Skocz do zawartości
sector

Tagan 480w U01 Vs. Toppower P7 450w

Rekomendowane odpowiedzi

Gotowe. :-) http://zenfist.pl/pID/243.htm Postaram się jeszcze zrobić zdjęcia wewnątrz zasilacza, jednak muszę najpierw otrzymać zgodę od disty. B) Szkoda tylko, jeżeli model ten już za miesiąc znike ze sprzedaży z tego samego powodu co 558P6 EZ i 628P6 EZ - za droga produkcja i za małe zainteresowanie :cry:

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem od zasilaczy z pewnością nie jestem, ale zainwestowałem 345zł w Tagana 480-U22 i jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Wszystko zależy od tego jaką masz konfigurację kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem od zasilaczy z pewnością nie jestem, ale zainwestowałem 345zł w Tagana 480-U22 i jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Wszystko zależy od tego jaką masz konfigurację kompa.

po 1sze mam wc;) a w nowym zasilaczu z 3letnia gwara nie wymienie wiatraka, wiec jak tagan to chyba tylko u01 :D po 2gie, do mojego obecnego kompa raczej styknie to co mam, ale chiefa bede musial oddac ojcu na dniach, wiec chce kupic cos przyszlosciowego, a po 3cie tak jak w temacie :P czy oplaca sie wydawac ponad 400 zl na tego p7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli pytanie do fachowcow... w ktory z zasilaczy oplaca sie zainwestowac kase? :D

 

Jezeli masz dobrze chlodzona obudowe to bierz jakis Tagan z serii u22

Jezeli slabo chlodzona to bierz Tagan u15

 

Topowery tez sa dobre ( ciut wydajniejsze od Taganow) tylko patrzac po ofercie w sklepach te Topowery sa malo znane , malo ich jest , a jak sa to raczej nie na stanie magaznowym tylko sprowadzane na zamowienie

Nowa seria Topower P7 moze cos nowego wniesc - przyczyniajac sie ze Topowery z tej serii beda ogolno dostepne wszedzie ale to zlaezy co one tak naprawde w sobie maja - bo moze konstrukcja podobna co P6 tylko zmieniono wentylacje na jeden duzy wentylator - ale na to to trzeba poczekac az ktos z robi fotki z srodka zasilacza , przetestuje go itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli pytanie do fachowcow... w ktory z zasilaczy oplaca sie zainwestowac kase? :D

Do jakiej konfiguracji... I zależy kto płaci za prąd ;D Bo główna różnica w stosunku do P6 to znacznie wyższa wydajność. Reszta to kosmetyka.

 

1. Top 420W P7 nie bedzie ? [edit]

2. Top P7 450W ile ma dB przy min i max obciazeniu i czy jest cichszy od Top 420W P6 ?

1. Dostałem właśnie informacje, że będą 420P7

2. Na obecną chwilę dysponujemy miernikeim natężenia dźwięku, komora bezechowa jest dopiero w budowie. Niestety aby zmierzyć natężenie dźwięku poniżej 30dBA trzeba już komorkę. Więc na razie możemy jedynie porównywać głośność zasilaczy pomiędzy sobą. Sprawdzę w poniedziałek w firmie dane obu zasilaczy i wrzucę na forum.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rowniez ja jestem na kupnie zasilacza :>

 

Sprzecik to :

DFI LP nF4 SLI-D // Venice E3 3000+ ( bedzie krecony :> ) // MSI 6600 DIAMOND - czyli defakto GT ;]

2x 512MB 200MHz 3200 Hynix D43 // Freezer 64 // Ricoh MP 7200A@7220A // Segate 40 Gb

 

 

No i dylemat - Tagan 480 W, P6 czy P7 ? Czekam na was specjaliści ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej konfiguracji... I zależy kto płaci za prąd ;D Bo główna różnica w stosunku do P6 to znacznie wyższa wydajność. Reszta to kosmetyka.

