Skocz do zawartości
sawyer188

Biologia Chemia Fizyka

Rekomendowane odpowiedzi

No dokladnie, skad ja to znam :D Dzisiaj rano obiecalem sobie, ze wezme i wyryje na zaliczenie a tu... nie ma z czego k... sie uczyc :huh:

 

Maturka? Fizyka i matma.

Korki? Przydaloby sie cos ^_^

 

Z fizyki polecam "Notatki z lekcji" wydawnictwo Omega. Wszystko gotowe do rycia, bez tracenia czasu na segregacje co potrzebne a co nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktos pomóc? otóż jak otrzymac następujące związki:

NaCl

KCl

HgCl2

NaNO3

KNO3

Ca(NO3)2

Ca3(PO4)2

CaSO4

MgSO4

CuSO4

CaCO3

Na2CO3

MgCO3

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Zadanie to jest z działu SOLE.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktos pomóc? otóż jak otrzymac następujące związki:

NaCl

KCl

HgCl2

NaNO3

KNO3

Ca(NO3)2

Ca3(PO4)2

CaSO4

MgSO4

CuSO4

CaCO3

Na2CO3

MgCO3

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Zadanie to jest z działu SOLE.

Pozdrawiam B)

kwas+zasada=> sól

i teraz: kwasy maja wodor a zasady grupe oh

przy czym sol sklada sie z:

[czesc z zasady][czesc z kwasu]

rozdzielasz, dopisujesz do zasad oh do kwasu h wedlug wartosciowosci czynnikow i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fizyka lubilem ja dopuki nie nadeszla elektromagnetyka czy jak tam to sie zwje :| jeb... tranformatory zasady lewej prawej reki.... ferromagnesy :| dostalem 2 we wtorek pisze porawe :)

mam nadzieje ze optyka jest prostsza :)

 

ejj a tak BTW dalibyscie mi skany waszych zeszytow ? z gim bo moj jest troche pusty :)

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Bardzo lubie fize, matme ale biologi coś nie trawie:(Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób się uczycie?czy jak przychodzicie ze szkoły to od razu bierzecie się za lekcje? Czy póżniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Bardzo lubie fize, matme ale biologi coś nie trawie:(Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób się uczycie?czy jak przychodzicie ze szkoły to od razu bierzecie się za lekcje? Czy póżniej?

Ja robie odraz a potem idę sobie pospać. A potem do oporu komp. Moje profesor moja że biologie trzeba wykuć. I ja też tak do tego podchodzę. Czasami są tematy że da się na logikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrze zdać maturę z biologii najlepiej krozystać z książek Waldemara Lewińskiego (Operon) i z testów maturalnych również a operonu. Wiem z doświadczenia ;)

podpisuje sie pod tym dobre na sprawdziany :twisted2: uu to wsółczuje ci misiek takiej nauczycielki:D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze temat fajny i odkopany. Dobra ja chodze do pierwszej klasy LO profil Bio-Chem. A co do sposobu nauki to mam taki że nie ucze się wiele godzin tylko systematycznie i robiąc przy tym inne rzeczy(bo jak długo się ucze to mam gorsze efekty sprawdzone :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Mam takie zadanie:

 

Klocek zsówa się po równi pochyłej o długości 10m i wysokosci 5m. Tarcie wynosi 0.1 masy klocka. Z jakim przyspieszeniem zsuwał się klocek, gdy g=10m/s^2

 

I za chorobe nie wiem jak je rozwiązać. Gdyby była podana masa klocka to by nie było problemu ale tak...

