Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość już zwykłych compatków, więc chcę compakt zamienić na lustrzankę cyfrową.

Niestety nie wiem co wybrac Nikon d70s czy Canon eos 350d - alebo jeszcze jakieś inne propozycje ??

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon robi najlepsze lustrzanki cyfrowe na świecie.

Nie ma to jak OBIEKTYWNA ocena, no wezzz :mur:

 

 

A do autora tematu polecam ten watek:

http://forum.purepc.pl/Cyfrowka-Do-3000-t158022.html

temat zszedl na lustrzanki wiec moze cos wylapiesz ciekawego tam :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak lustrzanka cyfrowa to tylko Canon ;)

 

Canon robi najlepsze lustrzanki cyfrowe na świecie.

 

Pozdrawiam.

:mellow: to że najdroższy aparat jaki widziałeś w sklepie to Canon 1DS Mark II wcale nie oznacza że jest naj .. nawet sobie nie wyobrażasz ale istnieje coś ponad "popularne" dSLR-y a mianowicie chociażby średnioformatówki ... Canon NAJ ? a gdzie Mamyia gdzie Hasslelblad a Leica ? n/c panowie jeśli kupujecie/macie dSLR-a to imho przynajmniej powinniście troszkę wiedzieć POZA wiedzą z książki "jak robić foty " :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym wszystkich użytkowników o zadawanie wszelkich pytań na temat lustrzanek (co kupić i dlaczego) w tym i tylko TYM temacie :)

 

I mam nadzieje również, ze dyskusje prowadzone w tym temacie będą poparte argumentami, a nie w taki sposób jak nam pokazał hands0me

 

 

 

Sam miąłem dylemat jakie lustro kupić. Wiec dodam od siebie parę uwag. Ktoś kto ma zamiar kupić swoje pierwsze lustro zapewne ma już jakieś pojecie o fotografii. Wiec powinien wiedzieć czego chce i co oczekuje po body!!

Wiec z mojego punktu widzenia tematy typu "czy kupić 350D czy d70s" wydają się trochę śmieszne.

 

Wiec zanim zadacie tego typu pytanie:

1. Przejrzyjcie strony z recenzjami aparatów (masa ich w przyklejonym wyżej wątku).

2. Przeczytajcie jeszcze więcej recenzji ;)

3. Przeczesujcie fora w poszukiwaniu opinii użytkowników tych aparatów.

4. Wybierzcie się do sklepu pomacać, aparaty które wybraliście i sprawdźcie czy body dobrze leży wam w ręce, czy jest wygodne w obsłudze. Jak jest zbudowane, z jakich materiałów, solidność przede wszystkim :)

5. Po tych wszystkich punktach, pora zastanowić się jakie zalety i wady ma każdy z aparatów. I wybrać ten aparat, którego wady będą nam mniej przeszkadzać w robieniu dobrych zdjęć, które trafia na okładkę National Geographic ;)

 

Pamiętajcie ze body to tez dany system, w który wchodzicie warto wiec sprawdzić co nam jeszcze producent oferuje tzn. obiektywy, lampy i ile nam przyjdzie za to jeszcze zapłacić :]

 

W niższych pułapach cenowych, czyli w klasie "wejściowej" dla amatorów, jakość zdjęć pomiędzy rożnymi producentami masakrycznie się nie różni, wiec warto wybrać to body które ma lepsza ergonomie dla nas, czyli lepiej leży w łapie ;)

 

 

PS. Może Maciek jeszcze coś ciekawego doda do moich uwag :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKRYTOBOJCA w innym ;] temacie pytałeś się dlaczego Pentax. To nie jest mój 100% wybór - jeszcze pewnie zmienię zdanie kilka razy - ale narazie, z tego co wyczytałem Pentax oferuje duży jasny wizjer oraz tanie obiektywy. Dodatkowo przelicznik crop to x1,5 = nieznacznie mniejsze problemy z szerokim kątem. Co do szumów... cóż czasem to nawet je lubię :wink: , a tak poważniej to w starszych Pentaxach szumy były duże w JPG - w RAW można było zrobić to lepiej (w kilku słowy: aparaty miały kiepski postprocessing).

 

P.S.

