Skocz do zawartości
File

Dfi I Dyski Serii Maxtor

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.dfi-street.com/forum/showpost.p...5&postcount=107

 

Co tu bede duzo mowic, a myslalem, ze zasilacz byl za slaby a tu sprawa sie gladko rozwiazala. Maxtory serii DM10 / Maxline 3 nie sa kompatybilne z plytami DFI sam po tygodniu walki dopiero dokopalem sie do tego posta na dfi-steet zupelnie zalamany, ze moja plyta jest do wyrzucenia. Raz zaryzykowalem i kupilem Maxtora, bo wczesniej 2 caviary mi szlak trafilo i bede do caviara musial wrocic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poszlo. Po prostu jak masz Maxtora to system Ci wstaje i wiesza sie podczas wykrywania dyskow twardych. Tydzien spedzilem glowiac sie o co chodzi. Raz go wykrywalo, raz nie, w sumie czesciej nie. Jak sie odpielo drugi dysk to sie wykrywal, ale byl Blue screen itp. Zasilacz 600W tez nic nie dal (stary 400W) az w koncu go wy*.*lem i czekam na Caviara... heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tyczy sie ogolnie Maxtorow. Site to dfi-street.com, a do tego na koniec komentuje gosc z plyta DFI UT SLI-DR ktory ma 2 Maxtory.

 

Przy okazji DFI : "I was wondering if any steps have been taken by DFI to help remedy Maxtor's fault" -> czyli DFI tez dotyczy, a ogolnie jest mowa o NF4 i Maxtorach. Rzucilem w temacie DFi bo sam przez to przeszedlem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie z DFI i nie z maxtorem -ale ogolnie cos wydaje mi sie ze NF4 i SATA1/2 sie chyba nie lubia - ja mam AN8-ultra i Samsunga SATA2 i WinXp nie moge na nim instalować. wczesniej majac Gigabyte na nf4-4x mialem problemy z maxtorem Sata1 (musialem go odsprzedać), i z tym Samsungiem tez (dzialal TYLKO na sterach od gigabyte a od nvidia nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam 2x 80Gb Maxtor'a SATA1 w Raid0 i na wszystkich płytach [DFI LP UT Ultra-D, Gigabyte K8NS, MSI K8N NEO LSR, Asrock P4V88 & P4V88+, Abit IC7-G] i nie miałem nigdy żadnego problemu z dyskami, widocznie Maxtor coś sknocił w najnowszych liniach :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o dyski serii Maxline 3 i DiamondMax 10. Jak poczytac w internecie jakie cuda sie dzieja na tych dyskach to hej. Gina dane, mnie przynajmniej sie komp nie bootowal tylko wieszal sie podczas wykrywania urzadzen SATA niby ponoc wylacznie NCQ pomaga jak to ktos tam pisal, ale nie we wszystkich przypadkach... Ja teraz czekam na Caviara i zobaczymy co sie stanie teraz, a ta 160GB musze sprzedac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Diamonada max 10 sat 300gb. Niby ok ale po zainstalowaniu driverow sata komp sie resetuje przy starcie xpeka. Jade wiec na systemowych a te sa wolniejsze. Poszukam jakejs 400-setki wd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro kupuje 200GB WD az jestem ciekaw. A u siostry na Gigabycie, ale obslugujacym tylko standard SATA dziala bez problemow hmm...

 

Tobie przy driverach dziala, mi sie komp nie bootowal z tym dyskiem. Jak go rozkrecilem i skrecilem to wykrywal, ale potem 1 restart i znikal bez mozliwosci znalezienia go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah kupilem Caviara 200GB SATA II - > ZERO PROBLEMOW. Maxtora opierdzielilem juz. Nigdy wiecej...

też miałem go brać... ale nie mieli na stanie więc Samsunga wziołem i XP nadal zainstalwać nie moge ... trzeba było poczekać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...