1. Nie i niebawem skończą się również 450P7

2. Na obecną chwilę dysponujemy miernikeim natężenia dźwięku, komora bezechowa jest dopiero w budowie. Niestety aby zmierzyć natężenie dźwięku poniżej 30dBA trzeba już komorkę. Więc na razie możemy jedynie porównywać głośność zasilaczy pomiędzy sobą. Sprawdzę w poniedziałek w firmie dane obu zasilaczy i wrzucę na forum.

A mozesz powiedziec w takim razie jak ma sie glosnosc u01 do p7? I jak duza roznica jest miedzy malym i duzym obciazeniem zasilki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rowniez ja jestem na kupnie zasilacza :>

 

Sprzecik to :

DFI LP nF4 SLI-D // Venice E3 3000+ ( bedzie krecony :> ) // MSI 6600 DIAMOND - czyli defakto GT ;]

2x 512MB 200MHz 3200 Hynix D43 // Freezer 64 // Ricoh MP 7200A@7220A // Segate 40 Gb

No i dylemat - Tagan 480 W, P6 czy P7 ? Czekam na was specjaliści ;]

ja również stoje przed wyborem zasiłki do identyczneo konfigu (nie dokładnie) co kolega bart123

i najbardziej jestem za topowerkiem p6 450W, ten nowy p7 jakiś taki słabszy na wszystkich liniach o ok. 20W

a też niewiadomo jak z wydajnością tego 12cm wiatraka

(no chyba ze na tylnej sciance sam nalepił bym jakiegoś fendera 92 na te kratki co by lepiej wymuszał owiew powierza wewn zasiłki, kazdy zna te wiatraki :D )

było wcześniej pisane chyba tu albo w sąsiednim temacie "cisza-prioorytet" że jeden 12cm nie jest dobrym rozwiązaniem

(powietrze w martwych punktach stoi tylko w zasilce )

raczej jestem bardziej skłonny za tunelem typu push-pull jak w p6 no i zdziebko większą jego mocą.

Jak na moje zdanie zapatrują sie experci (userzy również) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz powiedziec w takim razie jak ma sie glosnosc u01 do p7? I jak duza roznica jest miedzy malym i duzym obciazeniem zasilki?

Ja mam U01 tylko ze wersje 420W. Tagan zasila: venice 3000+@ 2,4ghz ( 1,25V :lol: ), 4x512, msi neo2 platinum, 9800xt (440/385), 2x optic, baracuda 7200.8 250GB + WD 80Gb + karta TV.

 

I co? I nic. idealnie smiga, doslownie nieslyszalny jest, no moze przesadzilem ale jest najcichszy w calym kopie. Zapomnialbym komp byl takze bardziej meczony, tzn. na venicie w "szyczytowych momentach" bylo nawet 1,6V. Jeszcze nigdy tagan nie powiedzial "nie mam sily", nie mam resow, bsod (chyba ze w taimingach cos zle ustawie), nieprzewidzianych skokow napiec.

 

Co do obciazenia, nie wiem albo nigdy nie mialem duzego obciazenia dla tagana, albo to co potrzebuje moj komp to za malo (wedlug kalkulatorow ~350-360W w najtrudniejszych chwilach) aby tagan musiał się rozkręcac.

 

Czy trzeba cos dodawac? Przypomianam ze mam wersje 420W ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się króciutko - mam Tagana 480W U01 i ciagnie to co w podpisie na niemalże idealnych napięciach +5 i +12V. Jedyne do czego mogę sie przyczepić to spadek na linii +3,3V ( 3,20-3,22 na mierniku) - jednakże musze zauwazyć , że mam "potwora" na PCI w postaci tandemu dysk-kontroler SCSI, a dodatkowo X-Fi, które do małożernych nie należy.

 

Jednym słowem Taganik otrzymuje moją rekomenację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja będzie zamieszczona jak tylko naprawimy platformę do testowania zasilaczy. Obecna wyzionęła ducha podczas testu nowego enermaxa liberty.

Czy wszystkie exermaxy liberty są takie czy też trafił Ci się wadliwy egzemplarz ? Zauważyłem, że od czasu tego testu minęło już trochę czasu a ta seria enermaxa nadal nie jest dostępna w sklepie zenfist.pl. Czy to znaczy że ich nie ma w Polsce czy też są kiepskie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...