Pentax którego planuje kupić to K100D (stabilizacja matrycy) lub K110D (bez stabilizacji), ale tak jak pisałem zanim kupię lustro to trochę wody w Wiśle upłynie, a ja zmienię zdanie cztery razy ;].

 

Edit

Zapomniałem o [/b] ;]

Edit II

Gdyby jakiś władny moderator ;] mógł jeszcze zmienić tytułowy tytuł tego wątku na bardziej ogólny to byłoby fajnie :-P .

Edit III :D

I posta Skrytobójcy dajcie jako pierwszy w tym wątku.

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Canon NAJ ? a gdzie Mamyia gdzie Hasslelblad a Leica ? n/c panowie jeśli kupujecie/macie dSLR-a to imho przynajmniej powinniście troszkę wiedzieć POZA wiedzą z książki "jak robić foty " :/

Tak, ale czy Mamyia, Hasselblad, Leica robi cyfrowe lustrzanki nie srednioformatowe (czytaj: dla normalnych uzytkownikow)??? W segmencie dSLR dostepnych dla szarego uzytkownika Canon sie wyroznia (jak nie wygrywa) w wiekszosci testow sprzetu, a to o czyms swiadczy. Nie jest oczywiscie bez wad, w kazdym modelu cos sie znajdzie, ale zalet ma duzo.

Tak jak ktos pisal, najlepiej poczytac, poprzymierzac sie w sklepie i sie zdecydowac :)

 

http://www.steves-digicams.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowno d70 jak i 350d to bdb aparaty.

zawsze znajda sie tacy, co beda ubostwiac canona albo nikona.

kazdy aparat ma cos, czego nie ma drugi itd. dlatego nie ma chyba jednoznacznego zwyciezcy.

 

osobiscie sklanialbym sie ku canonowi, chociaz jak ktos ma wielkie lapy to pewnie bedzie narzekal na kiepska ergonomie (za male body) bez gripa - a grip to kolejne 300zl.

 

najlepiej chyba isc do sklepu, poprosic sprzedawce zeby odpalil oba aparaty, zobaczyc jak leza w dloni, pobawic sie i podjac decyzje :)

 

mysle, ze z kazdego z tych aparatow bedzie sie zadowolonym po zakupie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak lustrzanka cyfrowa to tylko Canon ;)

 

Canon robi najlepsze lustrzanki cyfrowe na świecie.

 

Pozdrawiam.

Z bardzo szybko psującymi się migawkami!!!

 

Polecam Nikona D70S, w jakimś zestawie z dwoma obiektywami 18-70 i 70-300, lub jeżeli chce Ci się czekać do września to D80, z fajnym obiektywem na początek 18-135.

Strzelałem zdjecia rózńymi aparatami i najbardziej podpasował mi Nikon. Jest o wiele poręczniejszy, robi ładniejsze zdjęcia, jest mniej awaryjny. Naprawa migawki w serwisie Canona trwa średnio 2-3 tyg. Canon ma jedną podstawową wadę, która go z miejsca dyskfalifikuje -> SZUMY!!! Nikon nie ma z tym aż takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bardzo szybko psującymi się migawkami!!!

 

Polecam Nikona D70S, w jakimś zestawie z dwoma obiektywami 18-70 i 70-300, lub jeżeli chce Ci się czekać do września to D80, z fajnym obiektywem na początek 18-135.

Strzelałem zdjecia rózńymi aparatami i najbardziej podpasował mi Nikon. Jest o wiele poręczniejszy, robi ładniejsze zdjęcia, jest mniej awaryjny. Naprawa migawki w serwisie Canona trwa średnio 2-3 tyg. Canon ma jedną podstawową wadę, która go z miejsca dyskfalifikuje -> SZUMY!!! Nikon nie ma z tym aż takiego problemu.

Ja mam chwilowo uraz do Canona, ale naciąłem się na analogowej lustrzance, migawka mi wariuje.

Jeżeli ktoś chce poczytać to zapraszam http://canon-board.info/showthread.php?p=198355#post198355

 

 

Oczywiście można czekać na D80, sam jestem go bardzo ciekaw, zwłaszcza CENY i jakichś większych testów z zdjęciami. Również jestem ciekawy jak wypadają szumy.

