Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzisiaj pierwszy dzień miałem okazje pofocić nową zabawką i powiem krótko, nie żałuję że zmieniłem system :lol: narazie mam tylko 24-105 L jednak mam nadzieję że na dniach się to zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj pierwszy dzień miałem okazje pofocić nową zabawką i powiem krótko, nie żałuję że zmieniłem system :lol: narazie mam tylko 24-105 L jednak mam nadzieję że na dniach się to zmieni.

Jakieś "głębsze" obserwacje ? ;) Co Ci się najbardziej podoba, co Ci przeszkadza itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon jest dobry i sprawdzony mimo ze to juz nieomal 'leciwy' model, a Sony nie lubie ze wzgledu na kiepska jakosc (relatywnie duza awaryjnosc) i wymyslanie wlasnych standardow ktore do niczego nie pasuja a duzo kosztuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon jest dobry i sprawdzony mimo ze to juz nieomal 'leciwy' model, a Sony nie lubie ze wzgledu na kiepska jakosc (relatywnie duza awaryjnosc) i wymyslanie wlasnych standardow ktore do niczego nie pasuja a duzo kosztuja.

nie zgadzam sie z Toba, ale OK :)

 

na temat awaryjnosci/serwisów Canona i Nikona tez mozna sporo opowiadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D200 mogę polecić z czystym sumieniem dobra sprawdzona puszka której używam od ponad 4 miechów i nie żałuję ani grosza który poszedł na tą puszeczkę, powiem więcej aktualnie nie zamienił bym jej na nic innego bo w 100% spełnia moje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam sie z Toba, ale OK :)

 

na temat awaryjnosci/serwisów Canona i Nikona tez mozna sporo opowiadac

 

serwisy - porażka

awaryjność - lepiej niż u Sony ;)

 

 

P.S. Vip, coś wspominałeś, że Alpha odniosła sukces ... tak,rzeczywiście w tym co mówisz - sprzedaży. :lol: Nie w innowacjach czy możliwościach, tak ? Każdy dobrze wie, że jest masa ludzi, którzy zobaczą napis Słony to odrazu lecą bo "to najlepsze" :lol: a jak jest w rzeczywistości ? Ta puszka nie była żadną rewelacją czy "sukcesem" ze strony Sony (oprócz sprzedawania). ;) Osobiście nigdy bym nie kupił Alphy. I sądzę, że tak samo może być w przypadku najnowszego "dziecka" Sony , chyba, że to będzie "tani FF" - konkurent 5D , wtedy się zrobi ciepło na rynku. :)

 

EDIT : Na jesień ma być D300 ? :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Vip, coś wspominałeś, że Alpha odniosła sukces ... tak,rzeczywiście w tym co mówisz - sprzedaży. :lol: Nie w innowacjach czy możliwościach, tak ? Każdy dobrze wie, że jest masa ludzi, którzy zobaczą napis Słony to odrazu lecą bo "to najlepsze" :lol: a jak jest w rzeczywistości ? Ta puszka nie była żadną rewelacją czy "sukcesem" ze strony Sony (oprócz sprzedawania). ;) Osobiście nigdy bym nie kupił Alphy. I sądzę, że tak samo może być w przypadku najnowszego "dziecka" Sony , chyba, że to będzie "tani FF" - konkurent 5D , wtedy się zrobi ciepło na rynku. :)

masz racje :) ...wielu ludzi kompletnie sie nie znajacych na aparatach kupowalo A100 wlasnie dlatego ze Sony jest im znana marka, bo np. mieli taki telewizor.Nie neguje tego i faktycznie dzieki znanej marce A100 sprzedaje sie nadal defakto najlepiej wsrod lusterek i zdecydowanie sukcesem komercyjnym jest

 

Nowa Sonolta ma byc pokazem sily i puszka ktora Sony chce udowodnic ze sie liczy na rynku i ze potrafi wyprodukowac cos czym sie zainteresuja ludzie nieco bardziej wymagajacy od tych ktorzy wybrali A100 (ktora jest zwykla D5D po liftingu).

