Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pentax :blink:? Ze to dobra firma niby :>? A gdzie Canon, Nikon i Fuji :>?

Pentax to, że niby teraz stanie z Canonem i Nikonem ramię w ramię w semgmencie semi-pro. :] Pentax kiedyś rządził , teraz powraca ... a Fuji ma tylko właściwie jedną puszkę ... za duże pieniądze a ma fajną tylko matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentaxior kasetka zamówiony jak kogoś będzie interesować to wrzucę jakieś sample :D

Przykładowych fotek z tej puszki jest sporo w sieci, lepiej pobaw się aparatem przez tydzień (tylko nie dłużej :-P ) i napisz potem jakieś krytyczne uwagi. Porównaj szybkość AF kasetki z D50 i wstaw sample z tego tele, bo fotek z tego obiektywu jak na lekarstwo. To by było wszystko... przynajmniej na razie :D .

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom ja właśnie myślałem o tym tele 50-200 Pentaxa. Napisz o wszystkim co zauważysz ciekawego. Porównania funkcjonalności, jakości kita, szybkości AF i innych cech w porównaniu do D50 mile widziane ;].

Pozdro

 

 

EDIT

cyganos jesteś boski :-P

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych:

Nikon D40

 

podobno nastepca (nieco ograniczony) modelu d50, ktory z kolei ma byc juz wycofany z produkcji.

ma odrobine wiekszy wizjer od poprzednika, ta sama matryce, pare elementow wzietych z d80.

AF dzialajacy tylko z obiektywami AF-S oraz AF-I.

wymiary podobne do canona 400d :| ale z tego co napisali jest przynajmniej wygodniejszy..

 

cena 599$.. spodziewalem sie nizszej, skoro w USA tyle kosztuje to u nas pewnie pojawi sie za 2400zl.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena 599$.. spodziewalem sie nizszej, skoro w USA tyle kosztuje to u nas pewnie pojawi sie za 2400zl.

Skąd Ty takie ceny bierzesz ? D50 cena rynkowa na wejściu - 900$ , u nas - 2500zł , teraz u nas już teraz można dostać D50 za 1800zł (a D70s za 2200zł) , więc D40 za 2400zł ? Pomyłka ... Cena rynkowa D40 to 600$ więc myślę, że na wstępie będzie coś koło 1600zł ... A po giełdach i allegro za 1400zł się wyrwie. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty takie ceny bierzesz ? D50 cena rynkowa na wejściu - 900$ , u nas - 2500zł , teraz u nas już teraz można dostać D50 za 1800zł (a D70s za 2200zł) , więc D40 za 2400zł ? Pomyłka ... Cena rynkowa D40 to 600$ więc myślę, że na wstępie będzie coś koło 1600zł ... A po giełdach i allegro za 1400zł się wyrwie. :)

w snach chyba.

teraz body D50 kosztuje w USA od 500$, czyli po Twoich stawkach powinno byc hmm.. 1400zl, a jest za 1800zl.

kita mozna dostac od 2000 wzwyz, chyba ze chcesz sigme.

 

600$ to 1800zl liczac dolara po 3zl, watpie wiec, ze dostaniesz go w Polsce za 1600zl bo to byloby zbyt piekne.

chyba bylby to pierwszy przypadek, ze cos u nas byloby tansze niz za oceanem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w snach chyba.

teraz body D50 kosztuje w USA od 500$, czyli po Twoich stawkach powinno byc hmm.. 1400zl, a jest za 1800zl.

Czytaj ze zrozumieniem :>

 

D50 cena rynkowa na wejściu - 900$ , u nas - 2500zł

Czyli było tańsze u nas niż za oceanem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem :>

czytam.

Czyli było tańsze u nas niż za oceanem ;)

w co watpie no ale coz.

pozyjemy, zobaczymy.

 

oczywiscie nic nie mam do tego, zeby bylo u nas taniej ale nie wierze w cuda :P

 

edit:

przegladam fora z czasow, kiedy wchodzil d50 i wtedy d70 kosztowal okolo 700-800$ to chcesz powiedziec, ze d50 na poczatku kosztowal 900$? byl drozszy od d70?

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajnie to wygląda pod względem szumów ( info dla szumofobów ;) ).

 

I tak czekam z niecierpliwością na pierwsze dokładne testy.

 

Szum monochromatyczny :] Nawet ładnie wygląda na ISO 1600 ... Myślę , że w starciu z D80 ... niszczy Nikonka ;) (pod wieloma względami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szum monochromatyczny :] Nawet ładnie wygląda na ISO 1600 ... Myślę , że w starciu z D80 ... niszczy Nikonka ;) (pod wieloma względami)

Ciekawe czy k10d też będzie miał możliwość regulacji stropnia odszumiania takiego jak posiada d80 ;)

 

Ale jakby nie patrzył to puszka jest bardzo ciekawa-szkoda, że system troszke mniej..