Może i nowy obiektyw jest fajny, ale z opinii ludzi którzy widzieli go na żywo mówią o dosyć kiepskiej jakości wykonania, wiec 18-70 więcej ludzi wybierze :)

Tylko trzeba pamiętać że to nie tylko body robi zdjęcia a fotograf, który je trzyma!!

A za D70s z 18-70 kitem zapłacimy już koło 3250zl, a cena D80 bez obiektywu według plotek ma się zawierać koło 3500zl, wiec dodatkowo musimy wydać na obiektyw sporo kasy.

 

Jeżeli chodzi o D70s vs 350D to dla mnie wygrywa Nikon, byłem w sklepie pobawiłem się obydwoma aparatami, Nikon ma cudowna ergonomie i wygodne body, 350D jest chyba dla dziewczyn z małymi łapkami :/ Dużo tez recenzji czytałem i opinii użytkowników. Spojrzyjcie na grip Canona.

TOŻ nawet Nikon D50 jest większy od 350D !!

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Sprawa druga wizjer, 350D jest malutki i ciemny :/

Nikon ma trochę lepszy ale tez nie jest to co daje mi mój EOS50 :)

Ale znalazłem fajny dodatek, który poprawia sytuacje

http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/4516

 

Narzekasz na serwis Canona, wejdź na forum Nikona i poczytaj jakie zdanie maja o swoim serwisie :)

Tez nie są zadowoleni, wiec remis :)

 

Wytłumacz mi tylko wadę Canona, którą przytaczasz - szumy? Bo tego akurat nie rozumiem.

Nikon D70s szumi bardziej od 350D, ale zauważyłem ze Nikon D50 szumi mniej od 350D !! Oprócz ISO1600

 

Dołączona grafika

 

Dla zainteresowanych recenzje:

http://www.dpreview.com/reviews/nikond50

http://www.dpreview.com/reviews/nikond70 - nie jest to D70s ale roznia się tylko softem i paroma mniejszymi szczegółami

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos350d

 

Jeszcze plus na stronę Nikona - ma o wiele ostrzejsze i lepszej jakosci KITy niż Canon.

Canonowcy swojego KITa nazywają słoikiem po musztardzie ;)

 

Uff nareszcie temat w którym można się wygadać do woli :]

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

jak dawno nie pisalem nic na forum ;)

Ja tylko krotko - kupilem Nikona D50 i jestem zachwycony, do zalozyciela watku - jestes pewien ze jest ci potrzebne az d70s ;) ?.

 

Co do Nikon v Canon v Samsung na dokladke - tez stalem przed wyborem, najpierw byl samsung (pentsamsung), hmm jakies takie dziwne wrazenie na mnie wywarl (zaleta - kupa tanich dobrych obiektywow), pozniej byl Canon 350, bardzo fajny, najszybszy, jezeli chodzi o rozplanowanie pasowal mi, duzo obiektywow do tego systemu (w tym M42 o ile sie nie myle ma pomiar swiatla gdzie do Nikona potrzeba przejsciowek z soczewka), niestety byl dla mnie za maly no i ten khhh plastik (mialem zagwozdke bo w media z kitem byl za 2500), aaa notabene kit z canona faktycznie sloik ;), i na koncu w fojokerze pomacalem nikona i juz go nie oddalem ;).

Podsumowujac:

uwazam ze wszystkie 3 lustra byly bardzo dobre (w Samsungu do tej pory nie wiem co mi nie pasowalo ;), ale nie pasowalo i tyle), jakosc zdjec i szybkosc pracy porownywalna (te wykresy to bym sobie troche zlał ;)), natomiast do moich ciezkich i duzych łap nadawal sie nikon i tak zostalo. I autorowi watku tez radze przejsc sie do sklepu i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> wszystkie 3 w lapy, wlaczyc, popstrykac poprzestawiac guziki itp i popatrzec tez na obiektywy oferowane w kicie, chyba ze w gre wchodzi body plus obiekty dokupiony osobno.

 

Mialo byc krotko cholewa .... :)

PS

Mam dość już zwykłych compatków, więc chcę compakt zamienić na lustrzankę cyfrową.