 

ja mam nadzieje ze im sie uda. Czym mozniejsza konkurencja tym dla nas lepiej (R1 byl produktem od poczatku do konca wyprodukowanym przez Sony, wiec chlopaki jakimis tempakami nie sa :) )

 

Sony na 100% do konca 2008 nie pokarze niczego z FF. Bo niby po co ? ...narazie nie maja najmniejszych szans w tej kategorii

 

P.S ...dzis juz tez bym nie kupil A100, choc kiedys chcialem :razz:

 

aczkolwiek takie testy daja do myslenia...

 

Źródło: Popular Photography (USA)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Napewno predzej kupilbym A100 niz 350/400D czy D70s

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek takie testy daja do myslenia...

 

Źródło: Popular Photography (USA)

 

http://img129.imageshack.us/img129/7003/eos1dmark3hn7.gif

To juz na prawde robi coraz bardziej smieszne.

Wszedzie z Soniarzy sie smieja juz, jak to porownanie wklejaja :)

 

Wystarczy poszukac na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje :) ...wielu ludzi kompletnie sie nie znajacych na aparatach kupowalo A100 wlasnie dlatego ze Sony jest im znana marka, bo np. mieli taki telewizor.Nie neguje tego i faktycznie dzieki znanej marce A100 sprzedaje sie nadal defakto najlepiej wsrod lusterek i zdecydowanie sukcesem komercyjnym jest

 

Nowa Sonolta ma byc pokazem sily i puszka ktora Sony chce udowodnic ze sie liczy na rynku i ze potrafi wyprodukowac cos czym sie zainteresuja ludzie nieco bardziej wymagajacy od tych ktorzy wybrali A100 (ktora jest zwykla D5D po liftingu).

 

ja mam nadzieje ze im sie uda. Czym mozniejsza konkurencja tym dla nas lepiej (R1 byl produktem od poczatku do konca wyprodukowanym przez Sony, wiec chlopaki jakimis tempakami nie sa :) )

 

Sony na 100% do konca 2008 nie pokarze niczego z FF. Bo niby po co ? ...narazie nie maja najmniejszych szans w tej kategorii

 

P.S ...dzis juz tez bym nie kupil A100, choc kiedys chcialem :razz:

 

aczkolwiek takie testy daja do myslenia...

 

Źródło: Popular Photography (USA)

 

 

Napewno predzej kupilbym A100 niz 350/400D czy D70s

 

1. Co do "zdolności" Sony w kwestii aparatów nie wątpię - w końcu kto daje matryce do lustrzanek Nikonów,Pentaxów,Olympusów ? I do wszystkich aparatów cyfrowych nie DSLR ? No Sony :) więc matryce mają opanowane, no ale co z tego ? Póki co, daleko im jeszcze do Canonowych CMOS'ów. A reszta "ficzerów" to się zobaczy ;) co są w stanie zdziałać.

 

2. Czemu w FF nie mają szans ? Ja akurat jestem innego zdania, może nie stawać odrazu do konkurencji z 1Ds ale z 5D , czemu nie ? 5D sama w sobie nie ma nic ciekawego poza FF. :)

 

3. Z tego testu to rzeczywiście są śmiechy wszędzie ;) ale ok, niech Ci będzie. :)

 

 

P.S. A niech Sony robi jak najlepsze puszki :) tym lepiej dla nas, więc też im tego życze z całego serca. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie dzisiaj 100-400, na początku zrobiłem sobie porównanie a100 z 30d na 300mm i powiem krótko nigdy nie spodziewałem się że róźnica może być aż tak wielka, zanim dorwałem eLke byłem w 100% zadowolony z sigmy i nie odczuwałem potrzeby zmiany teraz widze w jakim błędzie byłem....

 

Ogólnie z zamiany jestem mega zadowolony, jedyne co nie podoba mi sie w moim zestawie to to że tele mogło by być troche jeśniejsze oraz to że canon pomalował eLki na biało, z czarnym aparatem niezbyt to wygląda.

