Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cholercia tak zaganiany jestem, że nawet nie mam czasu odpisać. Dzięki cyganos za te zdjęcia, razem z fotkami z dpreview daje to obraz jakości tego obiektywu. Powiedz mi tylko dlaczego one takie ciemne są? Kilka było zrobionych na -0,5 EV, ale nawet te zrobione na 0 wydają się ciemne. Czyżby ten Pentak lekko niedoświetlał - na dpreview wszystkie sample robili z EV na +?. Z resztą nieważne ;]. Dzięki za fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

dlaczego w Polsce body d70s jest tansze od body d50? :P

 

druga sprawa:

czy waszym zdaniem warto zamowic np takiego d50 z USA, zakladajac, ze wyszedlby 400zl taniej niz u nas "rezygnujac" z gwarancji? (konieczna bylaby wysylka spowrotem do USA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

dlaczego w Polsce body d70s jest tansze od body d50? :P

 

druga sprawa:

czy waszym zdaniem warto zamowic np takiego d50 z USA, zakladajac, ze wyszedlby 400zl taniej niz u nas "rezygnujac" z gwarancji? (konieczna bylaby wysylka spowrotem do USA).

Nic tylko sie cieszyc, ze przed koncem roku jest taka promocja w fotobasi.pl

Wiekszosc firm tak robi, by wyzbyc sie towaru ;)

 

Rezygnowac z gwarancji? Zapomnij, przy najblizszej awarii wydasz na naprawe to co zaoszczedziles :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą aparatu jako że mój Fuji S5100 przestał mi już wystarczać. Ponieważ mam możliwość kupienia Nikona z duża zniżką więc tylko one są brane pod uwagę (a szkoda bo chętnie bym się skusił na Pentaxa K100D/K10D).

 

Półka cenowa ~2100zł (skapiec.pl):

- Nikon D40 + Nikkor AF-S DX 18-55mm

- Nikon D50 + Nikkor AF-S DX 18-55 MM F3,5-5,6G

- Nikon D70s + Nikkor AF-S DX 18-55mm

 

D40:

- brak silnika AF = tylko obiektywy UltraSonic

+ reszta (szczególnie wymiary które mi pasują)

D50:

+ ma silnik AF

- minimalnie słabszy od D40 ?

- większy od D40 (j.w.)

D70s:

+ sprawdzony model

- stary model ?

- największy (j.w.)

 

A to pytanie głównie do posiadaczy któregoś z ww: jakie są wasze wrażenia i co zdecydowało o wyborze tego a nie innego modelu.

Wyniki testów na różnych stronach są różne ale ogólnie walkę D40 vs D50 o włos wygrywa D40. Niestety D40x to już ~2800zł a o D80 mogę zapomnieć :(

No i jak ? Który wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byles na http://forum.nikon.org tak jak Tobie pisalem?

Nigdzie nie znajdziesz lepszego miejsca z opiniami na temat Nikonow.

 

Nie wiem dlaczego wg. Ciebie D40 jest lepszy, jezeli to jest bardziej okrojona puszka niz D50.

 

No chyba, ze nie masz zamiaru sie rozwijac i miec tylko cos lepszego od jakiejs hybdyry, to bierz D40.

Ale wtedy mocno body cie ograniczy. Sprawdzales ile szkiel jest z wbudowanym napedem?

A ile kosztuja? Wybierajac D40 zamiast D50, odcinasz sobie dostep do masy dobrych szkiel.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum.nikon.org byłem. Pyskówa i obrzucanie się błotem jak w piaskownicy. Choć trochę wartościowego info znalazłem i utwierdza mnie ono że D40/D40x będzie odpowiednie.

 

Napisałem:

"Wyniki testów na różnych stronach są różne ale ogólnie walkę D40 vs D50 o włos wygrywa D40"

 

Możliwe, ale:

- ten sam obiektyw np 30 f1.4 kosztuje ~100zł więcej gdy jest z silnikiem co przy cenie ~1500zł nie jest znowu taką dużą różnicą.