Niestety nie wiem co wybrac Nikon d70s czy Canon eos 350d - alebo jeszcze jakieś inne propozycje ??

A czego masz dosc w kompaktach ? bo troche ogolne te powody, pozniej kupisz lustro i bedziesz sie wq.... ze nie ma kadrowania na LCD :D , pytam bo zastanawiam sie czy to zmiana swiadoma czy podyktowana ogolnie panujacym tendem :) Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zacytowac kolege ktory jest baaardzo zaawansowanym amatorem pstrykania, wielbiciele Canona moga uwazac ze jest nieobiektywny bo uzywa Nikona D2X czy cos w tym guscie, ale dla mnie jest autorytetem w temacie cyfrowej fotografii.

Jego opinia o Canonie 350D

"tragicznie mały korpus w beznadziejnym wykonaniu. Obiektyw KITowy jest kitowy a matryca CMOS generuje piękny, plastikowy obraz. Gorszy układ AF w Canonie, plusy tego korpusu to małe szumy przy wyższych czułościach i ostrzejszy obraz niz Canon 20D."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zacytowac kolege ktory jest baaardzo zaawansowanym amatorem pstrykania, wielbiciele Canona moga uwazac ze jest nieobiektywny bo uzywa Nikona D2X czy cos w tym guscie, ale dla mnie jest autorytetem w temacie cyfrowej fotografii.

Jego opinia o Canonie 350D

"tragicznie mały korpus w beznadziejnym wykonaniu. Obiektyw KITowy jest kitowy a matryca CMOS generuje piękny, plastikowy obraz. Gorszy układ AF w Canonie, plusy tego korpusu to małe szumy przy wyższych czułościach i ostrzejszy obraz niz Canon 20D."

A wlasnie dzieki twojej wypowiedzi mi sie cos przypomnialo - cholernie nie spodobal mi sie w canonie patent wspomagania AF, normalnie stroboskop z lampy blyskowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)duzo obiektywow do tego systemu (w tym M42 o ile sie nie myle ma pomiar swiatla gdzie do Nikona potrzeba przejsciowek z soczewka), niestety byl dla mnie za maly no i ten khhh plastik (mialem zagwozdke bo w media z kitem byl za 2500), aaa notabene kit z canona faktycznie sloik ;), i na koncu w fojokerze pomacalem nikona i juz go nie oddalem ;).

Prostuje, do Nikona oczywiscie mozna tez uzywac obiektywow M42 i nie trzeba przejsciowki z soczewka, ktora oczywiscie pogarsza dosc obraz!

Jezeli kupimy adapter bez soczewki to po prostu nie bedziemy mogli ostrzyc na nieskonczonosc :(

 

A sprawa druga, w Nikonie gdy nie jest podlaczony zaden obiektyw, pomiar swiatla nie dziala, wiec z obiektywami m42 wlaczamy full manual i radzimy sobie sami.

 

W Canonie pomiar swiatla dziala, wlaczamy AV lub M i jazda :)

 

(...)a matryca CMOS generuje piękny, plastikowy obraz. Gorszy układ AF w Canonie, plusy tego korpusu to małe szumy przy wyższych czułościach i ostrzejszy obraz niz Canon 20D."

O plastikowym obrazie juz slyszalem ale glownie na forum nikona, wiec jak narazie swojej opinii na ten temat nie wyraze. Ostrzejrzy obraz niz 20D? Jakims cudem :/

Ogolnie to apraty Canona potrzebuja bardzo dobra optyke by pokazac klase, ale ile trzeba na to wydac :>

 

PS. Nie odpowiadajce juz autorowi watku, bo temat JEST STARY.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dopiero zaczynam sie obracac w tej dziedzinie i stawiam na Canon'a. Szef ma lustrzanke Canon'a i naprawde sobie chwali. Pracuje na lustrzance Fuji (12mbpix - nie wiem, czy jest to mozliwe :?, i do tego ponoc warta 30tys zl, takze nie wiem czy to mozliwe :P). Duzo wiecej nie powiem, bo jak wspominalem wczesniej dopiero zaczynam, i prosze nie krzyczec :>. Ale ja wybral bym Canon'a. A po przeczytaniu tego topicu tym bardziej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12mp Fujii S3 Pro ale to inny typ matrycy.

