P6, grrrr

 

Z takim nastawieniem to niestety nie wróżę im świetlanej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym przetestował dla was tego P7 ale przy ostatnio funkcjonujacych portalach to niedługo w ogóle zrezygnuję z testowania czegokolwiek.

 

Najgorzej jest z tym, że jakiśserwis obiecuje ci opublikować recenzje, ty wkładasz w to dużo pracy i potem jeszcze świecisz za nich oczami że nie ma tego na czas. Jużdrugi miesiąc walcze z MOd-Planet zeby mi puścili na stronę test Topowerów P6, grrrr

 

Z takim nastawieniem to niestety nie wróżę im świetlanej przyszłości.

imo zenfist powinien zamieszczac na stronie recenzje zasilaczy. swoja droga o tym p7 nigdzie na necie nic nie znalazlem :/ Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...