Skocz do zawartości
sztomasz

Jaką Lustrzankę Cyfrową Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

manfred, zauważ, że nie każdy tu chce mieć lustrzankę i ją tzw "upgrejdować" ;) Niektórym wystarcza poprostu body + 2 obiektywy. Co do wybierania systemu już pisałem wcześniej o tym, jednak tak jak mówię, nie każdy zaraz chce mieć całą szklarnię, oświetlenie i resztę osprzętu.

 

Myśląc tą drogą to jest tak jak mówisz -> Canon i Nikon bo oni mają najwięcej, właściwie to już można się zdecydować na Canona bo ma FF. ;)

Tak kategoryczny bym nie byl, zgadzam sie 5D to fajny sprzet i duzo ludzi ktorzy zarabiaja przechodzi wlasnie na niego ze wzgledu na FF (sa tez problemy i to niemale, no ale suma sumarum matryca jest faktycznie swietna), co do segmentu amatorskiego jak dla mnie to juz nie tak jednoznaczne ale kazda sroka swoj ogon chwali, natomiast dalej podtrzymuje rozumowanie o polskim rynku i dwoch markach.

 

Co do tych "body i dwa obiektywy" - znam takich co brali dualkity i swiecie byli przekonani, ba wrecz bronili recami i nogami swojej tezy, dopoki nie zapieli 50tki albo jakiegos jasnego zooma ...i sie skonczylo na sprzedazy kitow.

O d40 w systemie nikona nie bede nawet wspominal bo juz nawet na sile powstaja listy "zgodnych obiektywow" tylko cos ich malo.

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kategoryczny bym nie byl, zgadzam sie 5D to fajny sprzet i duzo ludzi ktorzy zarabiaja przechodzi wlasnie na niego ze wzgledu na FF (sa tez problemy i to niemale, no ale suma sumarum matryca jest faktycznie swietna), co do segmentu amatorskiego jak dla mnie to juz nie tak jednoznaczne ale kazda sroka swoj ogon chwali, natomiast dalej podtrzymuje rozumowanie o polskim rynku i dwoch markach.

Drugie moje zdanie było "na wyrost" ;) bo co do samej 5D to szczerze powiem, że Canon daje, za przeproszeniem, d***. :? patrząc po rynku -> D200 ma uszczelnienia, nawet amatorski Pentax ma :damage_wall: a "Pro" od Canona nie ma nic. :-| 5D to tylko FF i nic pozatym. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie moje zdanie było "na wyrost" ;) bo co do samej 5D to szczerze powiem, że Canon daje, za przeproszeniem, d***. :? patrząc po rynku -> D200 ma uszczelnienia, nawet amatorski Pentax ma :damage_wall: a "Pro" od Canona nie ma nic. :-| 5D to tylko FF i nic pozatym. :(

To troche fakt, co by nie mowic D200 to kawal solidnego sprzetu, jak to zwykle mawia moj znajomy - D200+matryca 5D w srodku - lece i kupuje ;), no musze jeszcze dopisac z mała satysfakcja ze co jak co ale nikonowski CLS i topowa Sabinka SB 800 to bardzo dopracowane rzeczy.

 

Niestety obaj "potentaci daj d....." :damage_wall: Nikon kisi i kisi ta pelna klatke (cos ktos przepi...uje o D300) no i ludzie troche narzekaja w D200 na mydelko, Canon 5D to wlasnie brak uszczelnien i z tego co czytam czasem u ludzi co przeszli z nikona na 5D to nieustanna kalibracja sloikow nawet tych od Canona, nie mowiac o tym ze jednak FF to duze wyzwanie dla szkiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pstrykon jest uzależniony od sony w kwestii matryc. Następca D200 będzie posiadał najprawdopodobniej dokładnie tą sama matryce jak zapowiadany kolejny członek rodziny Alfa i nie będzie to FF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pstrykon jest uzależniony od sony w kwestii matryc. Następca D200 będzie posiadał najprawdopodobniej dokładnie tą sama matryce jak zapowiadany kolejny członek rodziny Alfa i nie będzie to FF

....wątek z dpreview na forum: http://forums.dpreview.com/forums/readflat...thread=23274309

Krotko mowiac, Nikon niedługo ma wypuścić DSLRa z 18,7 mpix matrycą Sony z cropem 1,1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....wątek z dpreview na forum: http://forums.dpreview.com/forums/readflat...thread=23274309

Krotko mowiac, Nikon niedługo ma wypuścić DSLRa z 18,7 mpix matrycą Sony z cropem 1,1

Ech wiesz co to juz nikon nie mial wypuszczac - D3X itp - jak zobacze to uwierze ;)

 

PS przy takim napakowaniu pomimo prawie plenej klaty to bedzie szumiec jak ....