A warta jest kolo 8tys. zl :>

 

Jakiego Canona? Chyba nie 350D, bo po przeczytaniu tego tematu ja bym go nie wybral :P

 

Chyba szum nie jest dla Ciebie jedynym wyznacznikiem?

 

 

Na plust do Nikona mozna dodac jeszcze, ze lapie wiecej szczegolow w cieniach :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostuje, do Nikona oczywiscie mozna tez uzywac obiektywow M42 i nie trzeba przejsciowki z soczewka, ktora oczywiscie pogarsza dosc obraz!

Jezeli kupimy adapter bez soczewki to po prostu nie bedziemy mogli ostrzyc na nieskonczonosc :(

 

A sprawa druga, w Nikonie gdy nie jest podlaczony zaden obiektyw, pomiar swiatla nie dziala, wiec z obiektywami m42 wlaczamy full manual i radzimy sobie sami.

Ech no wlasnie - pozna pora juz - dokladnie to mialem na mysli :)

 

S3Pro ma mocowanie nikonowskie tak notabene chyba ze znowu cos plote ale pozno jest - to tak z ciekawostek :)

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S3Pro ma mocowanie nikonowskie tak notabene chyba ze znowu cos plote ale pozno jest - to tak z ciekawostek :)

Dobrze piszesz.

 

12mp Fujii S3 Pro ale to inny typ matrycy.

Rzeczywista rozdzielczość matrycy wynosi chyba 6MP. Ale to matryca SUPER CCD, która posiada jedną zawalistą zaletę-większy niż w matrycach CMOS i CCD zakres tonalny co skutkuje lepszymi rejestrowanymi kolorami.

 

 

Proszę wziąć pod uwagę to, że Nikona d50 teraz praktycznie nie idzie dostać. Wystarczy poczytać na forach o fotografii aby zobaczyć problemy z kupnem nikona.

 

W porównaniu Canon 350d vs Nikon d50/d70s wybrałbym raczej drugi wariant ze względu na lepszą ( wygodniejsza, szumy troche większe ale coś za coś ) puszkę. Ale gdyby przyszło mi wybierać pomiędzy 30D vs D200 to zdecydowanie wybrałbym Canona, ponieważ szumy z Nikosia są zdecydowanie za duże.

 

Ze szkłami u obu producentów jest podobnie, kilka niezależynych firm produkuje optyke pasującą zarówno do C jak i N oraz sami producenci mają dość szeroki wachlarz optyki.

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12mp Fujii S3 Pro ale to inny typ matrycy.

A warta jest kolo 8tys. zl :>

Ostatnio w MediaTragedia stał Fujik za 4999. ;)

 

1. 12Mpix ? A co w tym dziwnego ? 5D też tak ma a 1Ds nawet 16Mpix ;P , co prawda to FF , ale popatrzcie na Alfe czy D80 - mają po 10Mpix na cropie, kolejne dwa to łatwizna. :] Zresztą z RAWu da się elegancko wyssać koło 16-20Mpix.

 

Ktoś mi pisał, że "czy Hassel , Mamiya i Leica mają aparaty dla zwykłych userów, bo przeca to dużo kasy" Taaa wszystko zależy :] Popatrz Canon 5D - też dla normalnych userów , 10.000zł ... i tyle dasz za Leicę. Np. Dla mnie to jeszcze w granicach możliwości , więc zależy "co dla kogo" :] "Aparat dla zwykłego usera" to pojęcie względne, a jak ktoś bez odpowiedniej wiedzy pakuje się w DSLR to niech lepiej kupi Sony R1 i będzie miał mobilne urządzenie a różnicy nie zobaczy. :]

 

A co do pierwszego (tego większego) postu Skrytobójcy, chciałbym dodać pare spraw:

 

1. Rzeczywiście 350D jest tragiczny bo nie dość, że plastik to i mały i jeszcze coś ... Grip nie wiele pomaga bo uchwyt nie jest tyle, że mały co wąski i to jest tragiczne. :] O wizjerze się nie wypowiadam bo to jeszcze większa tragedia. ;)