 

Ps. Pakowanie się w sytem to studnia bez dna dosłownie, po kilku dniach zabawy już mam na liście zakupów kolejne graty (w szczególności brak mi zew lampy)...a miało być tylko body i 2 szkła

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ? :wink: ...to wez w lapke D7 lub D9 :wink:

 

no i pogratulowac nowej puszki :D

No nie mówię o wszystkich analogach ;) tylko mówię, że nie w każdym FF siedzi taki wizjer. ;)

 

A gratulować nie ma czego, jeśli wyjdzie mi coś dobrego z tej puszki to dopiero wtedy można pogratulować. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu czytam ten watek, od dluzszego tez zastanawiam sie nad aparatem. Najpierw mial byc Pentax K100D, ale:

- ergonomia ponoc szwankuje w nim

- relatywnie malo szkiel

+ stabilizacja matrycy

+ ponoc niezle szklo w kicie

+ cena (~440€ kit w DE w sklepie)

+ pracuje na akumulatorkach AA (chyba zaleta ;))

 

Teraz bardziej kieruje sie ku Nikonowi. I tu zagwozdka: D50 czy D70s?

D50 vs D70s:

+50 nowszy, lepsza matryca

+70s wiecej opcji (jakies wazne?)

W porownaniu do Pentaxa -> wiecej szkiel do Nikona, lepsza ergonomia, szklo w kicie tez jest chyba niezle (jak na kit oczywiscie), ale i drozszy (chyba, ze cos na eBay sie dorwie, tylko nie wiem czy warto brac uzywke?)

 

Generalnie jestesmy amatorami, chociaz moja druga polowka ma wieksze zaciecie fotograficzne (w koncu studiowala pokrewny kierunek) ;) Do tej pory uzywalismy stara dobra Praktice, ale powoli trzeba by przejsc na DSLR :D Dlatego na poczatek raczej starczy szklo z kitu, potem cos sie najwyzej dokupi. Aaaa, glownie focimy nature (raczej panorama, czasami roslinki, zwierzatka rzadko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz bardziej kieruje sie ku Nikonowi. I tu zagwozdka: D50 czy D70s?

Pytanie walkowane tysiac i wiecej razy na forum nikona.

I od tego wlasnie forum trzeba by zaczac czytanie: http://forum.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=13

Znajdziesz tam wszystko na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tam własnie poczytaj, wybierz i kup. Ja wybrałem d70 kiedyś i jedyne co boli to mały wizjer. Robie w NEf takze b. duzo mozna z takiej puchy wycisnać, zwłaszcza jak sie podepnie cos jasnego. Po zakupie polecam nie czytac tysiecy postow na forum tylko przegladanie galerii na plfoto na przyklad. To imho potrafi zmobolizowac kazdego do zastanowienia sie nad tym jak uzyskac ciekawe zdjecie a nie co by tu jeszcze kupic zeby miec dobre zdjecie. Udanych zakupów i w plener!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane 300D? Nie uwierzę że zmienili bolec mocowania lustra i jakąś [ciach!]łkę przyprzytmującą lustro af. A po 15tyś klapnięć lubią się zepsuć te części, i 600zł do tyłu :)

 

Dodam że 15tyś klapnięć to nie jest dużo(~2 lata użytkowania), ale jeżeli potrzebujesz lustro. To poproś faceta o sampla "z przed chwili" bez zmniejszania i zmiany nazwy :)

 

Bo ogólnie to to dobry kompan jest;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane 300D? Nie uwierzę że zmienili bolec mocowania lustra i jakąś [ciach!]łkę przyprzytmującą lustro af. A po 15tyś klapnięć lubią się zepsuć te części, i 600zł do tyłu :)

 

Dodam że 15tyś klapnięć to nie jest dużo(~2 lata użytkowania), ale jeżeli potrzebujesz lustro. To poproś faceta o sampla "z przed chwili" bez zmniejszania i zmiany nazwy :)

 

Bo ogólnie to to dobry kompan jest;]

 

1. Skąd liczba 15 tys klapnięć ? Wyssana z palca czy statystyk ? Jeśli tak to poproszę o pokazanie. :) Póki co, ja się spotykam z samymi wytrzymującymi lekko 30 tys a nawet do 50 tys ... więc skąd ta różnica ?