Edytowane przez manfred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....wątek z dpreview na forum: 2641311[/snapback]

PS przy takim napakowaniu pomimo prawie plenej klaty to bedzie szumiec jak ....

Nie powiedziałbym, Patrz na 1Ds Mk2 ma 17MP i działa ładnie :) zresztą ostatnio nawet Canon wypuścił matrycę 19mm 50 Mpix i ... też działa :) Poczekajmy na testy.

 

Nie jestem wyznawcą zasady : więcej mpix na mniejszej matrycy = większy szum - bo to było dawno i nieprawda ;) look chociażby na 20D , 5D , 1Ds MkII i porównać to do nowego 1D Mk III. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładnie. Rumors to znaczy plotki. Które niestety rzadko kiedy (praktycznie nigdy ;) ) się sprawdzają. Ile już razy ja widziałem Canona 3000D , 4000D albo słynne w necie 3D. :D Masa plotek jest i NIESTETY w nic nie można wierzyć aż do chwili premiery. Witam w świecie aparatów. :]

 

EDIT :

Nie powiedziałbym, Patrz na 1Ds Mk2 ma 17MP i działa ładnie :) zresztą ostatnio nawet Canon wypuścił matrycę 19mm 50 Mpix i ... też działa :) Poczekajmy na testy.

 

Nie jestem wyznawcą zasady : więcej mpix na mniejszej matrycy = większy szum - bo to było dawno i nieprawda ;) look chociażby na 20D , 5D , 1Ds MkII i porównać to do nowego 1D Mk III. :)

Tak tylko jedna rzecz - to sa cmosy, a sony klepie i chyba bedzie klepac CCD, nic to obaczym chyba ze wloza LBCASTA ktory jest praktycznie odpowiednikiem Cmosa no to wtedy faktycznie moze byc niespodzianka.

 

Kurde temat Jaka Lustrzanke wybrac - Panie Moderator bo tak obaj chyba zesmy z tematu zeszli ;)

 

Ciekawe jak tam Skryto czy juz lata i wymaciach!e LKami ;) - wlasnie Skryto napisalbyc jaks ta minirecke w paru zdaniach, moze jakies sampelki, bo mnie ciekawi czy faktycznie ten cmos tak uzywalny na iso 1600 na przyklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładnie. Rumors to znaczy plotki. Które niestety rzadko kiedy (praktycznie nigdy ;) ) się sprawdzają. Ile już razy ja widziałem Canona 3000D , 4000D albo słynne w necie 3D. :D Masa plotek jest i NIESTETY w nic nie można wierzyć aż do chwili premiery

...a czy ja gdzieś napisałem, że to pewnik jest? :wink:

swoją drogą ta informacja pojawiła się także w innych miejscach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak tam Skryto czy juz lata i wymaciach!e LKami ;) - wlasnie Skryto napisalbyc jaks ta minirecke w paru zdaniach, moze jakies sampelki, bo mnie ciekawi czy faktycznie ten cmos tak uzywalny na iso 1600 na przyklad.

Toż to on ma to samo co i ja tylko w ciut nowszym wydaniu, sama matryca i algorytmy NIC się nie zmieniły. :) W mojej galerii ten "Ranger" jest z ISO 3200 ;)

 

Dołączona grafika

 

 

A co do OT , to nie zchodzimy z tematu, bo ciągle gadamy o lustrach. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o D40 nikona ? jak dla amatora ? miałem S5600 ale to nie to , myślałem o fuji 6500fd bo juz troche bliżej mu do lustrzanek (zoom na pierścieniu - kiedyś trochę zdjęć robiłem zenithem i tego mi brakuje) ale patrząc na cene tego D40 zacząłem się nad nim zastanawiać. Na początek byłby używany z kitem (z opini które czytałem to jest całkiem niezły jak na kit), potem może dokupie jakiś do 200 z VR. Pytanie tylko czy jest sens ładować się w lustrzanke czy kupic dobrą hybryde (6500fd) :|

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o D40 nikona ? jak dla amatora ? miałem S5600 ale to nie to , myślałem o fuji 6500fd bo juz troche bliżej mu do lustrzanek (zoom na pierścieniu - kiedyś trochę zdjęć robiłem zenithem i tego mi brakuje) ale patrząc na cene tego D40 zacząłem się nad nim zastanawiać. Na początek byłby używany z kitem (z opini które czytałem to jest całkiem niezły jak na kit), potem może dokupie jakiś do 200 z VR. Pytanie tylko czy jest sens ładować się w lustrzanke czy kupic dobrą hybryde (6500fd) :|

d40 to puszka wykastrowana ze śrubokręta i kilku innych rzeczy imo dla amatora starczy ale jeżeli masz zacięcie i kitowe szkło przestanie ci wystarczać to kup coś a la D50/70s lub konkurencji 350D, K100, alfa.