2. Jeśli ktoś poważniej myśli o aparatach to jednak radzę zainwestować w 20D/30D , albo NAWET w 350D , czemu ? Bo kiedy uzbieramy pełny zestaw osprzętu (uwaga na EF-S ;) ) to może zachce nam się FullFrame :] A to ma tylko Canon i nic nie zapowiada, że Sony (czyli Nikon,Pentax,Samsung,Olympus i reszta uzależnionych od matryc Sony) ma zrobić FF. :]

 

 

Sam też kiedyś stałem przed dylematem czy 350D z gripem czy D70s ... i wybrałem 20D. :P Imho Canon technologicznie jest do przodu od Nikosia , jednak plastik i ergonomia 350D rozkłada go po całej linii... Ew. poszukać używki 10D. ;)

 

EDIT :

 

Piotruś Pan

 

Ja tam bym Ci jednak odradził Pentaxa , a czemu ? Dlatego, że stosunkowo mało osprzętu jest do niego :] C/N największe potęgi i najwięcej zabawek masz do nich ... Chyba , że osprzęt Cię nie interesuje. ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz.

Rzeczywista rozdzielczość matrycy wynosi chyba 6MP. Ale to matryca SUPER CCD, która posiada jedną zawalistą zaletę-większy niż w matrycach CMOS i CCD zakres tonalny co skutkuje lepszymi rejestrowanymi kolorami.

Proszę wziąć pod uwagę to, że Nikona d50 teraz praktycznie nie idzie dostać. Wystarczy poczytać na forach o fotografii aby zobaczyć problemy z kupnem nikona.

 

W porównaniu Canon 350d vs Nikon d50/d70s wybrałbym raczej drugi wariant ze względu na lepszą ( wygodniejsza, szumy troche większe ale coś za coś ) puszkę. Ale gdyby przyszło mi wybierać pomiędzy 30D vs D200 to zdecydowanie wybrałbym Canona, ponieważ szumy z Nikosia są zdecydowanie za duże.

 

Ze szkłami u obu producentów jest podobnie, kilka niezależynych firm produkuje optyke pasującą zarówno do C jak i N oraz sami producenci mają dość szeroki wachlarz optyki.

 

Na temat matrycy S3 mozna poczytac u Phila 2276736[/snapback]

A co do pierwszego (tego większego) postu Skrytobójcy, chciałbym dodać pare spraw:

 

1. Rzeczywiście 350D jest tragiczny bo nie dość, że plastik to i mały i jeszcze coś ... Grip nie wiele pomaga bo uchwyt nie jest tyle, że mały co wąski i to jest tragiczne. :] O wizjerze się nie wypowiadam bo to jeszcze większa tragedia. ;)

2. Jeśli ktoś poważniej myśli o aparatach to jednak radzę zainwestować w 20D/30D , albo NAWET w 350D , czemu ? Bo kiedy uzbieramy pełny zestaw osprzętu (uwaga na EF-S ;) ) to może zachce nam się FullFrame :] A to ma tylko Canon i nic nie zapowiada, że Sony (czyli Nikon,Pentax,Samsung,Olympus i reszta uzależnionych od matryc Sony) ma zrobić FF. :]

Sam też kiedyś stałem przed dylematem czy 350D z gripem czy D70s ... i wybrałem 20D. :P Imho Canon technologicznie jest do przodu od Nikosia , jednak plastik i ergonomia 350D rozkłada go po całej linii... Ew. poszukać używki 10D. ;)

 

FF dla zwyklego smiertelnika nie jest zbytnio dostepne, chyba ze ma sie strasznie bogatych rozdzicow, lub jest sie zawodowym fotografem. A tacy chyba tutaj nie bada zadawac pytan ;)

 

Moze i Canon ma tani FF - 5D ale body nie zachwyca, strasznie narzekaja ludzie na jakosc body, co z profesjonalnego zastosowania go eliminuje :/

 

Wybrales 20D bo "miales" na to kase, a niektorzy tutaj nie maja tyle kasy i zazwyczaj chca kupic aparat, ktory im dlugo posluzy. I musza sie dobrze zastanowic nad wyborem :)

 

 

 

A przy okazji polecam poczytac FILM vs. MATRYCA

http://www.optyczne.pl/index.php?art=24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i Canon ma tani FF - 5D ale body nie zachwyca, strasznie narzekaja ludzie na jakosc body, co z profesjonalnego zastosowania go eliminuje :/

Body nie zachwyca ? Pucha rodem z 20D/30D tyle , że szczelniejsza i nie ma lampy, dzięki czemu też zyskuje na szczelności. I NIC go nie eliminuje z profi zastosowania :] Od kiedy to pucha decyduje o zastosowaniu ... Nie jest to mega wytrzymała jedynka , ale swoje wytrzymuje.

