Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

szybka i krotka pilka - lustro dla amatora do 1,3kzl (z obiektywem)

myslalem nad nikonem d40 z nikkorem 18-55 - bedzie ok?

 

 

 

aha, zapomnialbym - aparatu uzywac bede do wszystkiego, zdjecia plenerow, portrety, czasem moze jakies makro

Edytowane przez Kvadzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na prawde nie ma opcji, zeby kupic cos rozsadnego za te 1300zl?

Mozesz kupic swietny kompakt/hybryde. Ewentualnie jakas uzywke.

 

@kucyk

Nie powinno byc problemu z foceniem na meczu, ja bylem z aparatem na wielkim derby w Chorzowie i jeszcze jednym ligowym meczu Ruchu, uwazaj tylko zeby zbyt ostentacyjnie nie fotografowac ultras i hools.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czytalem, tylko wszelkie rady opieraly sie na "dozbieraj i kup", a ja po prostu nie dozbieram - chce miec aparat za taka kase - i prosze was, obeznanych w temacie o rade, wiec te fochy to zatrzymaj dla siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kvadzio

Najlepiej to kup sobie jakąś hybrydę, żeby mieć zestaw DSLR o porównywalnej uniwersalności musiałbyś pomnożyć budżet conajmniej kilkuktotnie.

 

Jeżeli jednak koniecznie musi to być lustro to zastanów się nad samym body d40 (albo jakieś używane body np d70)+ Nikkor 18-70. Wyniesie to niewiele ponad 1300zł... jednak uniwersalne to to nie będzie.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywki raczej odpadaja - co w takim razie powinienem wybrac?

 

 

jednak uniwersalne to to nie będzie.

dlaczego? w pozniejszym czasie dokupilbym pare obietkywow Edytowane przez Kvadzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego? w pozniejszym czasie dokupilbym pare obietkywow

D40 z kitem 18-55 czy 18-70 nie zrobisz np makro które było jednym z twoich wymagań, te 55/70mm na końcu również przydało by się o coś rozszerzyć żeby mówić o uniwersalności zestawu. Jeżeli jednak masz zamiar dokupywać później szkła to Ok, tylko musisz się liczyć z ograniczeniami sprzętowymi na początku i perspektywą sporych wydatków w przyszłości.

 

Wtedy też porzuciłbym zamiar kupna d40, to dla mnie takie body które zostało zaprojektowane głównie z myślą o ludziach którzy nie odepną od niego kita, ewentualnie dokupią dłuższego kita. Nadal sporo obiektywów nie ma wbudowanych silników AF, co w połączeniu z d40 ograniczy dobór odpowiedniej szklarni (no chyba że komuś odpowiada ręczne ostrzenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie? Uzywane d70/d70s, mozna je wyrwac w bardzo dobrej cenie (spokojnie ponizej 1000zl za body, a czesto za 1200-1300 z jakims szklem/szklami). Matryca ta sama, co w d40, a ma 5 pol AF (zamiast 3 w d40) i wlasny silnik AF.

 

Jesli masz zamiar rozbudowywac szklarnie, to obiektyw z wlasnym napedem jednak sie przydaje. Przyklad: wspomniales o portretach, a do tego jest bardzo sympatyczny obiektyw Nikkor 50mm/1.8 (koszt ponizej 400zl za nowke), tylko wlasnie bez wlasnego silnika i na d40 zostaje sie z ostrzeniem manualnym (wtret dla purystow: rozmawiamy o rozwiazaniu budzetowym, wiem, ze sa lepsze szkla do portretow, typu 50mm/1.4 czy stale 85mm 1.8 lub 1.4, ale sa one kilkukrotnie drozsze od wspomnianego 50/1.8).

 

Uzywek nie ma sie co bac, to sa bardzo solidnie wykonane aparaty, i jezeli nie bedzie mial wad na matrycy czy matowce to w zasadzie nic innego mu nie bedzie. Najlepiej szukac aukcji, na ktorej bedziesz mogl odebrac aparat osobiscie i sprawdzic go przed zaplaceniem, ew. poprosic sprzedajacego o zdjecie testowe (najprosciej - foto bialej kartki przy maksymalnie przymknietej przyslonie, co najmniej F16, wtedy wszelkie paprochy na matrycy wychodza bardzo wyraznie).

Sam kupilem uzywany zestaw d70s + 18-70 + 70-300G + lampa SB-600 + ciach!ly (torba, karta) i jedyne, co mi sie stalo podczas ponad roku uzytkowania to koniecznosc wymiany palnika w lampie (koszt 200zl), sam aparat i obiektywy byly i sa nadal w nienagannym stanie. <bezczelna reklama>Swoja droga, owego 18-70 mam na sprzedaz - info w sigu ;) </bezczelna reklama>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym - ze pojecia o lustrzankach nei mam zadnego, i jednak po dluzszym namysle stwierdzilem, ze postaram sie odlozyc troche kasy - wiec prosze o propozycje rozsadnego sprzetu dla amatora

 

@costi

wielkie dzieki, jakie szklo brac do tego d70s? jak najbardziej uniwersalne - oczywiscie to tylko wstepne planowania, jestem otwarty na wszelkie propozycje

Edytowane przez Kvadzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do d70 najbardziej uniwersalnie to 18-70, 18-105VR, 18-200VR (kolejność wg rosnącej ceny). Do tego 50 1.8 do portretu i na upartego macro można obskoczyć na początek z pierścieniami.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko to jeszcze raz ja..

Szukam lustrzanki do okolo 2000zł. plus minus. Od jakiegos czasu czailem sie na nikona d80 z 18-55vr badz bez vr. Ostatnio tak czytam minusty tego aparatu a one sa dosc niepokojace.... szumy w jasnych pomieszczeniach... czy brak samoczyszczenia mattrycy... co maja nowe alphy za 1300zl -.-

No i konstrukcja jest stara bo koniec roku 2006.

 

Jakieś propozycje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat staroscia konstrukcji bym sie nie przejmowal, to nie auto - rdzewiec nie zacznie ;)

 

Co do reszty wad, to ciezko mi sie wypowiedziec, aczkolwiek samoczyszczenie amtrycy nie jest IMHO jakas strasznie dyskwalifikujaca wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko to jeszcze raz ja..

Szukam lustrzanki do okolo 2000zł. plus minus. Od jakiegos czasu czailem sie na nikona d80 z 18-55vr badz bez vr. Ostatnio tak czytam minusty tego aparatu a one sa dosc niepokojace.... szumy w jasnych pomieszczeniach... czy brak samoczyszczenia mattrycy... co maja nowe alphy za 1300zl -.-

No i konstrukcja jest stara bo koniec roku 2006.

 

Jakieś propozycje ??

kolego zabiłeś mnie tym tekstem :)

 

btw to jakieś bzdury są, poczytaj dpreview pooglądaj sample porównaj z innymi i nie martw się szumami w pomieszczeniach jasnych czy ciemnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno przy pomiarze matrycowym i pierwszej wersji softu d80 potrafil przeswietlic fotki.

 

odnosnie samoczyszczacej matrycy to nie uwazam braku tej funkcji za wade. w ciagu prawie poltorarocznego uzytkowania D40 matryce musialem czyscic tylko raz, bo niezachowalem ostroznosci przy zmianie szkla w plenerze i sie jakis paproch dostal.

 

tu kilka fotek z wtorkowego wypadu z tym przestarzalym body ;)

http://www.bankfotek.pl/view/153632

http://www.bankfotek.pl/view/153633

http://www.bankfotek.pl/view/153634

http://www.bankfotek.pl/view/153635

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...