- nie przewiduje kupna więcej niż dwóch dodatkowych (poza kitem) szkieł a i to w dalekiej przyszłości (czyt. jak mnie będzie stać) planuje stałkę 30 lub 50 i jakieś lepsze tele.

- z szkieł jakie będe chciał kupić wszystkie są już dostęne a zanim będzie mnie na nie stać będzie ich już dużo i taniej

 

A i mniejszymi wymiarami i wagą nie pogardze na długich pieszych wędrówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą aparatu jako że mój Fuji S5100 przestał mi już wystarczać. Ponieważ mam możliwość kupienia Nikona z duża zniżką więc tylko one są brane pod uwagę (a szkoda bo chętnie bym się skusił na Pentaxa K100D/K10D).

 

Półka cenowa ~2100zł (skapiec.pl):

- Nikon D40 + Nikkor AF-S DX 18-55mm

- Nikon D50 + Nikkor AF-S DX 18-55 MM F3,5-5,6G

- Nikon D70s + Nikkor AF-S DX 18-55mm

 

D40:

- brak silnika AF = tylko obiektywy UltraSonic

+ reszta (szczególnie wymiary które mi pasują)

D50:

+ ma silnik AF

- minimalnie słabszy od D40 ?

- większy od D40 (j.w.)

D70s:

+ sprawdzony model

- stary model ?

- największy (j.w.)

 

A to pytanie głównie do posiadaczy któregoś z ww: jakie są wasze wrażenia i co zdecydowało o wyborze tego a nie innego modelu.

Wyniki testów na różnych stronach są różne ale ogólnie walkę D40 vs D50 o włos wygrywa D40. Niestety D40x to już ~2800zł a o D80 mogę zapomnieć :(

No i jak ? Który wybrać ?

D70 s jest moim zdaniem naprzyjemniejszy i najwygodniejszy w uzytkowaniu. O sile DSLR decyduje w duzej mierze talent fotografa i jasne obiektywy. Gdybym teraz kupowal znow wybralbym d70s, a jesli juz ich nie ma to d200 po dozbieraniu kasy. Zwyczajnie lubie robic zdjecia a nie przed kazdym foto grzebac sobie w aparacie, d70s ma wszystko co potrzebne wyprowadzone na zewnatrz, mozna sie skupiac na kadrze , modelce itc.:)

Mam kita 18-70 do tego 50 f1,8 i 105 f 2,8. Mysle ze takie zakres pokrywa wiekszosc potrzebnych ogniskowych. Ornitologiem nie jestem, wiec tele nie za bardzo mi jest potrzebne. D70s niestety trzeba dobrze poznac, czasami sam sie dziwie jakie zdjecia potrafi zrobic. Ale jak ktos sie z nim nie polubu to znienawidzi raczej ten model. Wtedy polecam d40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem (nie konkretnie ja, ale wolę pisać 1-os) zainteresowany kupnem lustrzanki cyfrowej Canon 400D.

Kilka lat temu miałem również lustrzankę, ale analogową Canon EOS 500N,

od której został obiektyw standardowy oraz co teraz ważniejsze dla mnie

teleobiektyw 75-300m taki jak ten http://www.allegro.pl/item179680522_canon_...z_faktura_.html

 

Mam pytanie jak będzie się on sprawował z 400D, czy bez problemu będzie pasował? Czy ostrość będzie prawidłowo nastawiana automatycznie (oraz w jaki sposób będzie używany przełącznik MF/AF)?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400D to taki kastrat w porownaniu do swoich starszych braci z dwoma cyferkami w nazwie :)

Idz do sklepu pomacaj, jezeli ergonomia Tobie nie bedzie przeszkadzac to nie sadze bys mial z nim jakies problemy.

