Skocz do zawartości
0rafik0

Di 524 I Duży Problem Z Konfiguracją.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Moj problem może dla co niektórych wyda się śmieszny i prosty, jednak mnie trochę zajeło zanim się poddałem , więc teraz proszę o pomoc.

 

Więc mam routerek dI 524 D Linka, Problem polega na tym że niechce routować połaczenia z netem.

 

Najpierw napiszę coś o mojej kablówce..., sygnał dochodzi normalną zwyczajną skrętką, żadnego modemu na końcu, nic..., mam filtrowanie po numerze MAC i stałe IP przypisane przez providera,

 

Więc biorę swój router podpinam skrętkę w WAN [ oczywiście po resecie do ustawień fabrycznych ]

Do routera wpinam w dwa porty LAN kabelki do 2 komputerów.

 

Wchodzę na stronę konfiguracyjną, w zakładce dotyczącej dynamicznego DNS podaje DNS'y podane przez providera, klikam OK.

 

Router sie uruchamia ponownie, Przechodze do zakłądki stałę IP, wklepuje wszystkie potrzebne IP bramy itd...,

Klikam OK i router znów się uruchamia ponownie.

 

Następnie wchodzę do zakadki klonowania MAC'a , więc klonuje sobie numer karty z jednego PC [ jak wspomniałem filtracja po MAC'u ] klikam OK i generalnie wszystko powinno być w jak najlepszym porządku.

 

Pinguje z jednego PC ta router , da rade, z drugiego to samo, Kompy się widzą w sieci, działa udostępnianie drukarek itd...,

 

IP w PC tach przypisuje DHCP,

 

I tak mi się wydaje że powinno działać. No ale jak netu niedzieli tak niedzieli..., Gdzie popełniłem błąd?

 

Dodam że kupiłem jednego DI 524 i się zachowywał jak powyżej, więc uznałęm że jest zepsuty i go oddałem,

 

[ zreszta sam sprzedający ktory był pewny że sprzet jest OK próbował zrobić to samo co ja i też mu niezadziałało, przyznał że router jest uszkodzony , by po sprawdzeniu u siebie zmienić zdanie , bo tam zadziałało ]

 

żeby było śmieszniej kupiłem drugiego DI 524 , nówka nie śmigany i zachowuje się tak samo ...,

 

 

 

 

Jak by ktoś mógł łopatologicznie wytknąć mi moje błędy :) to będe mu wdzięczny...

 

 

Dodam że w momencie gdy próbuje podłaczyć się za pomocą WiFi to analogia jak używając zwykłej sieciówki, sieć wewnętrzna działa, ale netu niema.

 

 

Z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 czy dziala net jesli skretke od providera wlaczysz bezposrednio do sieciowki kompa?

2 ciekawe po co filtrowanie MACa i jeszcze stale IP?he

3 jesli dziala na kompie to napisz...

 

Więc tak :

 

1) Działa, tylko musze wklepać to stałe IP bramy DNSy i takie tam standardowe.

2) Bo Guru od sieci chce być profesionalny :)

3)Działa, jak do wepne skretke do gniazd lan w routerku to też dziala ale wtedy raczej na switch'u i tylko na 1 kompie...

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj reseta routerka walnac i wlaz potem do konfiga

wpiz dane na neta

na kompach ustaw dhcp

nie klonuj maca z jednego kompa tylko wpisz wlasciwy od admina

jesli to nie pomoze to moze gniazdo wan walniete albo... napisze potem:P..........

moze admin troche sie zna i wie co to TTL (time to live ) a wtedy kicha /.........:(

Edytowane przez avecezary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Więc zrobiłem jeszcze raz tak jak poradziłeś czyli reset do fabrychnych, wklepałem jeszcze raz wszystkie dane i nadal kiszka, Nieklonowałem MAC'a.

 

Gniazdo WAN jest dobre , to moj drugi DI 524 w ciągu 2 tygodni i pierwszy zachowywał się identycznie. Gdzie indziej działa nawet na fabrycznych ustawieniach.

 

Czy może być jakaś blokada po stronie Providera która by widziała że to router i go jakoś blokowało?

 

Nadpiszę że w statystykach dla portu WAN jakaś wymiana pakietów jest. Niejest duża ale wysyła i odbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...