 

aha pakując się w lustro wybierasz cały system (szkła, lampy i inne [ciach!]ły) więc zastanów się dobrze co lepiej wybrać, wybierając hybrydę na jakiś czas masz spokój :-D

Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak poprzednik piszę nie kupuj d40 bo nie ma śrubokręta... znam wiele przypadków gdzie ludzie sobie plują w brodę bo są pozbawieni możliwości używania bardzo licznych obiektywów właśnie na śrubokręt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm z tym że ja na dzień dobry będe korzystał z kita a potem dokupie co najwyżej 18-200 lub 70-200 do tego aparatu więc brak silnika AF w obudowie dla mnie nie stanowi problemu - poza tym wygląda że nikon będzie ochodził od silnika af w obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko widzisz 2k to górny zakres na dzień dzisiejszy (no i musze mieć FV) - w pierwszych planach miał być FZ50 - niestety szumy mnie odstraszyły dlatego szukam czegoś innego. Więc albo D40 albo na razie 6500fd i za jakiś czas (może) lustro.

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D70s to 1750zl wiec zapasik jeszcze spory :)

Zalezy co kto potrzebuje, jezeli samemu sie tego nie wie, to nigdy sie nie bedzie zadowolonym z wyboru.

 

edit:

 

FV?

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem S5600 a teraz mam D40 i jestem zadowolony. fakt, ze po posiadaniu zooma x10 czasami brakuje mozliwosci zblizenia na kitowym szkle, ale do tego bedzie 55-200VR za jakis czas. ogolnie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki niemiec - 20 ide na zakupy :D

Co takiego Niemiec napisal, ze od razu zdecydowales?

Nie moge dojsc do tego :>

 

na początek powinien zaspokoić Twoje oczekiwania, generalnie uważam d40 za taki kompakt z wymienną optyką, nie korzysta wielu starych szkieł nikona co jest ogromną wadą bo rynek kultowych używek jest bardzo duży.

Ja uwazam, ze Nikonowski cashback (340zl) przyslania niektorym racjonalne myslenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, o co chodzi z tym cashbackiem? Przelewaja czesc kosztow zakupu po wyslaniu jakiegos kuponu, czy jak?

 

Dotarlem wreszcie do punktu, kiedy zaczynam sie rozgladac za wlasnym lustrem, bo moj Canon S2 IS mnie coraz bardziej wkurza...

 

Cenowo jestem ograniczony do max. 2500zl, najbardziej interesuja mnie Nikon D70s/D50 (tylko nie za bardzo lapie, jakie sa roznice miedzy nimi), Canon 400D (moze 350D - nie wiem, czy roznica w cenie miedzy 350D a 400D jest tego warta), Sony Alpha A100.

 

Nie ukrywam, ze kusi mnie Soniacz - podoba mi sie stabilizacja obrazu w korpusie. Tylko mam watpliwosc: czy ten aparat ma goraca stopke pod lampe?

 

Zaraz pewne dostane zjebki za nieczytanie tematu, ale uprzejmie uprzedzam - temat sledze mniej-wiecej na biezaco, tylko ze wiekszosc porad jest typu "sam sie zdecyduj, ktory system wolisz" :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikon d50/d70s mają różne matryce (D50 ma lepszą pod względem szumu :) różnią się wielkością i innymi [ciach!]łkami, sony alfa chyba najtańsza ale nie najgorsza, dosyć duże pozostałości optyki po systemie KM, stabilizacja ponoć w soniaczu słabo się spisuje. Z canona nic Cię nie interesi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, o co chodzi z tym cashbackiem? Przelewaja czesc kosztow zakupu po wyslaniu jakiegos kuponu, czy jak?

kserokopia dowodu zakupu, wysyłasz razem z odcinkiem b gwarancji + rejestracja na stronie nikona i do 30 dni zwaracają na konto 340zł - nie dotyczy zakupów na firmy - tylko dla osób prywatnych - no i trzeba kupic body+obiektyw(y) - więcej masz na stronie nikona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...