 

Szkielko specjalnie super nie jest ;)

Ale szkla Canona zazwyczaj nie maja problemow z AF, gorzej z produktami innych firm jak sigma czy tamron. Jakos dziwnie tylko canon z nimi zle trafia w AF :> Taka polityka firmy, chcesz miec dobrze i ostro to kupuj tylko szkla canona.

 

A tutaj na pewno znajdziesz jakies recenzje:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2118749

i

http://canon-board.info/

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale

a) może i kastrat ale i tak bardzo dobry (? chyba) aparat, który dla

moich zastosowań pewnie starczy

b)chodzi o to czy ten obiektyw jest też 100% kompatybilny z 400D

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale

a) może i kastrat ale i tak bardzo dobry (? chyba) aparat, który dla

moich zastosowań pewnie starczy

b)chodzi o to czy ten obiektyw jest też 100% kompatybilny z 400D

:)

a) No jasne, że bardzo dobry i wystarczy. W końcu oferuje podobne opcje do EOS 20D :)

 

b) Tak, na 100% będzie kompatybilny (mocowanie EF). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to dwie dobre wiadomości :D

Tak sobie jeszcze myślę, skoro jest pełna kompatybilność, to czy muszę kupować 400D w zestawie z obiektywem?

Czy obiektyw kitowy od EOS 500N nie będzie przypadkiem spełniał tego samego zadania? Jakość obydwóch jest chyba podobna (wiem, wiem i tak to nie to samo co dobra luneta). Co tracę zakładając ten stary zamiast zestawowego?

 

PS. A jeśli już by były pieniądze na jakiś dobry (nie mówię od razu ekstra) obiektyw w tych standardowych ogniskowych, to co byście polecili?

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kita w zestawie nie warto kupowac, bo chyba wychodzi dodatkowo 300zl?

A na allegro kupisz takiego za okolo 100zl(?)

 

Tani obiektyw? Tamron 17-50/2.8 szukaj wersji od CICHEGO - sprawdzone pod wzgledem ostrosci.

Ale miej na uwadze ze AF moze sie czasem mylic, o FF i BF nie wspomne :)

 

Jakbys dozbieral do 17-40/4 L to by bylo cacy ;)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakres ogniskowych KIT'a z 500N Ci nie przeszkadza (chyba 28-90) to jasne, że możesz go używać. :) Pamiętaj, że ogniskowa w 400D mnoży się x1.6 więc zamiast 28mm masz 44.8mm - czy to nie za wąsko ? :)

 

A z innych, droższych i dobrych to polecam Tamrona 17-50 albo Tamrona 28-75. :) Jakbyś miał dużo kasy to popatrz na Canon'a 17-40 L ;) na allegro szukaj.

 

EDIT : Skrytobojca szybszy o 1 minutę :P Eh mogłem nie jeść tego jogurtu ... ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na razie prawdopodobnie kupię samo body z tego sklepu

http://www.fotobasia.pl/produkt.php?id=1452

bo dość tanio mają i poużywam trochę ze starymi obiektywami.

Po jakimś czasie pewnie zdecyduję się na tego Tamrona 17-50 (już canon L trochę za drogi), tym

bardziej czytając recenzję -> http://www.optyczne.pl/index.php?test=obie...b=30&roz=11

 

Jedna tylko nasuwa się wątpliwość --> "stałe światło F2.8"

Czy to znaczy, że nie można w nim bardziej zamykać przesłony?

 

PS. Jak znaleźć CICHEGO? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna tylko nasuwa się wątpliwość --> "stałe światło F2.8"

Czy to znaczy, że nie można w nim bardziej zamykać przesłony?