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://dc.watch.impress.co.jp/cda/review/2...11/22/5111.html

 

I nastepna porcja fotek z K10D, tym razem z obiektywem, ktory sam mialem zamiar do niego nabyc (16-45) :]

 

And

 

http://forums.dpreview.com/forums/readflat...thread=20953652

 

http://www.pbase.com/geforcemx/k10d_sample&page=all

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu doszla dziś kasetka z 2 kitami , piszcie jakie chcecie testy tego długiego szkiełka na razie zrobilem kilkadziesiąt zdjęć i jako takie zdanie o puszce już mam, jej minusy to wielkość jest mała dużo niższa od d50 przez co moja łapa nie mieści się na gripie z tyłu pod kciukiem przeszkadza przycisk blokady ekspozycji który bezwiednie naciskam zamiast kólka, małe przyciski też nie są najwygodniejsze o wiele lepiej wygląda to w d50 tam o nic nie zawadzam i jest ok, ogólnie ergonomia pentaxa k100 mi nie leży jak dla mnie posiadacza dużych dłoni :wink:, aha jeszcze jedno brak wspomagania af przez lampkę tylko siakieś błyski lampy błyskowej, które są średnio użyteczne, plusy to antiszejk - naprawdę działa nawet na migawce 1 s. obiekty wyglądają ostro, w pełni używalne iso 3200 w załączeniu obrazek dla niedowiarków (duży rozmiar, crop z raw-a) bez postprocesingu, jeżeli jutro będzie dobra pogoda to zrobię wypad i pofocę coś pentaxowym tele

 

http://img131.imageshack.us/img131/8058/imgp004a1mj5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pojawia sie D40 w co niektorych sklepach, poki co na zamowienie, ale cena nie jest przyjemna tak jak sie spodziewalem.

body 2240zl, kit od 2470 do 2580zl.

 

MaciekCi: gdzie te Twoje 1600zl na wstepie :P

 

swoja droga, ciekawe czy ktos zamowi D40 za taka cene :D

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi: gdzie te Twoje 1600zl na wstepie :P

 

swoja droga, ciekawe czy ktos zamowi D40 za taka cene :D

No i właśnie oto chodzi , że powinno być te 1600zł jeśli chcą to sprzedać ... za 2200 bym o tym nawet nie pomyslał ... ehh polityka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest niezdecydowany, to moze D70s za 2799 w MM. Ja zamienilem nowego D50+dylemat jaki obiektyw na D70s z 18-70, tylko dlatego ze d50 z 18-17 byl zwyczaknie drozszy :blink:

Sprzet moze nie najnowszy, ale kiedys pewnie i tak sie to wymieni, a system pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu doszla dziś kasetka z 2 kitami , piszcie jakie chcecie testy tego długiego szkiełka na razie zrobilem kilkadziesiąt zdjęć i jako takie zdanie o puszce już mam, jej minusy to wielkość jest mała dużo niższa od d50 przez co moja łapa nie mieści się na gripie z tyłu pod kciukiem przeszkadza przycisk blokady ekspozycji który bezwiednie naciskam zamiast kólka, małe przyciski też nie są najwygodniejsze o wiele lepiej wygląda to w d50 tam o nic nie zawadzam i jest ok, ogólnie ergonomia pentaxa k100 mi nie leży jak dla mnie posiadacza dużych dłoni :wink:, aha jeszcze jedno brak wspomagania af przez lampkę tylko siakieś błyski lampy błyskowej, które są średnio użyteczne, plusy to antiszejk - naprawdę działa nawet na migawce 1 s. obiekty wyglądają ostro, w pełni używalne iso 3200 w załączeniu obrazek dla niedowiarków (duży rozmiar, crop z raw-a) bez postprocesingu, jeżeli jutro będzie dobra pogoda to zrobię wypad i pofocę coś pentaxowym tele

No cyganos respect za ten zakup ;]. Prawdopodobnie w styczniu zanabędę K100D i mozliwe, że będzie to podwójny kit właśnie. Gdybyś mógł zrobić tym tele jakiś kontrastowy kadr to byłbym wdzięczny - wiesz jakieś gałęzie na tle nieba itd. żeby można było ocenić aberracje chromatyczną. Najlepiej gdybyś wstawił zmniejszone foto całej sceny i ze dwa cropy do oceny aberracji. Aberracje będą na 100% więc dobrze byłoby gdybyś napisał od jakiej dziurki znikają. Oczywiście Twoja własna ocena tego szkła mile wdziana ;].

 

Edit

P.S.

Co do D40 to trzeba być niezłym jeleniem żeby kupić ten sprzęt po cenie większej od D50. Zwłaszcza, że D40 nie ma silnika dla obiektywów śrubokrętowych - współpracuje tylko z obiektywami z własnym napędem AutoFocus.

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...