 

Na siłę można jeszcze kupić taką "torbę" podwodną i wtedy nawet pustynia nie straszna. ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadza się, jest full frame w kodaku a kodak używa mocowania nikona. Na canon-board było dokładne rozwinięcie tego i jeszcze chwilke zanim coś sensownego pokaże nikon w dziedzinie FF.

 

http://canon-board.info/showthread.php?t=13003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie pucha tot tylko znikomy procent dobrego zdjecia. Lepiej zainwestowac w dobre obiektywy bo trzeba pamietac ze kupujac dany aparat inwestuje sie w system, ktorego zmiana po czasie jest baaardzo kosztowna. A tak prawde mowiac to 80% dobrego zdjecia to umiejetnosci.

Ja mam tymczasowo D50 bo mialem bardzo okazyjna cene wiec wzialem. pomimo ze juz zainwestowalem w system nikona (2 obiektywy, battery pack) nie jestem pewien czy chce w nim zostac. Liczylem po cichu na sony i wszystko byloby cacy gdyby nie slaba ilosc fps i szumy. A perspektywa obiektywow Zaissa, stabilizacji matrycy, anty dust i innych smaczkow ktore lubie w swojej minolcie byla kuszaca. Bede musial jednak przesiasc sie na Canona 30D. Ma to czego potrzebuje szybkosc i niskie szumy. niestety dopiero nikon D200 dorownuje szybkoscia, nie powiem bardzo fajny aparat duzo nim pstrykalem, ale natenczas nie chce tyle kasy na puche tracic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A tak prawde mowiac to 80% dobrego zdjecia to umiejetnosci...

wg mnie 99% dobrego zdjęcia to umiejętności reszta sprzęt kiedyś ludzie robili zdjęcia pudełkiem na buty a zdjęcia do dziś są świetne i nikt wtedy nie myślał o mpx - ach. Większość tego co żeście tu napisali to czysty marketing (bez urazy) dla mnie jedno jest pewne nikt nie kupi aparatu tylko po przeczytaniu kilku opinii w necie najważniejszy jest kontakt z puszką w tym momencie zapada decyzja o kupnie ;) aha i nie piszcie że 5D to pucha z ff dla amatorów bo nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80%, 99% umiejetnosci... - a ja wam powiem gowno prawda. Przyklad, czy po przesiadce z cienkiego aparatu, na lepszy, nagle zyskuje sie te umiejetnosci ? nie, a jednak znam osobe, ktora nagle zaczela robic zdjecia bardziej doceniane. Kadr zdjecia (a tylko on zalezy od umiejetnosci), to nie wszystko, jeszcze odpowiednie naswietlenie, kolory, szumy... Dobry aparat to podstawa, jesli chcemy robic dobre zdjecia. Pewnie, moze sie czasem cos "udac" na czyms slabszym, bo akurat warunki dopisaly, ale jesli chcemy, by sie udawalo czesciej, musimy kupic cos porzadnego.

Czyli odnoszac sie do tematu topica - polecam wybranie dobrej lustrzanki, nie zapominajac tez o doborze obiektywow (zwrocic uwage na mozliwosci rozbudowy zestawu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, jesli np. siedzisz w studio i masz zaplanowana jakas sesje, to wartoby zmierzyc balans bieli. Natomiast jesli jezdzisz sobie gdzies, robisz zdjecie to tu to tam, to IMHO nie ma najmniejszego sensu mierzyc WB, mozna dac auto, albo jakis tematyczny. Zreszta w bardzo latwy sposob mozna pozniej w programach graficznych zmienic kolory (zeby zdjecie wydawalo sie "zimniejsze" albo "cieplejsze")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...