Skocz do zawartości
sector

Tagan 480w U01 Vs. Toppower P7 450w

Rekomendowane odpowiedzi

ok, dzieki wszytskim za rady! Juz praktycznie zdecydowany, wezme chyba tego P6 526 (juz czeka na mnie - jak wczescniej mowilem zamowilem go 3dni temu)

 

ale jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi: (korzystałem z kalkulatorków mocy np link ze strony zenfista - ponad 330W mi wyszło)

JAKI ZAPAS MOCY MI ZOSTANIE Z TĄ ZASIŁKA I TAKIM KONFIGIEM (+opcja dysk, mocniejsza grafa)

 

-Opteron 144 (vcore 1.55v,1.6v - OC ile sie da)

-an8-ultra

-2x512 d43

-sata2 200gb Sasmung

-NEC 3520

-fdd

-6600 turboforce (pasywne) (opcja:w styczniu cos kolo 6800GS + ciche chłodzenie)

-katra muzyczna na oddzielnej płytce (komplet od abita) (opcja: Audigy2)

-opcja: w styczniu drugi dysk (tez cos koło 200gb sata2)

-5/6 wiatraków w obudowie (92/120mm fander)

-może drukarka

-mysz USB, klawiatura PS/2

 

dzięki!

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duży zapas mocy, te kalkulatory mocy obliczają maksymalną moc które urządzenia mogą pobierać i pewnie jeszcze troche watów na zapas dodają.

Jaka jest szansa na to, ża wszystko w kompie naraz pociągnie prąd ma maxa - baaardzo niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myśle że sporo zsotanie ale zapytać w sumie nie szkodzi :) podejrzewam że moj komp używa po maxie 200W i 400W przez nabliższy rok nie powinien zeżreć ;)

 

to cie jeszcze pociesze - wszyscy producenci czy to procesorow czy tez chipsetow graficznych daza do tego aby obnizyc poziom pobieranego pradu i to sie udaje - na poczatku 2006 ma wyjsc nowy procek Intela z seri 8xx ktory ma pobierac o wiele mniej prady niz dotychcasz z serii 8xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu Prescotty też miały pobierać mniej prądu, a wiemy ile żrą.

No chyba że w końcu wezmą się za udoskonalanie Centrino.

 

te nowe maja byc z serii 9xx i nazywac sie Presler

Największą zmianą w stosunku do dotychczasowych procesorów dwurdzeniowych będzie przejście z technologii 90nm na 65nm (zmniejszenie jądra o 50%), zwiększenie pamięci L2 do 2MB na rdzeń i nowy sposób pakowania – dwa oddzielne jądra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te nowe maja byc z serii 9xx i nazywac sie Presler

Największą zmianą w stosunku do dotychczasowych procesorów dwurdzeniowych będzie przejście z technologii 90nm na 65nm (zmniejszenie jądra o 50%), zwiększenie pamięci L2 do 2MB na rdzeń i nowy sposób pakowania – dwa oddzielne jądra.

ja poczekam, zobacze, marketingowi Intela mowi na razie "nie" :rolleyes:

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mów hop :wink:

 

yonah juz pokazał na co go stac (a stac na wiele -notabene przy znacznie mniejszym poborze W niz x2)

heh, wjak Intel coś rozsądnego zaproponuje to NIE nie powiem, czemu nie :wink:

 

ale chyba Intel kidys już cos takiego rewoucyjbego zaproponował (nie pamietam jak sie nazywało) i do masówki nie trafiło. Cena i dostepność tez jest ważna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

widac z tego ze nowe Tagany mja tylko dwa napiecia +12V , zmniejszono ich obciazalnosc co mnie dziwi gdyz teraz coraz bardziej sie stawia aby jednak 12V mialo wiecej amperkow

 

Teraz tylko trza poczekac na testy - jak bedzie trzymac napiecia pod obciazeniem , jak z glosnoscia tego wentyla ? ale jezeli chodzi o moc to wedlug wyzej wymienionej specyfikacji ma mniej amperkow niz 420 P6

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pech, wadliwa seria, może ktoś sobie wymyślił, że na polski rynek pójdą z odrzutu lub poserwisowe. Nie wiem.

Ale przejrzałem sobie temat o padających zasilaczach no i wynika z niego, że po Codegenie, Megabajcie i paru innych noname jest długo, długo nic, no i Tagan razem z Chifem przodujące wśród markowych. Ale wydaje mi się, że Taganów jest sporo mniej niż Szefów wśród użytkowników forum. Co o tym można myśleć ?? A dodatkowo w kilku przypadkach Tagan zabrał coś ze sobą - a to grafe a to dysk. A to już przegięcie - po to się kupuje dobry sprzęt, żeby przynajmniej zabezpieczenia zadziałały.

Weź pod uwagę ilość sprzedawanych zasilaczy. Tagan jest obecnie najlepiej sprzedającą się marką zasilaczy w polsce, dlatego nawet jeżeli procentowa ilość uszkodzonych egzemplaży jest bardzo niska to pomnożona przez ilość sprzedanych daje Taganowi jedno z lepszych miejsc w rankingu uszkodzonych zasilaczy. Niestety ranking ten nie uwzględnia w żadnen sposób tego czynnika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę ilość sprzedawanych zasilaczy. Tagan jest obecnie najlepiej sprzedającą się marką zasilaczy w polsce, dlatego nawet jeżeli procentowa ilość uszkodzonych egzemplaży jest bardzo niska to pomnożona przez ilość sprzedanych daje Taganowi jedno z lepszych miejsc w rankingu uszkodzonych zasilaczy. Niestety ranking ten nie uwzględnia w żadnen sposób tego czynnika :/

 

Zenfist zauwazylem ze masz Topowery P7 na stanie swoim - czyzbys mogl spisac z tabliczek znamionowych ich parametry , dlugosci kabli itp ? - i ukatualnic swoj opis tych P7 ? - bo teraz to jakby sie kupowalo kota w worku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfist zauwazylem ze masz Topowery P7 na stanie swoim - czyzbys mogl spisac z tabliczek znamionowych ich parametry , dlugosci kabli itp ? - i ukatualnic swoj opis tych P7 ? - bo teraz to jakby sie kupowalo kota w worku

Opis 450P7 uaktualnimy w poniedziałek, bo poprzednia dostawa rozeszła się na pniu i nie zdążyłem nic zrobić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te slynne "słowo od Zenfista" ? moze przetestujesz go ?

Recenzja będzie zamieszczona jak tylko naprawimy platformę do testowania zasilaczy. Obecna wyzionęła ducha podczas testu nowego enermaxa liberty.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja będzie zamieszczona jak tylko naprawimy platformę do testowania zasilaczy. Obecna wyzionęła ducha podczas testu nowego enermaxa liberty.

 

zlosliwie moge dodac ze poprosu moc liberty przerosla mozliwosci platforym nic tylko brac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...