 

PS. Jak znaleźć CICHEGO? :)

Nie no, oczywiście, że można przymykać dalej :D tylko chodzi o to, że przy zmianie ogniskowej się nie ściemnia tak jak niektóre obiektywy mają ... np. Twój KIT ;) (przy 28mm ma światło F4 a przy 90mm już F5.6 - mam rację?) Czyli rozumiesz ? W każdej ogniskowej możesz użyć jasnego F2.8 :)

 

a co do Cichego to na allegro szukaj , będzie "Tamron od Cichego" ;) równie dobrze możesz kupić ze sklepu Negatyw Cichy ściśle z nimi współpracuje

 

LINK :) Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Cichy ma idealną ofertę -> z Poznania (jak ja) to może da radę sprawdzić u niego obiektyw pod kątem AF.

Z licytacji jest nawet taniej, a raczej nie widać chętnych:

http://www.allegro.pl/item177346490_negaty...d_cichego_.html

 

Jeśli chodzi o body, to czy karta do niego

http://www.fotobasia.pl/produkt.php?id=1086 (SanDisk CF 2 GB EXTREME III) będzie wystarczająca pod względem jakości/szybkości?

Ile zdjęć w najwyższej jakości wejdzie mniej więcej na 2gb (bo może już lepiej dopłacić do 4)?

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o body, to czy karta do niego

http://www.fotobasia.pl/produkt.php?id=1086 (SanDisk CF 2 GB EXTREME III) będzie wystarczająca pod względem jakości/szybkości?

Ile zdjęć w najwyższej jakości wejdzie mniej więcej na 2gb (bo może już lepiej dopłacić do 4)?

 

Wybrałeś idealną kartę. :) na 2GB zmieści Ci się pewnie koło 400 zdjęć. Jednak najbardziej teraz opłacalna (cena/pojemność) jest 4GB ... sam zdecyduj na co wolisz wydać kasę. Pamiętaj, że do obiektywu przydałoby się kupić filtr UV. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam na uwadze to, że karta 4gb się bardziej opłaca, ale widzę jednak, że w tym sklepie maksymalnie mają 2gb. Jest jakaś taka promocja, że jak kupię u nich jeszcze pamięć, to dostaję gratis folię na ekran (nie wiem na ile to się przyda), a poza tym już i tak mam gratis przesyłkę to się skorzysta.

 

A co do filtra to czytałem, ale na razie do obiektywów tych co mam nie chcę kupować. Dopiero przy Tamronie się zainwestuje, bo on ma większe mocowanie i tamten by się okazał nieprzydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam na uwadze to, że karta 4gb się bardziej opłaca, ale widzę jednak, że w tym sklepie maksymalnie mają 2gb. Jest jakaś taka promocja, że jak kupię u nich jeszcze pamięć, to dostaję gratis folię na ekran (nie wiem na ile to się przyda), a poza tym już i tak mam gratis przesyłkę to się skorzysta.

 

A co do filtra to czytałem, ale na razie do obiektywów tych co mam nie chcę kupować. Dopiero przy Tamronie się zainwestuje, bo on ma większe mocowanie i tamten by się okazał nieprzydatny.

 

Odrazu dodam , nie mocuj tej folii na ekran. ;) Szkoda wyświetlacza.

 

Nie wiem za ile masz 2GB kartę bez przesyłki ale watro popatrzyć tutaj KLIK :) może się opłaci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu dodam , nie mocuj tej folii na ekran. ;) Szkoda wyświetlacza.

 

Nie wiem za ile masz 2GB kartę bez przesyłki ale watro popatrzyć tutaj KLIK :) może się opłaci ?

Masz rację. Jednak, skoro i tak ta folia się nie przyda, zamówię jeszcze dzisiaj z fotobasi tylko Body, a z cyberfoto 4gigowego flasha.

 

Bardzo dziękuję za te fachowe porady, dużo mi rozjaśniłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie propozycje max do 2000-3000?

 

[ ] aparat + obiektyw

[ ] aparat osobno i obiektyw osobno

 

Czy wogole jest sens kupowac lustrzanke za taka kase (czy to nie zamalo), czy nie lepiej kupic super aparat cyfrowy (oczywiscie w swojej klasie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...