 

2. Co do sampla "z przed chwili" to totalny bezsens, przecież nazwy można resetować, w dodatku po włożeniu innej karty pamięci z jakąś tam liczbą, aparat zaczyna numerować dalej... Nawet jakbym miał nówkę aparat, wsadził kartę z poprzedniego modelu na którym miałem fotki o nazwach "IMG_8278.JPG" to aparat zacznie nazywać "IMG_8279.JPG" itd... To nie ma żadnego sensu co piszesz, jedynie "jedynki" Canonowe mają realny, nie kasowalny licznik widoczny dla użytkownika, w przypadku innych modeli - serwis. Kiedyś był program co niby dostawał się do ukrytych danych w aparacie i powiem szczerze, że nawet PRAWIE zgadzała się liczba fotek z mojej 20D, po 2-3 "zbliżonych" odczytach, program zaczął pokazywać liczby rzędu 100 , 130000 itp :lol: zrezygnowałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się spotkałem własnie namacalnie z okolicami 15tyś...

 

Na canonboardzie był temat o lustrze AF.

Klik

 

Na drugiej stronie mówią o liczbach.

A znajomym padł bolec trzymania lustra... Cóż- teraz mogliby dopłacić jeszcze 200 i mieć nową puszkę.

 

 

Co do numeracji zdjęć- prawda. W moim plastiku nastrzelałem 13tyś, a liczba pokazuje 67xx.

Ale można mieć nadzieję że sprzedawca jest na tyle nierozsądny żeby włożyć czystą kartę, i bez zmian numeracji dać.

Chociaż, w sumie, kupując za taką cenę- można się liczyć że drugie tyle można włożyć prawie po starcie :)

Pozatym- koszt szkiełek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterek, mamy trochę nowości na rynku, o których warto wspomnieć ;)

 

- Canon 1Ds Mark III

- Canon 40D

 

- Nikon D3

- Nikon D300

 

 

Moje rozmyślania na temat aparatów :

 

1Ds MkIII - Jak zwykle flagowy model, wszystko co najlepsze w Canonie. Podoba mi się niebieskie podświetlenie wyświetlaczy. :mrgreen:

 

40D - Ogromna zmiana w stosunku do 30D. Najbardziej ciekawi mnie wizjer jak i 9 krzyżowych punktów AF. :D A uszczelki ... bez komentarza. :|

 

D3 - BUM :D FullFrame od Nikona :mrgreen: programowe ISO 25600 ;) ciekawe jak to będzie wyglądało. Live View ma przewagę nad tym z Canona bo ma AF. :mrgreen: Poczekajmy na testy... Szkoda tylko tych 12MP przy FF :( 1Ds MkIII ma konkurować ze średnioformatowcami ... a D3 ? Ehh...

 

D300 - Puszka na papierze lśni :) 15 krzyżowych punktów AF... Nie ma co ukrywać, Canon znów "dostał" w tym segmencie jeśli chodzi o "resztę" puszki ... Co z matrycą ? Zobaczymy, może znów Canon obejmie przewagę tylko pod tym względem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Jeżeli polityka cenowo-jakościowo canona będzie dalej taka jaka jest. To nie chcę czarnowidzić, ale na placu boju zostaną fanatycy/posiadacze systemu/ "myteżyści" i zawodowcy...

 

Bo C. nie jest wolny od wad. I teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem idąc w ten system, mając podstawy...

No bo teoretyczna przewaga z analogowymi szkłami, kończy się przy amatorskich cyfrowych puszkach...

 

 

Nie twierdzę, że canon jest zły, ale jego największymi wadami jest cena... Ale plusem jest jakość jaką możamy wycisnąć z użyciem L-klasse glasse ;]

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak. Jeśli jesteś amatorem lub pół profesjonalistą to kup Nikusia D80 przez wiele lat bedzie tobie służył i będziesz zadowolny. Naprawdę udany aparat. A jak się uprzesz na Canona to tylko taki z tej wyższej półki polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...