 

Czy mógłby ktoś to wyliczyć i wyjaśnić mi to w ludzkim języku bo nic nie rozumiem z tego. Aha, to co podałem jest pełną trescią zadania. A i żeby nie było: TO NIE JEST ZADANIE DOMOWE. Chce rozwiązać to zadanie żeby zrozumieć w czym popełniłem błąd na sprawdziannie bo kolo od fizy nam tego nie tłumaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_gringo_dado: w tym zadaniu brakuje masy, bo mamy 1 rownanie z 2 niewiadomymi:

 

a=mgsin(alfa)-m^2gcos(alfa)/10 ;(alfa)=30 st.

a=m/2-m^2*(pierw.3)/2

 

z tego widac ze masa jest uzalezniona od przyspieszenia i bez znajomosci masy tego sie nie da wyliczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wyszło a=0,4g :D

 

1. sin(a)=1/2

2. F=am (ogolnie)

3. F(wypadkowa) = F(1)-T {F(1) - sila zsuwająca)}

4. F(w) = 0.5mg - 0.1mg {z sin(a) = 1/2 i z T = 0,1 mg => no własnie, tarcie to nie 0,1 masy, tylko ciezkaru klocka!!!)

5. F(w) = 0.4mg

6. ma = 0.4mg

7. a = 0.4g

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wyszło a=0,4g :D

 

1. sin(a)=1/2

2. F=am (ogolnie)

3. F(wypadkowa) = F(1)-T {F(1) - sila zsuwająca)}

4. F(w) = 0.5mg - 0.1mg {z sin(a) = 1/2 i z T = 0,1 mg => no własnie, tarcie to nie 0,1 masy, tylko ciezkaru klocka!!!)

5. F(w) = 0.4mg

6. ma = 0.4mg

7. a = 0.4g

Właśnie nie. Tarcie to 0.1 MASY. Tak przynajmniej było w zadaniu którego treść podałem. Też myślałem, że chodzi o ciężar dlatego spytałem się faceta od fizy i powiedział że chodzi o mase.

 

A z tych wiliczeń o ile dobrze zrozumiałem wychodzi

 

a=0.4g=0.4*10m/s^2=4m/s^2

 

tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrozumialem ze wartosc tarcia stanowi 0.1 wartosci masy klocka(np. klocek wazy 1kg to tarcie wynosi 0.1), jesli chodzi o ciezar (a to pewnie nauczyciel mial na mysli) to nalezy rozwiazac to zadanie jak Ghazi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blagam o pomoc! i szybka odp:

Mam narysowac 6 rysunkow zwierciadel narysowal 5 ale nie umiem 1 mianowicie narysowac strzalke w soczewce wkleslej lezaca za punktem O na osi glownej i nie wiem jak to zrobic :(

Help :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie obraz robi sie na tej samej zasadzie, pozatym znalezienie tego na google to kwestia kilku chwil.

Ale skoro twierdzisz ze nie masz pojecia to trzymaj : Grafika:Concavo_1.png

Aha i domyslam sie ze ci chodzi o zwierciadlo wklesle, a nie o soczewke ;]

Edytowane przez Unio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam skanera a to chyba jest w 3gim..

Nie w 2 klasie:)Przynajmniej u nas:)Szkoda że nia masz:(Nacie może jakąś bardzo dobrą metode nauki i jakie książki mogą pomuc?(chodzi mi o chemie i fizyke 2gim)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie książki mogą pomÓc?

...z tego, co widziałem, to do chemii na poziomie i gim i liceum książki są lekko mówiąc do <gluteus maximus> Jeżeli potrzebujesz czegoś z organy, a masz znajomego na państwowej wyższej uczelni (dostęp do biblioteki uniwersyteckiej), to najlepiej jest wszystko wyjaśnione (właśnie wyjaśnione, a nie omówione na zasadzie "bo tak ma być") łącznie ze schematami/obrazkami w McMurry - taka biblia do organy. Z nieorgany niewiele jest do wyjaśniania, więc to jest kwestia obrycia materiału (chyba że jakiś sadysta omawia np. kompleksy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie obraz robi sie na tej samej zasadzie, pozatym znalezienie tego na google to kwestia kilku chwil.

Ale skoro twierdzisz ze nie masz pojecia to trzymaj : Grafika:Concavo_1.png

Aha i domyslam sie ze ci chodzi o zwierciadlo wklesle, a nie o soczewke ;]

 

potrzebuje teraz pomocy z szoczewek jaka fraze wpisales w wikipedi plzzz o odp

z gory thx! niech kazdy kto wie pisze ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...